Archív felvétel
Fotó: Facebook/ANPC
Mintegy 1,7 millió lejre büntettek a fogyasztóvédelmi felügyelők december 16. és január 7. között az ország leglátogatottabb téli üdülőhelyein végzett ellenőrzések során.
2025. január 09., 15:242025. január 09., 15:24
2025. január 09., 15:262025. január 09., 15:26
Az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC) képviselői szerint Brassó és Máramaros megyében, Bukovinában, a Prahova völgyén, Félixfürdőn és a Gorj megyei Râncán ellenőrizték a turisztikai vállalkozásokat.
Emellett 607 esetben figyelmeztettek, véglegesen leállították 800 ezer lej értékű termék forgalmazását, és elrendelték 49 cég tevékenységének felfüggesztését az észlelt hiányosságok orvoslásáig.
„A gazdasági szereplőkkel folytatott tárgyalások eredményeképpen csökkent azoknak a vállalkozásoknak a száma, amelyek tevékenységét ideiglenesen fel kellett függeszteni, de sajnos még mindig vannak, akik nem akarnak eleget tenni a törvényi előírásoknak” – nyilatkozta csütörtöki sajtótájékoztatóján a fogyasztóvédelmi hatóság ideiglenes elnöke, Sebastian Hotca.
Ezeken az alkalmakon a pontos törvényi rendelkezésekről és az ellenőrzések hatásairól is tájékozódhattak az érdeklődők.
Az ügyvivő elnök azt is hangsúlyozta, hogy a fogyasztókkal szembeni tiszteletnek a szálláskörülményekben, az értékesített termékek előállításának körülményeiben is tükröződnie kell.
– fogalmazott Sebastian Hotca az Agerpres szerint. Hozzátette, a szabályok betartásával elkerülhető, hogy a vendégek a téli szünidő alatt kórházba kerüljenek.
„A fogyasztók tisztelete nemcsak törvényi, hanem erkölcsi kötelesség is” – szögezte le.
A fogyasztóvédelem által leggyakrabban észlelt rendellenességek a következők voltak: lejárt szavatossági idejű termékek forgalmazása; lényeges információk hiányoztak az eladásra kínált termékek és készítmények címkéjéről; rossz higiéniai körülmények a szálláshelyeken; a turisztikai csomagokba foglalt szolgáltatások és tarifák feltüntetésének elmulasztása; a sífelszerelés-bérléssel kapcsolatos szabálytalanságok.
Több mint 180 mozit, színházat és koncerttermet ellenőrzött október 7. és 11. között az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC), és 36 bírságot rótt ki több mint 272 ezer lej értékben.
Az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC) összesen közel 900 000 lejre bírságolt több napközi óvodát a szeptember 2-13. közötti országos ellenőrzéseken tapasztalt szabálytalanságok miatt.
Molnár Zsolt fogja képviselni Romániát az Európai Unió Alapjogi Ügynökségének igazgatótanácsában. Az erről szóló memorandumot szerdai ülésén fogadta el a kormány.
Miközben az Európai Unió lakosságának több mint 83 százaléka 15 percen belül elérhet egy kórházat, Romániában ez koránt sincs így.
Otthagyja a Románok Egyesüléséért Szövetséget (AUR) Claudiu Târziu. A korábbi szenátor, jelenleg európai parlamenti képviselő szerint George Simion pártelnök diktatórikus módszereket használ.
Alkotmányellenes kizárni a bírói és ügyészi karból a volt hírszerzőket – döntött kedden az alkotmánybíróság.
Románia idén nyáron több száz tanárt és kisgyermekgondozót hoz Indonéziából, akik bölcsődékben és óvodákban fognak dolgozni a gyerekekkel – értesült az Adevărul.ro hírportál egy munkaerő-közvetítő ügynökség vezetőjétől.
Kelemen Hunor RMDSZ-elnök szerint rendkívül fura, hogy egy párt megvonja a politikai támogatást a saját jelöltjétől.
Nem akar eleget tenni Elena Lasconi, a Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) elnöke a pártvezetés szerdán megfogalmazott felszólításának, miszerint alacsony támogatottsága miatt lépjen vissza az elnökválasztási versenyből.
A Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) vezetői beváltották fenyegetésüket, és a nyilvánosság előtt szólították fel az elnökválasztási versenyből való visszalépésre Elena Lasconi pártelnököt.
A fekete-tengeri térségnek mindig is stratégiai értéke volt – jelentette ki kedden Angel Tîlvăr védelmi miniszter a Bukarestbe akkreditált uniós nagykövetek értekezletén.
szóljon hozzá!