Képünk illusztráció
Fotó: Pixabay.com
Több mint 2,85 millió román állampolgár keresett munkahelyet 2021-ben az OLX-en; az apróhirdetési oldal szerint ez is annak a jele, hogy a munkaerőpiac elkezdett fokozatosan kilábalni a koronavírus-járvány kitörése óta tartó, súlyos egyensúlytalanság jellemezte időszakból.
2022. április 26., 12:202022. április 26., 12:20
Az OLX biznisz-menedzsere, Theodor Filoş a vállalat keddi közleményében rámutatott, tavaly – főleg az év második felében – valamennyi tevékenységi ágazatban jelentősen megnőtt a meghirdetett álláshelyek száma.
„A 2021-es év minden kétséget kizáróan az online toborzás éve volt, mind a toborzási eszközök fejlesztésébe történt befektetések és az alkalmazási folyamat minőségére való odafigyelés, mind pedig az erre szánt költségvetés tekintetében, amely esetenként akár 50 százalékkal is nőtt a pandémia előtt időszakhoz képest” – fogalmazott.
és év végéig meghaladta a 740 ezret a közzétett álláshirdetések száma, ami 37 százalékos növekedést jelent a 2020-ban jegyzett mintegy 540 ezerhez képest. Havonta átlagban 60 ezer új hirdetés jelent meg az oldalon.
A toborzási kedv a június és szeptember közötti időszakban volt a legnagyobb, a legtöbb álláshirdetést – 76 500-at – júliusban tették közzé. A legkevesebb álláshirdetés januárban jelent meg.
Ugyanakkor azonban a munkahelyet keresők határozottabbaknak bizonyultak, így az állások betöltésének átlagos ideje 5 nappal csökkent 2020-hoz képest – közölte az Agerpres hírügynökség.
Az OLX Csoport részét képező OLX Románia az ország vezető online apróhirdetési oldala, több mint 4 millió aktív hirdetéssel és átlagban havi 12 milliós látogatószámmal.
Havonta átlagosan több mint 250 000 egyedi álláskereső lép kapcsolatba egy munkáltatóval az OLX-en, a munkáltatók és a munkavállalók közötti havi interakciók száma pedig meghaladja az 1,2 milliót.
Megnyílt Brassó megyében Románia első, napelemeket újrahasznosító üzeme – jelentette be Adrian Veștea, a Brassó megyei közgyűlés elnöke pénteken.
Az év első két hónapjában 1,6 millió vendéget fogadtak a romániai kereskedelmi szálláshelyeken (beleértve a kiadó apartmanokat és szobákat is), 3 százalékkal többet a 2024 januárjában és februárjában jegyzettnél – küzölte az Országos Statisztikai Intézet.
Idén márciusban 4 664 642 nyugdíjast tartottak nyilván Romániában, számuk megegyezett az egy hónappal korábbival; az átlagnyugdíj 2758 lej volt – derül ki az Országos Nyugdíjpénztár (CNPP) pénteken közzétett adataiból.
A romániai cégvezetők egyelőre megkísérlik felmérni, milyen hatással lesznek majd az ország gazdaságára az amerikai elnök által szerdán bejelentett új vámok.
A kormány elfogadta a különleges ipari létesítményekre kivetett úgynevezett oszlopadó szabályozását módosító sürgősségi rendeletet – jelentette be a Ciolacu-kabinet csütörtöki ülése után a pénzügyminiszter.
Románia schengeni övezeti csatlakozásával 2025-ben 25 százalékkal bővül a nemzetközi szállítási volumen, amit a romániai fogyasztók növekvő külföldi vásárlási kedve és az eladók külföldi piacokon való terjeszkedése táplál – vetíti előre egy elemzés.
Donald Trump elnök döntése, hogy 10 százalékos vámot vet ki az Egyesült Államokba importált legtöbb árura, valamint magasabb vámokat vet ki több tucat országra a riválisoktól a szövetségesekig, felerősítette a globális kereskedelmi háborút.
Nehezen teljesíthető adóemelés nélkül a 2025-ös évi állami költségvetésben rögzített 7 százalékos hiánycél – jelentette ki a Krónika megkeresésére Rácz Béla Gergely, a BBTE Közgazdaság- és Gazdálkodástudományi Karának docense.
Jelenleg két forgatókönyv van terítéken a sokat vitatott különleges nyugdíjak reformjára, ami mérföldkőként szerepel az országos helyreállítási tervben, vagyis 231 millió euró úszhat el, ha nem sikerül rendezni a kérdést.
Az Országos Katasztrófavédelmi Alap április elsején elindított a „Nem a katasztrófa, hanem a felkészültség hiánya az igazi tragédia” elnevezésű figyelemfelkeltő kampányt, amelynek célja felhívni a figyelmet a természeti katasztrófák pusztító hatásaira.
szóljon hozzá!