Călin Popescu-Tăriceanu
Bukaresti sajtóértesülések szerint az Országos Korrupcióellenes Ügyészség (DNA) bűnügyi kivizsgálást kér Călin Popescu-Tăriceanu, a szenátus elnöke ellen vesztegetés elfogadásának gyanújával. A kisebbik kormánypárt elnöke tagadja az esetleges vádakat.
2018. november 07., 20:392018. november 07., 20:39
2018. november 08., 08:342018. november 08., 08:34
Az Agerpres hírügynökség igazságügyi forrásokra hivatkozva közölte, hogy az erre vonatkozó jelentést a DNA főügyésze küldte el a legfőbb ügyésznek, és azt kéri, hogy az ügyben forduljon a szenátushoz a bűnvádi eljárás beindításának jóváhagyása érdekében.
A DNA mindeddig nem bocsátott ki közleményt az ügyben. A bukaresti legfőbb ügyészség annyit közölt a Mediafax hírügynökséggel: a vádhatóság hivatalosan kérte a szenátus hozzájárulását, hogy bűnvádi eljárást indíthasson az egyik szenátor ellen, aki a feltételezett bűncselekmény idején a bukaresti kormány tagja volt. A kisebbik kormánypárt, a Liberálisok és Demokraták Szövetsége (ALDE) elnöki tisztségét betöltő Tăriceanu – aki 2004 és 2008 októbere között volt Románia miniszterelnöke – szerdán este a HotNews portálnak úgy nyilatkozott, nem kapott hivatalos értesítést egy esetleges bűnvdi eljárásról. „Nem rejtőzködöm, de nem kaptam semmit” – jelentette ki a politikus.
A G4Media hírportál tudni véli, Călin Popescu-Tăriceanut azzal gyanúsítják, hogy kormányfőként kétmillió euró csúszópénzt – egy húszmillió eurós szerződés tíz százalékát – kapott a romániai iskolák Microsoft-szoftverlicencekkel való ellátásáról szóló megállapodásban rögzített állami költségek kifizetése fejében. A politikus szerda este közleményt is kibocsátott az ügyben, leszögezve: kormányfői mandátuma alatt a kabinet egyáltalán nem utalt pénzt Microsoft licencekért.
„A sajtóban megjelent hírekkel kapcsolatban megjegyzem, hogy az én kormányfői mandátumom alatt a kormány egyáltalán nem utalt pénzt Microsoft licencekért. Az abban az időben kiadott kormányrendeleteknek az volt a célja, hogy felleltározzák a közhivatalok által használt Microsoft licenceket. Emlékeztetek, hogy ezt a szerződést 2004-ben kötötték” – írja Călin Popescu-Tăricean, aki szerint a „DNA-ügyiratgyár újabb teremékével van dolgunk”.
„Az, hogy tíz évvel a mandátumom után előrángatnak egy ilyen ügyet, az egyféle reakció az ellen, hogy következetesen kiállok az igazságszolgáltatásban elkövetett visszaélések visszaszorításáért. Az én tevékenységem nyilvánvalóan zavarja azokat, akik törvénytelen módon megszerezték a hatalmat Romániában. Miután felmentettek a hamis tanúzás vádja alól, a DNA-ügyiratgyár most egy újabb terméket szállított” – tette hozzá a felsőház elnöke.
Călin Popescu-Tăriceanut korábban hamis tanúzás miatt állította bíróság elé a korrupcióellenes ügyészség, a bíróság azonban alapfokon felmentette a vád alól.
Új, kétszer három sávos autópálya építését tervezik Bukarest és Giurgiu között, amely a várakozások szerint jelentősen javítja majd a közlekedést a térségben.
Egy 19 éves fiatalember meggyilkolásával gyanúsítanak egy 17 éves Máramaros megyei fiút.
Egy ember életét vesztette szombaton egy robbanásban, amely az A7-es autópálya munkatelepén történt, a Prahova megyei Dumbrava település térségében.
Az év első kilenc hónapjában a rendőrök 10 246 ideiglenes távoltartási parancsot adtak ki, amelyek közül 4133-ból bírósági távoltartási végzés lett – számolt be szombaton a Román Rendőrség.
Harmincnapos előzetes letartóztatásba helyezte pénteken a bukaresti ítélőtábla Marta Dalida Achimet, a tisztségéből felfüggesztett ügyvédnőt, aki a gyanú szerint bérgyilkost fogadott a fia haláláért általa felelősnek tartott három személy meggyilkolására.
A tanügyminisztérium 70 303 568 eurót különített el az egyetemi épületek korszerűsítésére és új bentlakások építésére az országos helyreállítási alapból finanszírozott két projekt keretében – jelentette be pénteken a szaktárca.
Vasárnap véget ér az egyhetes vakáció, hétfőn elkezdődik a 2024–2025-ös tanév második modulja.
A Román Posta megkezdte pénteken a novemberi nyugdíjak kiosztását – közölte az intézmény.
Klaus Iohannis államfő pénteken kihirdette a törvényt, amely szerint a román állam a hozzátartozók kérésére 5000 euróig terjedően köteles fedezni a külföldön elhunyt román állampolgárok hazaszállításának költségeit.
Az állami ingatlanokat kezelő protokollalap (RA-APPS) eddig áfa nélkül 13,8 millió lejt – több mint négymillió eurót – fizetett ki annak a bukaresti luxusvillának a felújítására, amelyet a gyanú szerint Klaus Iohannis államfő használhat majd.
szóljon hozzá!