Fotó: Zajzoni Rab István Középiskola
A 2019/2020-as tanév szeptember 9-én kezdődik és június 12-én ér véget – közölte keddi sajtótájékoztatóján Ecaterina Andronescu tanügyminiszter.
2019. február 19., 11:212019. február 19., 11:21
2019. február 19., 12:322019. február 19., 12:32
A tárcavezető közölte, a tanév első szemesztere szeptember 9-étől december 20-áig tart majd, és 15 tanítási hétből áll. Az elemisták és az óvodások október 26-a és november 3-a között vakáción lesznek.
A második szemeszter 2020. január 13-án veszi kezdetét. A tavaszi vakációra április 4-e és 21-e között kerül sor, a nyári szünidő pedig június 12-én kezdődik majd. Az érettségi előtt álló végzősök számára 2020. május 29-én ér véget a tanév, a nyolcadikosok pedig 2020. június 5-én végeznek – ismertette a következő tanév rendjét Ecaterina Andronescu az Agerpres hírügynökség tudósítása szerint.
A tárcavezető ismertette azt is, hogy március 4-e és 22-e között zajlik az elemi osztályokba való beiratkozás első szakasza, míg a második április 2-án kezdődik és 8-áig tart. Az elemi osztályokba való beiratkozás módszertana nem változik jelentősen az előző tanévben alkalmazotthoz képest – tette hozzá Ecaterina Andronescu. Az előkészítő osztályba azokat a gyermekeket lehet beíratni, akik 2019. augusztus 31-ével bezárólag betöltik hatodik életévüket. A szülők igénylésére a 6. életévüket 2019. szeptember elseje és december 31-e között betöltő gyerekeket is be lehet íratni előkészítő osztályba, amennyiben az úgynevezett pszichoszomatikus felmérés során iskolaéretteknek nyilvánítják őket.
Kiderült az is, hogy március 11-e és 13-a között tartják a képességfelmérő vizsgákat, amelyeken idén már nemcsak a nyolcadikosok, hanem a hetedik osztályosok ismereteit is tesztelik. A próbaérettségi időszakát a március 18-21. közötti időszakra tűzték ki. Ezen a 11. és 12. osztályos tanulók ismereteit mérik fel.
A bukaresti védelmi minisztérium (MAPN) törvénytervezetet dolgozott ki, amelynek elfogadása lehetővé tenné, hogy Románia hatékonyabban védekezzen a légterét megsértő drónok ellen, és adott esetben lelője azokat – közölte hétfőn a Digi24.ro hírportál.
A megyei jogú városok az utóbbi két évben összesen 116 oktatással kapcsolatos beruházáshoz kaptak támogatást az oktatási minisztériumtól – jelentette ki hétfőn Ligia Deca.
Földrajzi közelsége miatt Románia Ukrajna újjáépítésének tökéletes logisztikai csomópontja lehetne – jelentette ki Radu Oprea gazdasági miniszter egy hétfői vállalkozói rendezvényen.
Magyarországot és Orbán Viktor magyar miniszterelnököt is belekeverné a Nemzeti Liberális Párt (PNL) a romániai választási kampányba.
A romániai polgárok többsége Nyugat-barát államfőt szeretne – derül ki egy friss felmérésből.
Ha a románok november 24-én kellő számban járulnak az urnákhoz, Marcel Ciolacut „már az első fordulóban le lehet győzni, nem csak a másodikban”, a különbség 2000-hez képest az, hogy ma már „nem Iliescu nyer” – jelentette ki George Simion.
Az idei év első nyolc hónapjában 1,186 millió tonna kőolaj-egyenértékű (toe) földgázt importált Románia.
A Szociáldemokrata Párt (PSD) elnökjelöltje, Marcel Ciolacu kormányfő szombaton Slobozián kijelentette, hogy azt szeretné, ha a jelenlegi parlament közvetlenül a választások után megvitatná és elfogadná a jövő évi költségvetést.
Épségben sikerült kijutnia egy hídról lezuhant gépkocsiból egy kilenc éves kislánynak Vrancea megyében – számolt be a Hotnews.ro.
Marcel Ciolacu miniszterelnök szombaton Piteşti-en kijelentette, hogy a bruttó hazai termék több mint 13 százalékát adó autóipar „a román gazdaság motorja”.
szóljon hozzá!