Az államfőjelöltségtől visszalépett Ludovic Orban leadja szavazatát
Fotó: Ludovic Orban/Facebook
Ludovic Orban, a Jobboldal Ereje elnöke vasárnap reggel a szavazata leadása után kijelentette, hogy hamis információk terjednek az államelnökjelöltségtől való visszalépéséről.
2024. november 24., 17:092024. november 24., 17:09
2024. november 24., 17:452024. november 24., 17:45
A politikus arra kérte a választókat, hogy ne most vasárnap, hanem egy hét múlva, a parlamenti választásokon szavazzanak rá és a pártjára. „A Jobboldal Ereje nem szállt ki a választási versenyből” – szögezte le a volt liberális miniszterelnök.
„Ez szemenszedett hazugság. Ne szavazzanak rám, hanem arra a jelöltre, akinek a támogatását kértem” – jelentette ki Orban arra kérve a választókat, hogy minél nagyobb arányban vegyenek részt az elnökválasztáson.
Mint arról beszámoltunk, a Jobboldal Ereje (Forța Dreptei) és a Népi Mozgalom Párt (PMP) közös jelöltje hat nappal az államfőválasztás első fordulója előtt visszalépett a versenyből, és Elena Lasconit, a Mentsétek meg Romániát (USR) államfőjelöltjét támogatja. Orban szükségesnek, „a romániai demokrácia egészsége szempontjából elengedhetetlennek” nevezte a döntést. Ludovic Orban esélyei államfőjelöltként egyébként elenyészőek voltak, valamennyi közvélemény-kutatás szerint ugyanis a támogatottsága kevesebb mint 2 százalék körül mozog.
Bár a politikus visszalépett, a neve ott maradt a szavazólapokon, ezeket ugyanis már korábban kinyomtatták.
Visszalépett az államfőválasztási versenyből Ludovic Orban, a Jobboldal Ereje (Forța Dreptei) és a Népi Mozgalom Párt (PMP) közös jelöltje, és Elena Lasconit, a Mentsétek meg Romániát (USR) államfőjelöltjét támogatja.
2025-re biztosított a költségvetés a bölcsődeépítő kormányprogram folytatására – jelentette ki Cseke Attila fejlesztési miniszter kedden egy új piatra-neamț-i bölcsőde felavatásán.
Az egész országban folytatták kedden a tiltakozó akciókat a közalkalmazottak, miután a kormány elfogadta a veszélyes körülmények miatt járó prémiumok csökkentéséről szóló sürgősségi rendeletet.
A Legfelsőbb Igazságszolgáltatási Tanács (CSM) elnöke, Elena Costache azzal vádolja a kormányt, hogy „egyik napról a másikra” 65 évre akarja emelni a bírák és ügyészek nyugdíjkorhatárát, ami a rendszer összeomlásához vezethet.
Az adóelkerülés a Romániát fenyegető kiemelt kockázati tényezők közé tartozik, hiszen a költségvetés megkárosításával valójában az intézményrendszer közszolgáltatásainak minőségét ássa alá a Legfelsőbb Védelmi Tanács (CSAT) szerint.
Elfogadta hétfő délutáni ülésén a bukaresti kormány azt a rendeletet, amely alapján havi bruttó 300 lejre korlátozzák a közalkalmazottak ártalmas vagy veszélyes munkakörülményekért járó bérpótlékát.
Két lehetséges forgatókönyvet vitatott meg a vízzel elárasztott parajdi sóbánya jövőjével kapcsolatban hétfői ülésén a Legfelsőbb Védelmi Tanács (CSAT).
A Romániai Nyugdíjasok Országos Szövetsége (FNPR) elfogadhatatlannak tartja, hogy az állami nyugdíjak megsarcolása is része legyen a deficitcsökkentő intézkedéscsomagnak.
Országszerte spontán munkabeszüntetést robbantottak ki hétfőn az adóhatóság, a nyugdíjpénztár, a munkaerő-közvetítő és a szociális kifizetési ügynökség alkalmazottai a kormány által tervezett, a közszféra dolgozóit érintő megszorító intézkedések miatt.
A szakszervezeti tömbök képviselői rendkívüli találkozót kérnek Ilie Bolojan kormányfőtől az elkövetkező időszakban alkalmazandó megszorító intézkedések ügyében, ellenkező esetben elindítják a törvényes eljárást egy általános sztrájk kirobbantására.
szóljon hozzá!