Fotó: Fülöp Lóránd Árpád/Facebook
Laurenţiu Alexandru Păştinarut nevezte ki az Országos Környezetvédelmi Ügynökség (ANPM) államtitkári rangú elnökévé Nicolae Ciucă miniszterelnök.
2022. december 20., 08:302022. december 20., 08:30
2022. december 20., 11:332022. december 20., 11:33
A kormányfő döntése hétfőn jelent meg a Hivatalos Közlönyben. Laurenţiu Alexandru Păştinaru kinevezése előtt a kormányfő menesztette tisztségéből az ügynökség eddig vezetőjét, Fülöp Lóránd Árpádot.
Fülöp korábban a környezetvédelmi minisztérium hatáskörébe tartozó Környezetvédelmi Alap (AFM) elnöki tisztségét töltötte be. Az intézmény tevékenységét 2021 decemberében botrány övezte, műszaki problémák miatt ugyanis felfüggesztették az igénylők dokumentumainak feltöltését a fotovoltaikus zöld ház program keretében létrehozott platformra. Az AFM újraindította a pályázók jelentkezését, de az informatikai rendszer ekkor is összeomlott.
Tánczos Barna környezetvédelmi miniszter a történtek nyomán elfogadhatatlannak nevezte azt a módot, ahogyan az AFM a fotovoltaikus zöld ház program elindítását kezelte. Fülöp Lóránd Árpád a miniszteri elégedetlenség, és a programmal kapcsolatos malőr miatti közfelháborodás hatására benyújtotta becsületbeli lemondását, ám Tánczos Barna ezt nem fogadta el.
A fotovoltaikus zöld ház program kudarcos elindításáért felelősségre vont Fülöp Lóránd Árpád lett az Országos Környezetvédelmi Ügynökség vezetője.
Fülöp Lóránd Árpád 1982-ben született Marosvásárhelyen. Matematika-informatika szakon végzett 2004-ben, majd kommunikáció és közkapcsolatok szakon 2006-ban, Marosvásárhelyen. Ezután újságírói mesterképzésre járt Kolozsváron, és elkezdte jelenleg még befejezetlen doktori tanulmányait előbb Bukarestben (kommunikáció és közkapcsolatok), majd Marosvásárhelyen (színháztudományok).
Egy külföldi tőkével rendelkező informatikai cégnél dolgozott több évet vezető beosztásban is, amikor saját vállalkozást indított 2011-ben. 2006 óta óraadó tanár a Sapientia Tudományegyetem Marosvásárhelyi Karán, emellett pedig három, az informatika területén tevékenykedő vállalkozásban alapító és résztulajdonos. A különböző folyamatok optimizálása, a hatékonyságnövelés, a digitalizálás, a pályázati rendszerek fejlesztése, valamint az időbeosztás a szakterületei – áll az RMDSZ honlapján közzétett életrajzban.
Románia nehéz időszakot él meg. Az egykori huligánok, akik ükapáink sírjain ugráltak, mára az egyik legerősebb politikai erő a román parlamentben. A magyarellenes szélsőjobboldal Funar és Vadim Tudor fénykorában sem volt ilyen erős.
Kritikával vegyes elismerő szavakkal beszélt Crin Antonescu a hétvégén kolozsvári kampányrendezvényén Orbán Viktorról. No de mi a véleménye a magyar kormányfő vezette Fidesznek arról, hogy az RMDSZ is a bukaresti koalíció közös államfőjelöltjét támogatja?
Egy nap alatt több mint 400 bírságot szabtak ki a rendőrök a vasúti átjáróknál történő balesetek megelőzéséért szervezett akciók nyomán. A közúti rendőrök több száz jogosítványt és forgalmit vontak be szombaton.
A belföldi vasúti személyforgalom 80 vonatjáratát fogja érinteni a vasárnap hajnali óraátállítás – tájékoztatott szombaton a Román Vasúttársaság (CFR).
Tizenkét megye összesen 42 településén okozott károkat a rossz idő pénteken, szombat reggelre már 14 megye 54 települése volt érintett.
A tartalékosok mozgósításával és a lakosság védelmi célú felkészítésével kapcsolatos álhírek terjedésére figyelmeztetett pénteken a védelmi minisztérium az Inforadar platformon.
Románia üdvözli a rijádi béketárgyalások eredményeit, fekete-tengeri országként kiemelt figyelemmel követi a tűzszünetre, ennek ellenőrzésére, a hajózás biztonságára vonatkozó egyeztetéseket és kész részt venni a fekete-tengeri tűzszünet felügyeletében.
Vádat emelt a legfőbb ügyészség az aradi robbantásos merényletben meggyilkolt üzletember lánya, Laura Bîlcea ellen. Ioan Crișant 2001 májusában „végezték ki” maffiamódszerekkel, a vádhatóság szerint a robbantás elkövetőit az áldozat lánya bérelte fel.
Az ipari építményekre kivetett oszlopadót magáncégek esetében a nettó érték 1 százalékában, az állami létesítmények esetében értékük 0,5 százalékában szabták meg.
Románia 27 településén háztetőket rongált meg, fákat és villanypóznákat döntött ki a viharos szél pénteken – közölte az országos katasztrófavédelmi főfelügyelőség (IGSU).
szóljon hozzá!