Nem tetszett. Sokan hangoskodni és pfujjolni kezdtek, amikor Geoană színpadra lépett
Fotó: Videófelvétel/Reporter24
Miközben a felmérések szerint Mircea Geoană, a NATO román főtitkár-helyettese a legnépszerűbb a lehetséges államfőjelöltek között, a jelek szerint mégsem mindenütt töretlen a népszerűsége.
2024. július 21., 12:482024. július 21., 12:48
Ezt a saját bőrén tapasztalta meg, miután egy olyan faluban fütyülték ki, amelynek amúgy a díszpolgára.
Geoană szombaton látogatott a dél-romániai Olt megyében található Colonești községbe a falunap alkalmából.
Amikor aztán színpadra szólították, ahol a helyi polgármester és népviseletbe öltözött helybeliek várták,
Amit Geoană jobban viselt mint a polgármester, aki „házigazdaként” igyekezett is – persze csak verbálisan – „móresre tanítani” az elégedetlenkedőket.
– dorgálta meg falustársait a község polgármestere.
Geoană igyekezett higgadtabban reagálni.
– mondta.
Mint arról beszámoltunk, a közvélemény-kutatók eredményei jó egy éve azt mutatják, hogy Geoană végezne az első helyen az első fordulóban, ha most vasárnap tartanák, és a második fordulóban is ős a legesélyesebb a győzelemre.
Igaz, a héten a Sociopol felmérésében csak a harmadik helyre szorult Marcel Ciolacu miniszterelnök és Geroge Simion, az AUR elnöke mögött.
Egyre biztosabbnak tűnik, hogy Mircea Geoană, a NATO román főtitkár-helyettese elindul az idei román államfőválasztáson.
Határozottan elítélte a bangladesi vendégmunkással szembeni bukaresti bántalmazást a román államfő. Nicușor Dan úgy véli, hogy a hatóságoknak gyűlöletből elkövetett bűncselekményként kellene kezelniük az ételfutár elleni támadást.
Csütörtöktől lehet igényelni a postahivataloknál a kiszolgáltatott fogyasztóknak járó energiautalványokat – közölte a Román Posta.
A bejelentés szerint mintegy 30 járatot szüntetnek meg, több, erdélyi városok között közlekedő vonatot vesznek ki a forgalomból.
A Romsilva 143 turistaházat és vadászházat tart fenn az országban, melyek többsége minden évben veszteséget termel.
Ingyenes pszichológiai tanácsadásra lesznek jogosultak a daganatos betegségekben szenvedők – közölte csütörtökön Alexandru Rogobete egészségügyi miniszter.
Dan Tanasă képviselő szerint az utcai erőszak Bukarestben és más városokban is jelen van, de nem az ő bejegyzései, hanem „a kormány kudarcos közpolitikái” váltják ki.
Az aradi rendőrök elfogtak négy férfit, akiket az osztrák hatóságok több tucat betörés miatt kerestek európai elfogatóparancs alapján. A férfiak 32 és 41 év közöttiek, mindannyian az Arad megyei Nadab településről származnak.
Kánikulára figyelmeztető sárga jelzésű riasztást adott ki csütörtökön az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) Temes, Arad és Bihar megyére.
Ilie Bolojan miniszterelnök szerint az államfő minden bizonnyal egyeztetni fog a parlamenti pártokkal a hírszerző szolgálatok vezetőinek kinevezéséről, és meggyőződése, hogy „bölcs döntés” születik majd.
Rátámadtak egy ázsiai ételfutárra Bukarestben, a bántalmazó – akit egy szolgálaton kívüli rendőr ártalmatlanított – arra hivatkozott, hogy „megvédi a hazáját”.
szóljon hozzá!