Aradon és Temesváron is rajtaütést szervezett a rendőrség
Fotó: Román rendőrség
Török, szír és román állampolgárokból álló, migránscsempészetre szakosodott bűnszervezetet számoltak fel a hatóságok – tájékoztatott szerdán az országos román rendőr-főkapitányság.
2023. június 07., 17:492023. június 07., 17:49
2023. június 07., 17:532023. június 07., 17:53
A közlemény szerint a szervezett bűnözés és terrorizmus elleni ügyészség (DIICOT) munkatársai a rendőrség szervezett bűnözéssel foglalkozó egységével közösen 11 házkutatást végeztek szerdán Temes, Arad és Argeş megyében egy migránscsempészettel foglalkozó bűnszervezet tagjainak leleplezésére.
Az eddigi adatok szerint a bűnszervezetet román és török állampolgárok hozták létre és működtették 2022-ben és 2023-ban, hogy török és iraki állampolgárságú migránsokat juttassanak el illegálisan Törökországból Németországba, Bulgárián vagy Szerbián és Románián keresztül.
Tetemes összegekre tettek szert embercsempészetből a bűnbanda tagjai
Fotó: Román rendőrség
A bűnszervezetet Törökországban, Németországban és Szerbiában letelepedett személyek irányították. Az általuk beszervezett emberek segítettek a migránsoknak átjutni Romániába, ideiglenesen elszállásolták őket temesvári és aradi bérelt ingatlanokban, majd megszervezték a továbbszállításukat. Többségüket a bűnszervezet által felbérelt sofőrök vezette járművekbe rejtve kísérelték meg átjuttatni a román–magyar határon, de gyalogosan, a zöldhatáron is próbálkoztak.
Az ügy felgöngyölítése során több mint 300, a határon átcsempészett migránst azonosítottak a hatóságok. „Szolgálataiért” a bűnszervezet 4000 és 10 000 euró közötti összeget kért, például a Romániából Németországba történő eljutás 4000-5000 euróba került. A romániai házkutatások során luxusautókat és pénzt foglaltak le a hatóságok, és kilenc személyt előállítottak.
Ezzel párhuzamosan Németországban két, Szerbiában egy helyszínen tartottak házkutatást az ügyben – közölte még a rendőrség.
Mircea Geoană független államfőjelölt szerint Marcel Ciolacu miniszterelnök nyilatkozatai a választási kampányba bevont trollfarmokról hivatali visszaélésnek minősülnek.
Feljelentést akart tenni Diana Şoşoacă európai parlamenti képviselő csütörtökön a legfőbb ügyészségen az elnökjelöltségét elutasító öt alkotmánybíró ellen, de nem engedték be az épületbe, mert csütörtökönként nincs ügyfélfogadás az intézménynél.
Pénteken éjfélkor kezdődik és november 30-án reggel 7 óráig tart a parlamenti választások kampánya.
A Központi Választási Iroda (BEC) csütörtökön bejelentette, hogy 31 politikai párt és választói szövetség, valamint 19 nemzeti kisebbségi szövetség jelöltjeinek jelölése maradt végleges az idei parlamenti választásokra.
Az Országos Kiberbiztonsági Igazgatóságnak (DNSC) nincs tudomása arról, hogy Romániában a választások kimenetelét befolyásolni akaró, kibertámadásokat végrehajtó trollfarm működne” – jelentette ki az intézmény igazgatója a Geoană-botrányról.
Ha elnökké választják, nem kéri fel kormányalakításra aaz AUR miniszterelnök-jelöltjét, a PSD pedig nem köt koalíciót a szélsőséges párttal – ígérte meg Marcel Ciolacu miniszterelnök, a PSD elnöke és államfőjelöltje.
„Az állam a polgárt védje, ne az intézményeket!” – konkrét megoldásokkal mutatta be Kelemen Hunor, milyen változásra van szükség ahhoz, hogy az állam a polgárokat szolgálja, és ne a polgárok szolgálják az államot.
A PNL, a PSD és az USR szavazói szerint a Demokrata Párt elnökjelöltje, Kamala Harris jobb barátja lenne Romániának, míg George Simion és az AUR szavazótábora a republikánusok jelöltjét, Donald Trumpot preferálja – derül ki az INSCOP felméréséből.
Több mint tízezer ukrán állampolgár lépte át idén illegálisan Románia északi határát, ami nagyságrendileg háromszorosa a tavalyi év azonos időszakában feljegyzett adatnak.
Több mint 180 mozit, színházat és koncerttermet ellenőrzött október 7. és 11. között az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC), és 36 bírságot rótt ki több mint 272 ezer lej értékben.
szóljon hozzá!