Johannis a média képviselői előtt írta alá a jogszabályt az elnöki hivatalnak otthont adó Cotroceni-palotában
Aláírta kedden Klaus Johannis elnök a külföldi szavazást megkönnyítő törvényt, amelyet július elején fogadott el a bukaresti parlament.
2019. július 23., 17:352019. július 23., 17:35
2019. július 23., 17:372019. július 23., 17:37
Johannis a média képviselői előtt írta alá a jogszabályt az elnöki hivatalban. A tervezet elfogadását főleg az államfő szorgalmazta, miután a május 26-i európai parlamenti választásokon a külföldi diplomáciai képviseleteken hatalmas sorok alakultak ki. A külföldön élő románok nehézkesen tudták leadni szavazatukat, mivel nem volt elég szavazókörzet, sokan közülük nem is tudtak szavazni, mivel nem jutottak be urnazárás előtt a szavazókörzetbe.
A jogszabály az elnökválasztásra is kiterjeszti a levélben történő voksolást, amelyet 2016-ban a parlamenti választások alkalmával vezettek be. A törvény ugyancsak előzetes regisztrációhoz köti ezt a lehetőséget, de egyszerűsíti a bejelentkezést. Emellett mind belföldön, mind a diaszpórában a szavazókörzetek 21 órai zárása után is legkésőbb éjfélig leadhatják voksukat azok, akik már a helyiségben tartózkodnak.
Johannis leszögezte: a külföldön élő román állampolgároknak nem kell többet félniük, hogy nem tudnak élni szavazati jogukkal. Az elnök felszólította a kormányt, az állandó választási hatóságot és a törvény alkalmazásában érintett más állami szerveket, tegyenek meg mindent, hogy a szavazást megfelelő körülmények között szervezzék meg.
Legközelebb novemberben lesz választás Romániában, akkor államelnököt kell választaniuk az állampolgároknak, hiszen Johannis 2014-ben elnyert ötéves mandátuma az idén lejár.
Rendezni kell az elszaporodott medveállomány ügyét Romániában – jelentette ki Diana Buzoianu környezetvédelmi miniszter szerdán.
A legfőbb ügyészség zárolta a Călin Georgescu volt elnökjelölt biztonságáért felelős zsoldos, Horațiu Potra számláit és vagyonát egy adócsalási és
Zivatarokra figyelmeztető másodfokú, vagyis narancssárga riasztást adott ki szerdán az Országos Meteorológiai Szolgálat több kelet-erdélyi, moldvai és munténiai megyére.
Tizenkilenc megye összesen 81 településén okozott károkat a rossz idő az elmúlt 24 órában.
Nem hogy nem szállították még a zernyesti medvemenhelyre a Transzfogarasi úton múlt héten egy olasz turista megölése miatt kilőtt anyamedve három bocsát, de még meg sem találták őket – közölte az intézmény.
Sokan enyhe bírósági végzéssel ússzák meg a jogosítvány nélküli gépkocsivezetést, de a rendőrség arra figyelmeztet, hogy minden esetben büntetőeljárást indítanak az elkövetők ellen.
Alkotmánybírói kinevezést kapott kedden Dacian Cosmin Dragoș egyetemi tanár. Az erről szóló rendeletet Nicușor Dan államfő írta alá.
Daniel David oktatási miniszter kedden egy videóüzenetben felhívta a figyelmet arra, hogy a deficitcsökkentő intézkedéscsomag előírja az óraadó tanárok óradíjának csökkentését is.
Az elmúlt 24 órában a kánikula és a viharok nagyon sok munkát adtak a katasztrófavédelmi felügyelőség munkatársainak – számolt be kedden a belügyminisztérium.
szóljon hozzá!