Fotó: Videófelvétel
Vizsgálatot indít az Igazságügyi Felügyelet Daniel Horodniceanu, a Legfelsőbb Igazságszolgáltatási Tanács (CSM) alelnöke ügyében, aki egy videófelvétel tanúsága szerint megfenyegetett két rendőrt, aki egy közúti ellenőrzés során megállította őt.
2023. május 08., 10:392023. május 08., 10:39
2023. május 08., 14:282023. május 08., 14:28
A felügyelet hétfőn tudatta, hogy a sajtóban megjelent felvételek nyomán hivatalból kivizsgálja az ügyet, hogy kiderítse: elkövetett-e Horodniceanu – aki korábban a Szervezettbűnözés- és Terrorellenes Ügyosztály (DIICOT) főügyésze volt – valamilyen fegyelmi kihágást.
„Horodniceanu ügyész úr, a CSM alelnöke ma (vasárnap - szerk.megj.) sajtónyilatkozatban beismerte, hogy helytelenül járt el abban a helyzetben, és bánja az esetet, azt, hogy hagyta magát provokálni. Mindenesetre, amint ő is mondta, a hozzáállása helytelen, sajnálatos volt, de az a fontos, hogy ezt belátta” – nyilatkozta Predoiu a Prima News-nak.
Hozzátette, nem ismeri pontosan az incidens körülményeit, hogy ki és hogyan filmezett, és
Arra a kérdésre, hogy Daniel Horodniceanu esetleg szankcióban részesülhet a történtek miatt, Predoiu leszögezte, hogy ennek megítélése a CSM hatáskörébe tartozik.
Mint arról beszámoltunk, Horodniceanut egy Iaşi megyei községben állították le a rendőrök, mert nem jelezte előzési szándékát.
A Iaşi megyei rendőr-főkapitányság tájékoztatása szerint az eset május 5-éről 6-ára virradóan történt Schitu Duca községben. A járőröző rendőrök megállították Daniel Horodniceanut, mert nem jelzett, mielőtt előzésbe kezdett volna. A rendőrök közölték vele, hogy szabálysértést követett el, és figyelmeztetésben részesítették.
Ezt követően nyilvánosságra került egy videofelvétel, amelyen Horodniceanu azt kérdezi az őt megállító rendőröktől, tudják-e, hogy kicsoda ő. A videofelvétel tanúsága szerint Horodniceanu azzal fenyegeti meg a rendőrt, hogy felveszi a kapcsolatot feletteseivel.
A koalíciós pártoknak tárgyalóasztalhoz kell ülniük és sokkal komolyabban meg kell vitatniuk, hogy kinek mekkora részt kell vállalnia a deficitcsökkentés terhéből – véli a Szociáldemokrata Párt (PSD) főtitkára, Paul Stănescu.
Megválasztották Ilie Bolojant a Nemzeti Liberális Párt (PNL) elnökévé az alakulat szombati rendkívüli tisztújító kongresszusán.
A PSD távol maradt a PNL kongresszusától, mint a szociáldemokraták közölték, különbséget tesznek a kormányzati és a politikai együttműködés között.
Romániának van jövője, és ez ,,belátható időn belül” érezhető lesz – jelentette ki Nicușor Dan államfő szombaton a Nemzeti Liberális Párt (PNL) rendkívüli tisztújító kongresszusán mondott beszédében.
Csökkentik az állami vállalatok igazgatótanácsainak létszámát és a menedzserek juttatásait – közölte Ilie Bolojan miniszterelnök a költségvetési deficitcsökkentés második csomagja tervének ismertetésekor.
Fizetése 20 százalékát az államkasszába utalta pénteken Bogdan Ivan energiaügyi miniszter, aki arra kérte a minisztériumnak alárendelt vállalatok vezetőit, hogy kövessék a példáját.
Megszabadulna a szovjet eredetű fegyverektől a román védelmi tárca, és korszerű eszközökre cserélné le őket.
A rendőrök 500 lejre büntettek meg egy taxisofőrt, aki július 10-ről 11-re virradó éjszaka nem volt hajlandó felvenni egy utast a Henri Coandă repülőtéren, és bevonták a fuvarozói engedélyét.
Az elnöki illetmény havi összege valamivel több mint 27 000 lej – ez most azért számít referenciának, mert fölvetődött, hogy azok az állami cégvezetők, akik többet keresnek az államfőnél, mondjanak le önként illetményük egy részéről.
A polgárok 38 százaléka a Románok Egyesüléséért Szövetségre (AUR), 20 százaléka a Szociáldemokrata Pártra (PSD), 15 százaléka a Nemzeti Liberális Pártra (PNL) szavazna, ha vasárnap tartanák a parlamenti választásokat – derül ki a CURS felméréséből.
szóljon hozzá!