Egy felmérés szerint a válaszadók több mint 70 százaléka több mint három képzési programon vett részt az elmúlt két évben
Fotó: Veres Nándor
A közbeszerzésekről szóló képzések a legnépszerűbbek a köztisztviselők körében, de a digitális ismeretekről szóló tanfolyamok iránt nem nagy az érdeklődés – derül ki abból a felmérésből, amit a romániai polgármesteri hivatalok képviselőinek csütörtöki marosvásárhelyi értekezletén mutattak be az Országos Közigazgatási Intézet (INA) munkatársai.
2024. október 25., 21:072024. október 25., 21:07
A felmérés adatait ismertető Sabina Moldovan, az INA képviselője elmondta, hogy a kérdéssort összesen 2419 intézménynek küldték ki, ezeknek 40 százaléka a helyi közigazgatáshoz, 25 százaléka a központi közigazgatáshoz tartozik. A címzettek között szerepeltek közszolgálati, oktatási és egészségügyi intézmények, valamint állami vállalatok is. A legtöbb válaszadó a köztisztviselők köréből került ki.
amit Sabina Moldovan biztatónak nevezett.
„Sajnos 18 százalékuk nem vett részt egyetlen képzési programon sem az elmúlt két évben” – számolt be az ANI képviselője.
Sabina Moldovan elmondta, hogy a tanfolyamoknak már az 54 százaléka ingyenes. Ez az arány az elmúlt évben nőtt meg, mintegy bizonyítékként arra, hogy a döntéshozók ráébredtek, a köztisztviselők körében szükség van a továbbképzésekre – jegyezte meg.
Több mint 100 000 tanár fogja fejleszteni a digitális pedagógiai alapkompetenciáit.
Moldovan azonban aggasztónak tartja, hogy a digitalizáció a lista végén a szerepel. A köztisztviselőknek ugyanis mindössze 39 százaléka vett részt digitális ismereteket oktató tanfolyamon.
Az Agerpres hírügynökség által ismertetett felmérés az év elején, januárban és februárban készült országos szinten.
Szeptember 19-én indul a helyi közigazgatás első integrált digitalizációs programja, a DigiLocal – jelentette be csütörtökön a Facebook-oldalán a kutatásért, innovációért és digitalizálásért felelős miniszter.
Az Eurostat friss felmérése szerint 2023-ban az Európai Unió 16-74 év közötti polgárainak 69 százaléka látogatta meg valamely állami hatóság weboldalát vagy használta annak mobilos alkalmazását.
Több száz fiatal tüntet hétfő este a bukaresti Universităţii téren az államfőválasztás vasárnapi első fordulójának eredménye miatt, amely szerint Călin Georgescu független jelölt végzett az első helyen.
A Nemzeti Liberális Párt (PNL) vezetőtestülete jóváhagyta hétfő esti ülésén, hogy a Bihar Megyei Tanács elnöki tisztségét betöltő Ilie Bolojan legyen a párt ideiglenes elnöke.
A '89-es forradalom óta először fordul elő, hogy a „rendszerpártoknak” nincs képviselőjük a romániai elnökválasztás második fordulójában – jelentette ki a Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) elnöke és államfőjelöltje, Elena Lasconi.
Călin Georgescu független elnökjelölt hétfőn kijelentette, hogy az őt ért „vádakkal” ellentétben nincsenek szélsőséges nézetei, ő csupán „egy román, aki szereti a hazáját”.
Az Állandó Választási Hatóság (AEP) honlapján – prezenta.roaep.ro – közzétett adatok szerint lezárult a szavazókörzetek szavazatszámlálási jegyzőkönyveinek összesítése a romániai elnökválasztáson.
Lemondott a Nemzeti Liberális Párt (PNL) elnöki tisztségéből Nicolae Ciucă, az alakulat államfőjelöltje.
A román Elnöki Hivatal több sajtóorgánum megkeresésére közölte, hogy Klaus Iohannis államfő nem kapott semmilyen információt az illetékes hatóságoktól, titkosszolgálatoktól az elnökválasztás befolyásolásának kockázatáról.
Hogy miként befolyásolta a TikTok az államelnökválasztás első fordulójának eredményét, azt Cristian Bolocan digitálistartalom-szakértő magyarázta el.
Marcel Ciolacu hétfőn bejelentette, hogy benyújtotta lemondását a Szociáldemokrata Párt (PSD) éléről, miután minden jel szerint nem jut be az elnökválasztás második fordulójába.
A választók egy része belefáradt a szuper választási évbe, másrészt sokak – köztük a fiatalok – szimpatizálnak az autokratikus társadalmi berendezkedéssel – többek között ezzel magyarázta a Krónikának Pászkán Zsolt elemző Călin Georgescu győzelmét.
szóljon hozzá!