Fotó: Wikimedia Commons
A Román Vasúttársaság vezetői körében egyelőre nem, a járműállományéban viszont komoly következményekkel járt a szombati, egy mozdony meghibásodása miatt Galacon bekövetkezett halálos vonatbaleset: vasúttársaság utasszállító részlegének (CFR Călători) igazgatótanácsa csütörtökön úgy döntött, hogy kivonja a forgalomból az összes olyan mozdonyt, amely műszakilag megegyezik a balesetet okozó járművel.
2023. március 31., 11:562023. március 31., 11:56
A Club Feroviar portálnak nyilatkozó források szerint a CFR Călători több mint 20 ilyen típusú mozdonyt üzemeltet.
„Nemzetközi műszaki szakvéleményt is kérni fogunk az Európai Vasúti Ügynökségtől (ERA). Ki akarjuk deríteni, hogy ez a műszaki megoldás veszélyt jelent-e a közlekedés biztonságára” – közölték az állami vasúttársaság igazgatótanácsához közel álló források.
A Galacon történt vasúti balesetben érintett EC 128-as, 3400 kW-os teljesítményű mozdony egy Rade Koncar 43-as osztályú vontatójármű, amelyet 40 évvel ezelőtt gyártottak a volt Jugoszláviában.
Egy 43-as osztályú mozdony volt érintett a 2016-os bârsești-i balesetben is, amikor két mozdonyvezető meghalt, miután a vasúttársaság teherszállító részlegének (CFR Marfă) két mozdonya összeütközött.
Mint arról beszámoltunk, a vonatbaleset szombat este 19 óra után nem sokkal történt a galaci állomáson, amikor mozdonyt akartak hozzákapcsolni a Galacról Mărăşeşti-re induló személyvonathoz. A mozdony nagy sebességgel az álló vonat első kocsijának ütközött, amelynek következtében mindkettő megrongálódott, a vagon – amelyben két vasúti alkalmazott és egy utas tartózkodott – körülbelül 80 méterrel elmozdult.
Az ütközés nyomán megsérült a 49 éves mozdonyvezető, az 53 éves vonatvezető nő, a 47 éves kalauz és egy 53 éves utas, aki a roncsok közé szorult. A vonatvezető nőnek többször leállt a szíve és a légzése, a kórházba szállítását követően pedig meghalt. A másik három sérültet kórházban ápolják, állapotuk stabil. A helyszínelést végző rendőrök közölték, hogy a mozdony sebességmérője 75 km/h-nál akadt meg.
Traian Preoteasa vezérigazgató szerint egyértelműen műszaki meghibásodás történt, az emberi hiba kizárható.
Az adóelkerülés a Romániát fenyegető kiemelt kockázati tényezők közé tartozik, hiszen a költségvetés megkárosításával valójában az intézményrendszer közszolgáltatásainak minőségét ássa alá a Legfelsőbb Védelmi Tanács (CSAT) szerint.
Elfogadta hétfő délutáni ülésén a bukaresti kormány azt a rendeletet, amely alapján havi bruttó 300 lejre korlátozzák a közalkalmazottak ártalmas vagy veszélyes munkakörülményekért járó bérpótlékát.
Két lehetséges forgatókönyvet vitatott meg a vízzel elárasztott parajdi sóbánya jövőjével kapcsolatban hétfői ülésén a Legfelsőbb Védelmi Tanács (CSAT).
A Romániai Nyugdíjasok Országos Szövetsége (FNPR) elfogadhatatlannak tartja, hogy az állami nyugdíjak megsarcolása is része legyen a deficitcsökkentő intézkedéscsomagnak.
Országszerte spontán munkabeszüntetést robbantottak ki hétfőn az adóhatóság, a nyugdíjpénztár, a munkaerő-közvetítő és a szociális kifizetési ügynökség alkalmazottai a kormány által tervezett, a közszféra dolgozóit érintő megszorító intézkedések miatt.
A szakszervezeti tömbök képviselői rendkívüli találkozót kérnek Ilie Bolojan kormányfőtől az elkövetkező időszakban alkalmazandó megszorító intézkedések ügyében, ellenkező esetben elindítják a törvényes eljárást egy általános sztrájk kirobbantására.
A végleges eredményeket – a fellebbezések után – hétfőn délelőtt tették közzé.
Románia egészségügyi rendszere 2024-re jelentős növekedést mutatott a szolgáltatások és a szakemberek számát tekintve, de továbbra is éles különbségek tapasztalhatók a városi és vidéki térségek között.
Hétfő délutántól autópályán lehet eljutni Curtea de Argeștől a Fekete-tenger partján fekvő Konstanciáig – írta vasárnap a Facebook-oldalán a közúti infrastruktúrát kezelő társaság (CNAIR) vezérigazgatója.
Mentők szállították kórházba vasárnap reggel a târgșori női börtönből az erős hasi fájdalmakra panaszkodó Elena Udreát – értesült az Agerpres.
szóljon hozzá!