Fotó: Balázs Attila/MTI
A legutóbbi tájékoztatás óta 1015 új koronavírusos megbetegedést igazoltak Romániában, 43 886 teszt eredményének feldolgozása nyomán – közölte szombaton a Stratégiai Kommunikációs Csoport (GCS). Legutóbb május 11-én haladta meg az ezret az új fertőzöttek száma.
2021. augusztus 28., 14:232021. augusztus 28., 14:23
2021. augusztus 28., 14:542021. augusztus 28., 14:54
A GCS szerint olyan személyekről van szó, akiknek korábban nem volt pozitív teszteredményük. Az új esetekkel 1 095 885-re nőtt a járvány eleje óta diagnosztizált fertőzöttek száma. Közülük 1 053 974 személyt már gyógyultnak nyilvánítottak – tájékoztat az Agerpres.
Eddig 9 057 529 RT-PCR koronavírusteszt eredményét dolgozták fel Romániában, és 2 344 651 antigén gyorstesztet végeztek.
Az új igazolt esetek mellett 127 személynek ismét pozitív lett a koronavírustesztje.
Románia területén 6190 igazoltan koronavírus-fertőzött személy van otthoni, 1849 intézményi elkülönítésben. Ugyanakkor 54 970 személy van házi, 52 intézményes karanténban.
Tizenegy férfiról és nyolc nőről van szó, akiket Bákó, Bihar, Beszterce-Naszód, Kolozs, Konstanca, Dolj, Iaşi, Máramaros, Neamţ, Olt, Suceava és Temes megyében, illetve Bukarestben kezeltek kórházban.
Egy személy a 30 és 39 év közötti korosztályhoz tartozott, három 50 és 59 év közötti, öt 60 és 69 év közötti, öt 70 és 79 év közötti volt, ötnek az életkora meghaladta a 80 évet. Tizennyolcan közülük más betegségben is szenvedtek. Ezzel 34 509-re emelkedett a koronavírussal összefüggésbe hozható halálesetek száma Romániában.
Az elmúlt 24 órában Bukarestből (136), illetve Kolozs (52), Temes (73) és Iaşi (40) megyéből jelentették a legtöbb új koronavírusos esetet. A legkevesebb új esetet Ialomiţa és Mehedinţi (1-1 eset), illetve Kovászna (2) és Bihar (3) megyében regisztrálták. Mindegyik megye és a főváros is zöld zónás, lakosságarányosan Ilfov megyében és Bukarestben a legmagasabb a fertőzöttségi ráta, 0,84, illetve 0,69 ezrelék.
Mircea Geoană független államfőjelölt szerint Marcel Ciolacu miniszterelnök nyilatkozatai a választási kampányba bevont trollfarmokról hivatali visszaélésnek minősülnek.
Feljelentést akart tenni Diana Şoşoacă európai parlamenti képviselő csütörtökön a legfőbb ügyészségen az elnökjelöltségét elutasító öt alkotmánybíró ellen, de nem engedték be az épületbe, mert csütörtökönként nincs ügyfélfogadás az intézménynél.
Pénteken éjfélkor kezdődik és november 30-án reggel 7 óráig tart a parlamenti választások kampánya.
A Központi Választási Iroda (BEC) csütörtökön bejelentette, hogy 31 politikai párt és választói szövetség, valamint 19 nemzeti kisebbségi szövetség jelöltjeinek jelölése maradt végleges az idei parlamenti választásokra.
Az Országos Kiberbiztonsági Igazgatóságnak (DNSC) nincs tudomása arról, hogy Romániában a választások kimenetelét befolyásolni akaró, kibertámadásokat végrehajtó trollfarm működne” – jelentette ki az intézmény igazgatója a Geoană-botrányról.
Ha elnökké választják, nem kéri fel kormányalakításra aaz AUR miniszterelnök-jelöltjét, a PSD pedig nem köt koalíciót a szélsőséges párttal – ígérte meg Marcel Ciolacu miniszterelnök, a PSD elnöke és államfőjelöltje.
„Az állam a polgárt védje, ne az intézményeket!” – konkrét megoldásokkal mutatta be Kelemen Hunor, milyen változásra van szükség ahhoz, hogy az állam a polgárokat szolgálja, és ne a polgárok szolgálják az államot.
A PNL, a PSD és az USR szavazói szerint a Demokrata Párt elnökjelöltje, Kamala Harris jobb barátja lenne Romániának, míg George Simion és az AUR szavazótábora a republikánusok jelöltjét, Donald Trumpot preferálja – derül ki az INSCOP felméréséből.
Több mint tízezer ukrán állampolgár lépte át idén illegálisan Románia északi határát, ami nagyságrendileg háromszorosa a tavalyi év azonos időszakában feljegyzett adatnak.
Több mint 180 mozit, színházat és koncerttermet ellenőrzött október 7. és 11. között az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC), és 36 bírságot rótt ki több mint 272 ezer lej értékben.
szóljon hozzá!