Fotó: Barabás Ákos
Hétfőn a román nyelv és irodalommal kezdődtek az írásbeli vizsgák az idei érettségin. 439 vizsgaközpontban országszerte több mint 135.000 tanuló bizonyítja tudását.
2017. június 26., 11:322017. június 26., 11:32
Az oktatási minisztérium által jóváhagyott naptár szerint június 27-én, kedden anyanyelvből kell bizonyítaniuk az érettségizőknek, június 28-án pedig a szaknak megfelelő kötelező tantárgyból mérik fel a diákok tudását. Június 30-án a választott tantárgyból vizsgáznak a diákok.
Az Agerpres a minisztérium közleményére hivatkozva arról számolt be, hogy idén 439 vizsgaközpontban több mint 135.000 végzős vizsgázik.
Az anyanyelv írásbeli vizsgára több mint 6.300 tanulót várnak, akik magyar, német, ukrán, szerb, szlovák, török, olasz vagy horvát nyelvből mérettetnek meg.
Az eredményeket július 5-én 16 óráig teszik közzé, és ugyanaznap 16 és 20 óra között fogadják az óvásokat is. A végleges eredményeket július 10-én ismertetik.
Apácának öltözve próbált pénzt kicsalni áldozataitól egy bákó megyei férfi – közölte a moldvai megye rendőr-főkapitánysága.
Vége a vénasszonyok nyarának, a hétvégén gyökeresen megváltozik az időjárás – egy sarkvidéki léghullám akár 13 fokos hőmérsékletcsökkenést is hozhat. A lehűlés a hegyekben havazást is hozhat.
Nem lesz együttműködés a választások után a Románok Egyesüléséért Szövetséggel (AUR) – döntött a Szociáldemokrata Párt (PSD) országos politikai tanácsa csütörtök esti ülésén Marcel Ciolacu pártelnök javaslatára.
Mircea Geoană független államfőjelölt szerint Marcel Ciolacu miniszterelnök nyilatkozatai a választási kampányba bevont trollfarmokról hivatali visszaélésnek minősülnek.
Feljelentést akart tenni Diana Şoşoacă európai parlamenti képviselő csütörtökön a legfőbb ügyészségen az elnökjelöltségét elutasító öt alkotmánybíró ellen, de nem engedték be az épületbe, mert csütörtökönként nincs ügyfélfogadás az intézménynél.
Pénteken éjfélkor kezdődik és november 30-án reggel 7 óráig tart a parlamenti választások kampánya.
A Központi Választási Iroda (BEC) csütörtökön bejelentette, hogy 31 politikai párt és választói szövetség, valamint 19 nemzeti kisebbségi szövetség jelöltjeinek jelölése maradt végleges az idei parlamenti választásokra.
Az Országos Kiberbiztonsági Igazgatóságnak (DNSC) nincs tudomása arról, hogy Romániában a választások kimenetelét befolyásolni akaró, kibertámadásokat végrehajtó trollfarm működne” – jelentette ki az intézmény igazgatója a Geoană-botrányról.
Ha elnökké választják, nem kéri fel kormányalakításra aaz AUR miniszterelnök-jelöltjét, a PSD pedig nem köt koalíciót a szélsőséges párttal – ígérte meg Marcel Ciolacu miniszterelnök, a PSD elnöke és államfőjelöltje.
„Az állam a polgárt védje, ne az intézményeket!” – konkrét megoldásokkal mutatta be Kelemen Hunor, milyen változásra van szükség ahhoz, hogy az állam a polgárokat szolgálja, és ne a polgárok szolgálják az államot.
szóljon hozzá!