Daniel David: „a miniszternek nem az a feladata, hogy adminisztrátor legyen, aki egy ilyen bonyolult és összetett rendszer mikromenedzsmentjét végzi”
Fotó: BBTE
Daniel David oktatási miniszter kijelentette, abból is látszik, hogy a tanügyi rendszer nem működik jól, hogy mindenki a tárcavezető elé akarja tárni a problémákat, az oktatás szereplői pedig általában nem bíznak az intézményekben, az igazgatóban, más pedagógusokban, tanfelügyelőkben, vagy az államtitkárban. Daniel David arról is beszélt, mi a miniszter feladata és mi nem az.
2025. január 26., 21:582025. január 26., 21:58
2025. január 26., 22:012025. január 26., 22:01
Daniel David oktatási miniszter szerint nagy a bizalmatlanság a rendszerben, ez abból is kitetszik, hogy mindenki a miniszterrel akar beszélni. A tárcavezető ezeket a kijelentéseket a minisztérium Facebook-oldalán tartott élő kérdés-felelet során tette, egyúttal néhány, a 2025-ös évre vonatkozó stratégiai irányt is ismertetett – írta az edupedu.ro oktatási portál. Daniel David szerint
Daniel David szerint egy miniszter nem „mikromenedzsel”
„Az operatív végrehajtást nem én fogom elvégezni. Vigyázni fogok arra, hogy a dolgok jól működjenek, és amikor nagy problémák merülnek fel, gyorsan, átláthatóan reagáljunk. Nem minden kisebb, rendszerszintű problémának kell a miniszter elé kerülnie. Ha nincsenek szabályok, amelyekkel a felmerült problémát orvosolni lehet, akkor gyorsan hozzuk létre ezeket a szabályokat.
„Sajnos mindannyian látjuk, hogy túl sok a bizalmatlanság, a gyanakvás, az együttműködés nem működik túl jól. Ha voltak olyan miniszterek, akik mikromenedzselni akartak, azt hiszem, ez hibát követtek el egy ilyen bonyolult és összetett rendszer esetében. És már az elején őszinte akarok lenni, és elmondani, hogy az én szerepem mindig az, hogy amikor a jövőképet, a stratégiát kell megvitatnunk akkor kerüljek előtérbe” – mondta a miniszter. Hozzátette, az ő feladata, hogy figyelemmel kísérje az operatív végrehajtást, de nem az, hogy ő maga végezze el.
Az is igaz, hogy történnek rossz dolgok, hibák, igazságtalanságok. Beszéljünk róluk anélkül, hogy felnagyítanánk, eltorzítanánk őket” – mondta Daniel David, aki minisztersége előtt a kolozsvári Babeș–Bolyai Tudományegyetem rektori tisztségét töltötte be. Hozzátette, ő maga nem politikai vagy személyes érdekek miatt vállalta a tárca vezetését, hanem azért, hogy a dolgok jól működjenek.
Folytatódik a médiaoktatás az iskolákban, miután az oktatási minisztérium együttműködési megállapodást írt alá a Független Újságírásért Központtal – jelentette be hétfőn a Facebook-oldalán Ligia Deca.
Nem zárta ki Sorin Grindeanu közlekedési miniszter, a Szociáldemokrata Párt (PSD) első alelnöke, hogy a párt ellenzékből támogasson egy kisebbségi kormányt, de leszögezte: előbb megvárják az elnökválasztás vasárnapi második fordulójának az eredményét.
A román belügyminisztérium Facebook-oldalán hívta fel a figyelmet kedden, hogy a közösségi médiában egy romániai merényletről szóló videós álhír terjed.
Hosszas hallgatás után üzenetet tett közzé Călin Georgescu, a tavalyi, érvénytelenített elnökválasztás első fordulóját megnyerő szélsőjobboldali jelölt, ám nem buzdított egyértelműen arra, hogy az emberek az őt „helyettesítő” George Simionra szavazzanak.
Kedden elkezdődött a másodikosok országos képességfelmérője az anyanyelv és irodalom tantárggyal.
Teljesen eltűnt a különbség a megismételt elnökválasztás második fordulójába jutott két jelölt, George Simion és Nicușor Dan között, olyannyira, hogy fej-fej mellett, egyenlő támogatottsággal állnak – legalábbis ez áll az AtlasIntel friss felmérésében.
Közleményben fejezte ki aggodalmát az Országos Audiovizuális Tanács (CNA), miután George Simion, a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) elnöke és a szélsőjobboldal államfőjelöltje tudtukon kívül lefilmezte a Digi 24 újságíróit, és sértegette is őket.
Az Országos Diszkriminációellenes Tanácshoz fordulnak az USR parlamenti képviselői, miután George Simion, az AUR elnökjelöltje azt állította a blogján, hogy kritikusai „zavart elméjű” és „irracionális” emberek.
Hallgatólagosan elfogadta a képviselőház azt a törvénytervezetet, amely értelmében a köztisztséget betöltő pedagógusok legtöbb öt egymást követő éven át tarthatják fent tanári állásukat.
Szoros lesz a verseny és magasabb részvételre lehet számítani az elnökválasztás május 18-i, második fordulójában – nyilatkozta Remus Ștefureac szociológus, az INSCOP közvélemény-kutató intézet igazgatója.
Sorin Grindeanu hétfőn kijelentette, hogy Románia nem fog kilépni az Európai Unióból, bárki is nyeri meg az elnökválasztást, mert a nép nem akar kilépni.
szóljon hozzá!