Ludovic Orban szerint a PSD–ALDE-koalíció kudarcot vallott
A Nemzeti Liberális Párt (PNL) szerint az előrehozott parlamenti választások jelentenék a legjobb megoldást a Mihai Tudose miniszterelnök lemondása nyomán előállt helyzetre – nyilatkozta hétfő este Ludovic Orban pártelnök. Hasonló megoldást javasol az USR is.
2018. január 16., 08:452018. január 16., 08:45
2018. január 16., 10:272018. január 16., 10:27
„A Szociáldemokrata Párt (PSD) hiteltelenné vált. A PNL támogatja az előrehozott választások kiírását, a parlament delegitimizálását és új többség kialakítását. Ez lenne a legjobb megoldás” – nyilatkozta az Agerpres hírügynökség megkeresésére Ludovic Orban.
A PNL elnöke kifejtette, nem tudja megjósolni, miként fog eljárni jelen helyzetben Klaus Iohannis államfő, megbízza-e kormányalakítással a PSD újabb miniszterelnök-jelöltjét vagy sem, de meggyőződése, hogy a legjobb megoldás mellett dönt majd az elnök. „Új kezdetre van szükség. Nagyon nehéz lenne a parlament jelenlegi struktúrájára épülő új kormányt alakítani. (...) Bármilyen összetételű is legyen az új kabinet, a PSD jelenléte csak kompromittálná azt” – fogalmazott Orban.
A pártelnök elmondta, a PNL végrehajtó bizottsága összeül kedden, hogy elemezze ki a Mihai Tudose miniszterelnök lemondása nyomán előállt helyzetet, és ismertesse ezzel kapcsolatos hivatalos álláspontját. Az idő előtti választásokban látja a megoldást a Mentsétek Meg Romániát Szövetség (USR) is. Az alakulat arra kérte Klaus Johannis államfőt, hogy ne a balliberális (PSD-ALDE) koalíció soraiból nevezze ki a következő miniszterelnököt, az USR szerint ugyanis azáltal, hogy egy év leforgása alatta a PSD immár a második kormányfőjét váltja le, a koalíció kudarcot vallott az ország kormányzása terén.
Sürgősségi rendelettel módosította pénteki ülésén az Ilie Bolojan vezette kabinet a romániai kommunista rendszer idején elkobzott ingatlanok kárpótlásának megállapítását és kifizetését.
Dominic Fritz, a Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) elnöke úgy véli, helyes volt pártnak ama döntése, hogy politikusaik nem vesznek részt Ion Iliescu volt államfő temetésén, mivel az eseményen szerinte „csak körülbelül ezer ember” volt jelen.
Románia gyanúja szerint Oroszország egy hibrid háborús művelet keretében nagy mennyiségű, az OMV Petrom Petrobazi finomítójába szállított azeri kőolajat szennyezett be szándékosan – közölték hivatalos források.
A fél országra érvényes első- és másodfokú hőségriasztást adott ki pénteken az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM).
Nicușor Dan államelnök pénteken aláírta a dekrétumot, amellyel megüresedettnek nyilvánított egy miniszterelnök-helyettesi tisztséget.
Ismét állami szolgálati ingatlant kap Traian Băsescu volt államfő, miután az alkotmánybíróság neki adott igazat a volt elnököket jogaiktól megfosztó törvény ellen benyújtott panasza nyomán.
Mi lenne, ha egy rendezvény nem csak kikapcsolna, hanem bekapcsolna? Sepsiszentgyörgyön idén nyáron először rendezik meg a MindFormers jövőfesztivált, ahol a szórakozás mellett a tudás, az inspiráció és a közösségi párbeszéd is főszerepet kap.
A négypárti román kormánykoalíció sorsa is kérdőjelessé vált a Szociáldemokrata Párt (PSD) és a Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) között Ion Iliescu volt államfő állami temetése miatt kirobbant konfliktus nyomán.
A történelem során először az RMDSZ minisztereinek a legmagasabb a bizalmi indexe a romániai politikusok közül – állította Mirel Palada, a Sociopol közvélemény-kutató intézet igazgatója.
Közvitára bocsátották Romániában a helyi közigazgatás takarékosabb és költséghatékonyabb működtetését célzó reform tervezetét, amelyet a fejlesztési minisztérium dolgozott ki a költségvetési hiány lefaragását célzó intézkedések részeként.
1 hozzászólás