Fotó: Facebook/Cioaba Dorin
Ne kössenek választási szövetséget szélsőséges pártokkal, és ne nevezzék magukat cigányoknak – erre intette pénteken a roma közösség vezetőit Dorin Cioabă.
2024. február 23., 18:322024. február 23., 18:32
A romák önjelölt királyaként ismert Cioabă az újságíróknak küldött videóüzenetében elmondta, az idei választások kapcsán sok olyan hír terjed a különféle felületeken, amely árt a roma közösségnek. „Mi romák vagyunk, és romák akarunk maradni. (...) A szervezeteink nem cigányszervezetek, hanem romaszervezetek” – szögezte le.
Dorin Cioabă ugyanakkor figyelmeztette a romák politikai vezetőit, hogy ne kössenek választási szövetséget szélsőséges pártokkal.
Hogyan léphetnénk mi szövetségre ilyen pártokkal egy parlamenti helyért? Tényleg bármi áron kell ez nekünk? El akarjátok venni a mérgezett almát?” – fogalmazott.
A legutóbbi önkormányzati választásokon Cioabă versenybe szállt Nagyszeben polgármesteri tisztségéért a Pro Európa Roma Párt támogatásával – írja az Agerpres.
Fényképezkedni és nagyvadat etetni állt meg a Transzfogarasi úton az az olasz motorkerékpáros, akivel csütörtökön végzett a medve.
Összesen 112 medve él a Transzfogarason azon a környéken, ahol a nagyvad megölt egy motorost csütörtökön – közölte a Romsilva állami erdészet.
Nem született konkrét döntés arról, hogy az alkotmánybíróság azon három tagja, akinek mandátuma idén jár le, fejenként 180 ezer lejes juttatást kapjon – közölte csütörtökön Marian Enache, a taláros testület ügyvivő elnöke.
Közzétette csütörtökön az oktatási minisztérium a nyolcadikosok képességfelmérő vizsgájának eredményeit.
Medve végzett egy olasz turistával a Transzfogarasi út Argeș megyei szakaszán – közölték a hatóságok csütörtökön.
Az ország nyugati és déli részénem 15 megyéje elsőfokú, vagyis sárga figyelmeztetés alatt áll kánikula miatt a csütörtöki nap folyamán.
Védelmi fejlesztésekre szánt pénzekből építhet autópályákat Románia a NATO azon tervével összhangban, hogy háború esetén gyors folyosókat hozzon létre a páncélos egységek mozgásának megkönnyítésére.
Ilie Bolojan kormányfő szerdán bejelentette, hogy új vezetőséget nevezett ki az országos adóhatóság (ANAF) élére.
Megmarad a kétkulcsos áfa, de két százalékponttal emelkedik az általános forgalmi adó, és szintén a deficit csökkentése érdekében megemelik a dohány- és alkoholtermékek, továbbá az üzemanyagok jövedéki adóját.
szóljon hozzá!