Fotó: Bálint Eszter
Az Országos Energiaszabályozó Hatóság (ANRE) összesen 2,970 millió lej értékben szabott ki bírságot az áram- és földgázszolgáltatókra és -elosztókra február és március folyamán – derül ki a hatóság kedden kiadott közleményéből.
2022. március 15., 21:052022. március 15., 21:05
A hatóság képviselői többek között ellenőrizték, hogy a beszállítók teljesítik-e az alábbi törvényes kötelezettségeket: a regisztrációtól számított 5 munkanapon belül elküldik a választ a villamosenergia-számlákkal kapcsolatos fogyasztói panaszokra, valamint kártérítést fizetnek késedelem esetén; a regisztrációtól számított 15 naptári napon belül elküldik a választ a földgázszámlákkal kapcsolatos fogyasztói panaszokra, valamint kártérítést fizetnek késedelem esetén; villamosenergia- vagy földgázszolgáltató váltása esetén a régi szolgáltató 42 napon belül elküldi a végelszámolást addigi ügyfelének.
Az ellenőrzések nyomán a következő szolgáltatókra róttak ki bírságokat: Enel Energie (áramszolgáltatás) – 400 000 lej, Enel Energie Muntenia (áramszolgáltatás) – 400 000 lej, Enel Energie (földgázszolgáltatás) – 130 000 lej, Enel Energie Muntenia (földgázszolgáltatás) – 100 000 lej, Premier Energy (földgázszolgáltatás) – 10 000 lej.
A Nord Gaz vállalatot 270 000 lejre büntették meg, a Distrigaz Sud Reţele elosztót 440 000 lejre. A Distribuţie Energie Electrică România elosztóra két bírságot róttak ki a tapasztalt rendellenességek miatt, az egyik összege 200 000, a másiké 400 000 lej. Az E-Distribuţie Dobrogea villamosenrgia-elosztó vállalat 400 000 lejes bírságot kapott.
A Gaz Est vállalat 75 ezer lejes bírságot kapott, az E-Distribuţie Muntenia elosztó 50 ezer lejest, a Delgaz Grid 30 ezer lejest, az E.ON Energie vállalatra összesen 25 ezer lej értékben róttak ki büntetéseket.
Az ENEL Energie Muntenia és az E-Distribuţie Dobrogea vállalatot egyenként 15 ezer lejre bírságolták meg, az E-Distribuţie Banat szolgáltatót pedig 10 ezer lejre.
A hatóság közölte, hogy folytatja az energiaszolgáltatók ellenőrzését – közölte az Agerpres.
Az alkotmányos jogokat nem szabad korlátozni, az alaptörvény betartása a legfontosabb – jelentette ki Marcel Ciolacu miniszterelnök pénteken.
Felfüggesztették a Mehedinți megyei gyerekeknek ételt szállító cég működését, és 22 000 lejes bírsággal sújtották, miután csütörtökön több településről több mint 100 iskolás került kórházba ételmérgezés tüneteivel.
A legfelsőbb bíróság pénteken úgy döntött, hogy visszaküldi az 1989-es forradalom ügyét az ügyészségnek. A döntés jogerős.
A Székely Nemzeti Múzeum jövőben ünnepli 150. születésnapját. Kós Károly tervezte a múzeum impozáns épületegyüttesét, amelyet a vele készült interjúkban előszeretettel nevezett fő művének, kedvenc alkotásának.
Alkotmányellenesnek nevezte Kelemen Hunor, az RMDSZ elnöke azt a Nemzeti Liberális Párt (PNL) által benyújtott törvénytervezetet, amely lehetővé teszi az államfő számára, hogy jelöltkjént elinduljon a parlamenti választáson.
Azt gondolhatnánk, hogy Udvarhelyszék talán legismertebb vállalkozójának egyetlen gyermekeként – aki történetesen lány – az élet csupa móka és kacagás. A Nők az üzleti világban sorozatának jelenlegi cikkében erre cáfolunk rá.
A 2024-es parlamenti választásokat előkészítő kampány lebonyolítását szabályozó határozatot fogadott el csütörtökön a Központi Választási Iroda (BEC).
A Duna vízhozama valószínűleg szeptember vége felé fog tetőzni, a hatóságok pedig készültségben vannak és figyelemmel kísérik a helyzetet, miután a hidrológusok árvízveszélyre figyelmeztettek a folyam romániai szakaszán.
A romániai polgárok kétharmadát nem zavarják az országba érkező migránsok, ha azok munkát vállalnak, mint ahogy az sem, ha a román kormány anyagi juttatásokkal bátorítja a külföldön élő románok hazatérését – derül ki egy friss felmérésből.
Romániának közvetlen érdeke, hogy korszerű haditechnikát gyártó hadiipara legyen – ez volt az egyik következtetése a Legfelsőbb Védelmi Tanács (CSAT) csütörtöki ülésének, amelynek a napirendjén a biztonsági kihívásokra adott válaszlépések is szerepeltek.
szóljon hozzá!