Fotó: Bálint Eszter
Az Országos Energiaszabályozó Hatóság (ANRE) összesen 2,970 millió lej értékben szabott ki bírságot az áram- és földgázszolgáltatókra és -elosztókra február és március folyamán – derül ki a hatóság kedden kiadott közleményéből.
2022. március 15., 21:052022. március 15., 21:05
A hatóság képviselői többek között ellenőrizték, hogy a beszállítók teljesítik-e az alábbi törvényes kötelezettségeket: a regisztrációtól számított 5 munkanapon belül elküldik a választ a villamosenergia-számlákkal kapcsolatos fogyasztói panaszokra, valamint kártérítést fizetnek késedelem esetén; a regisztrációtól számított 15 naptári napon belül elküldik a választ a földgázszámlákkal kapcsolatos fogyasztói panaszokra, valamint kártérítést fizetnek késedelem esetén; villamosenergia- vagy földgázszolgáltató váltása esetén a régi szolgáltató 42 napon belül elküldi a végelszámolást addigi ügyfelének.
Az ellenőrzések nyomán a következő szolgáltatókra róttak ki bírságokat: Enel Energie (áramszolgáltatás) – 400 000 lej, Enel Energie Muntenia (áramszolgáltatás) – 400 000 lej, Enel Energie (földgázszolgáltatás) – 130 000 lej, Enel Energie Muntenia (földgázszolgáltatás) – 100 000 lej, Premier Energy (földgázszolgáltatás) – 10 000 lej.
A Nord Gaz vállalatot 270 000 lejre büntették meg, a Distrigaz Sud Reţele elosztót 440 000 lejre. A Distribuţie Energie Electrică România elosztóra két bírságot róttak ki a tapasztalt rendellenességek miatt, az egyik összege 200 000, a másiké 400 000 lej. Az E-Distribuţie Dobrogea villamosenrgia-elosztó vállalat 400 000 lejes bírságot kapott.
A Gaz Est vállalat 75 ezer lejes bírságot kapott, az E-Distribuţie Muntenia elosztó 50 ezer lejest, a Delgaz Grid 30 ezer lejest, az E.ON Energie vállalatra összesen 25 ezer lej értékben róttak ki büntetéseket.
Az ENEL Energie Muntenia és az E-Distribuţie Dobrogea vállalatot egyenként 15 ezer lejre bírságolták meg, az E-Distribuţie Banat szolgáltatót pedig 10 ezer lejre.
A hatóság közölte, hogy folytatja az energiaszolgáltatók ellenőrzését – közölte az Agerpres.
Zár alá vették az ügyészek az uzsorával és zsarolással gyanúsított Bercea Mondialu és családtagjainak a vagyonát. A vagyonzár hét személyautóra, 41 bankszámlára és több mint 40 ingatlanra (telkek és lakások) vonatkozik.
Afrikai illegális bevándorlók és őket segítő román, illetve moldovai embercsempészek elfogásáról számolt be csütörtökön a román és a moldovai határrendészet.
Romániában nincs elegendő számú óvóhely, ami pedig megvan, az nem higiénikus, és az 1970-es évek szintjén maradt – áll abban a jelentésben, amelyet a Számvevőszék készített.
A Trump-adminisztráció képviselőivel készül tárgyalni a román kormány két különmegbízottja, elsősorban az amerikai vízummentességi programról – közölte a csütörtöki kormányülés előtt Marcel Ciolacu miniszterelnök.
Szolgálati fegyverével, munkaidőben lett öngyilkos egy csendőr – közölte csütörtökön a Suceava megyei csendőrség.
Munkaerőhiánnyal küzd a hegyimentőszolgálat (Salvamont): romániai szinten csupán az állások 18 százaléka van betöltve, miközben egyre több a bevetés.
A bukaresti ügyészség őrizetbe vette a közlekedésrendészet két rendőrét és hat helyi rendőrt, akiket azzal vádolnak, hogy kenőpénzt fogadtak el betonszállítással foglalkozó cégek képviselőitől.
Nem hajlandó egyeztetni az úgynevezett „Európa-barát” jelöltek közötti taktikai visszalépésről Crin Antonescu, a Szociáldemokrata Párt (PSD), a nemzeti Liberális Párt (PNL) és RMDSZ alkotta kormánykoalíció közös államfőjelöltje.
Tizenegy jelölt száll versenybe az elnöki székért, és 30 nap áll a rendelkezésükre meggyőzni a választópolgárokat, hogy szavazzanak bizalmat nekik május 4-én.
A TikTok egy jelentésben ismertette a tavaly novemberi romániai elnökválasztással kapcsolatban megfigyelt veszélyes jelenségeket, a választásokat megelőző intézkedéseit.
szóljon hozzá!