Fotó: Facebook/Asociația Pro Infrastructură
A közúti infrastruktúrát kezelő országos társaság (CNAIR) adatai szerint jelenleg 781,38 kilométernyi autópályán és expressz úton dolgoznak Romániában, amelyből 263,43 kilométer a tervezési, 517,95 kilométer pedig a kivitelezési szakaszban van.
2024. augusztus 04., 15:362024. augusztus 04., 15:36
A vállalat tájékoztatása értelmében az A0 autópályából a Dél-Bragadiru és Joiţa közötti 3-as szakasz (17,965 km) a kivitelezési szakaszban, az Észak-Joiţa és Corbeanca közötti 1-es szakasz (17,5 km) a tervezési szakaszban, az Észak-Afumaţi és Pantelimon közötti 3-as szakasz (8,60 km) a kivitelezési szakaszban, az Észak-Pantelimon és Glina közötti 4-es szakasz (4,47 km) szintén a kivitelezési szakaszban van.
Az A1-es autópálya Bojca-Cornetu (31,33 km), illetve Cornetu-Tigveni (37,40 km) szakaszát még tervezik, míg a Tigveni és Curtea de Argeş (9,86 km), valamint a Curtea de Argeş és Piteşti (30,35 km) közötti szakasz kivitelezés alatt áll, akárcsak a Lugos és Déva közötti autópálya 2-es szakaszának 9,13 km hosszú E és D jelzésű része.
a Berettyószéplak és Bisztraterebes közötti rész (26,35 km) a tervezési szakaszban van, és a Bisztraterebes-Bihar szakaszra is kiadták a tervezési megbízást.
A Ploieşti és Paşcani közötti A7-es autópályából 320 km áll építés alatt,
Az A13-as autópályából Nagyszeben és Fogaras között 68 kilométer a tervezési szakaszban van – sorolták az adatokat.
A CNAIR szerint 2024-ben összesen 198,14 km gyorsforgalmi utat adnak át a forgalomnak – írja az Agerpres.
Több mint 300 útépítő és csaknem 200 munkagép dolgozik az észak-erdélyi autópályát a DN1-es főúttal Tordatúr közelében összekötő Kolozs megyei gyorsforgalmi úton, mely 45 százalékban készült el – tájékoztatott a regionális útügyi szakhatóság (DRPD).
Véget ért a kanyarójárvány – jelentette be szerdán az egészségügyi miniszter.
Az új tanévtől kezdve minden harmadik iskolában biztosítanak napi egy étkezést a tanulók számára – jelentette be szerdán Ligia Deca oktatási miniszter, ismertetve a szeptember 9-én kezdődő tanév újdonságait.
Továbbra sem csökken az orvoselvándorlás mértéke, Romániában jóval kevesebb az orvos, mint amennyire szükség lenne. Az elemzések szerint a többi uniós országban sokkal több orvos jut százezer lakosra, mint nálunk.
Az Iskola másképp program a 2024-2025-ös tanévben az erőszak, valamint a kábítószer-, alkohol- és dohányfogyasztás megelőzését fogja célozni, a közlekedésbiztonság is előtérbe kerül.
A bukaresti rendőrség 2-es számú őrsére kísérték szerdán kihallgatásra a diákjai által szexuális zaklatással vádolt Alfred Bulai szociológust, a fővárosi Politikatudományi és Közigazgatási Egyetem (SNSPA) volt oktatóját.
Marcel Ciolacu kormányfő szerdán bejelentette, hogy 7800-zal növelik a közoktatásban az álláshelyek számát.
Marcel Ciolacu kijelentette, hogy a Szociáldemokrata Párt az első helyen fog végezni a közelgő választásokon a többi párttal folytatott versenyben, de ez nem jelenti azt, hogy automatikusan a miniszterelnököt is adja, ha őt választják meg államfővé.
Eddig összesen 62 600 személy kérte a területi nyugdíjpénztáraktól az újraszámolt nyugdíjáról szóló határozat felülvizsgálatát, és 2853 személynek – az összes nyugdíjas 0,062 százalékának – fogadták el a kérelmét – számolt be keddi sajtótájékoztatóján Da
Mircea Geoană kedden tájékoztatta Jens Stoltenberg NATO-főtitkárt arról, hogy szeptember 10-től távozik a katonai szövetség főtitkárhelyettesi tisztségéből – számolt be honlapján az Észak-atlanti Szerződés Szervezete (NATO).
A kormány mindent megtesz azért, hogy Románia még idén, a magyar európai uniós elnökség időszaka alatt csatlakozhasson a belső határellenőrzés nélküli schengeni övezethez – jelentette ki Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter kedden Bukarestben.
szóljon hozzá!