Képünk illusztráció
Fotó: Facebook/U.S. Embassy Bucharest/Andrew Layton
Házkutatásokat tartott a szervezett bűnözés és terrorizmus elleni ügyészség (DIICOT) egy feltételezett bűnszövetkezet romániai tagjainál, akiket azzal vádolnak, hogy 2017 óta körülbelül 2 millió dollár értékű üzemanyagot loptak az amerikai hadsereg romániai támaszpontjáról.
2021. november 24., 12:082021. november 24., 12:08
2021. november 24., 15:442021. november 24., 15:44
A becsült kár az Egyesült Államokat érte – közölte szerdán a román rendőrség. Ügyészek és rendőrök hat helyszínen tartottak házkutatásokat minősített lopás megalapozott gyanújával. A DIICOT szerint 2017-ben több személy bűnszövetkezetet hozott létre Románia területén, hogy üzemanyagot, javarészt gázolajat lopjon a Konstanca megyei Mihail Kogălniceanu község területén található amerikai katonai bázisról, illetve a hozzá tartozó gyakorlóterekről.
A DIICOT ügyészei szerint a bűnszövetkezet vezetőjének irányításával, a jól meghatározott szerepkörrel felruházott tagok különböző időközönként gázolajat tulajdonítottak el a Mihail Kogălniceanuban állomásozó amerikai katonai egység bázisának generátoraiból,
Az ügyben hét személyt vittek kihallgatásra a DIICOT központi székházába – számolt be a Hotnews hírportál. Az ügy jelentős médiavisszhangot kapott, hiszen az amerikai támaszpont az ország egyik legszigorúbban őrzött létesítményének hírében állt, most pedig kiderült, hogy egy héttagú banda, amelynek tagjai az egyik beszállító cégnél dolgoztak, 2017 óta lopja a generátorokból a gázolajat.
A mintegy kétmillió dolláros kárt okozó bandára és ötven további bűnszövetkezetre az utóbbi évek legnagyobb összehangolt rajtaütése keretében csaptak le a román hatóságok. A román rendőrség, valamint a szervezett bűnözés és terrorizmus elleni ügyészség (DIICOT) 457 helyszínen végzett szerdán házkutatást és 367 gyanúsítottat állított elő.
A Szervezett Bűnözés és Terrorizmus Elleni Ügyészség (DIICOT) és a román rendőrség a csendőrség támogatásával szerda reggel országos szinten 457 akciót hajt végre.
A Legfelsőbb Igazságszolgáltatási Tanács (CSM) elnöke, Elena Costache azzal vádolja a kormányt, hogy „egyik napról a másikra” 65 évre akarja emelni a bírák és ügyészek nyugdíjkorhatárát, ami a rendszer összeomlásához vezethet.
Az adóelkerülés a Romániát fenyegető kiemelt kockázati tényezők közé tartozik, hiszen a költségvetés megkárosításával valójában az intézményrendszer közszolgáltatásainak minőségét ássa alá a Legfelsőbb Védelmi Tanács (CSAT) szerint.
Elfogadta hétfő délutáni ülésén a bukaresti kormány azt a rendeletet, amely alapján havi bruttó 300 lejre korlátozzák a közalkalmazottak ártalmas vagy veszélyes munkakörülményekért járó bérpótlékát.
Két lehetséges forgatókönyvet vitatott meg a vízzel elárasztott parajdi sóbánya jövőjével kapcsolatban hétfői ülésén a Legfelsőbb Védelmi Tanács (CSAT).
A Romániai Nyugdíjasok Országos Szövetsége (FNPR) elfogadhatatlannak tartja, hogy az állami nyugdíjak megsarcolása is része legyen a deficitcsökkentő intézkedéscsomagnak.
Országszerte spontán munkabeszüntetést robbantottak ki hétfőn az adóhatóság, a nyugdíjpénztár, a munkaerő-közvetítő és a szociális kifizetési ügynökség alkalmazottai a kormány által tervezett, a közszféra dolgozóit érintő megszorító intézkedések miatt.
A szakszervezeti tömbök képviselői rendkívüli találkozót kérnek Ilie Bolojan kormányfőtől az elkövetkező időszakban alkalmazandó megszorító intézkedések ügyében, ellenkező esetben elindítják a törvényes eljárást egy általános sztrájk kirobbantására.
A végleges eredményeket – a fellebbezések után – hétfőn délelőtt tették közzé.
Románia egészségügyi rendszere 2024-re jelentős növekedést mutatott a szolgáltatások és a szakemberek számát tekintve, de továbbra is éles különbségek tapasztalhatók a városi és vidéki térségek között.
szóljon hozzá!