Cseke Attila
Fotó: Facebook/csekeattilahivatalos
Csütörtökön 138 új bölcsőde építését hagyta jóvá a fejlesztési minisztérium az ország összes megyéjében – jelentette be csütörtökön Cseke Attila.
2021. augusztus 26., 17:552021. augusztus 26., 17:55
Bukaresti sajtótájékoztatóján a fejlesztési miniszter elmondta, Romániában jelenleg mindössze 386 bölcsőde működik, ezért továbbiak építése az általa vezetett tárca és a kormány egyik prioritása.
Cseke Attila emlékeztetett, hogy a bölcsődeépítési program költségeit a fejlesztési minisztérium fedezi, de az országos helyreállítási terv keretében lehívott uniós alapokból is kap majd finanszírozást.
„Erdélyben Margittától Csíkszeredáig, vagy Gyergyószentmiklósig, Besztercétől Medgyesig számos municípumban épülhet új bölcsőde” – idézte a politikust az RMDSZ közleménye.
Cseke Attila közlése szerint 47 teljes dokumentációjú bölcsődeépítési kérést hagyott jóvá a minisztérium. A fennmaradó 91 bölcsődeépítési projekt esetében a csütörtöki jóváhagyást követően kérés-kiegészítést vár a minisztérium az érintett önkormányzatoktól – számolt be az Agerpres.
A rendelet 102 municípium és a főváros hat kerülete számára hagyja jóvá bölcsőde építését, ha a hatályba lépést követő 60 nap alatt, a fennmaradó 91 építkezésre is beküldik az önkormányzatok a hiányzó iratokat. „A minisztérium célja az, hogy a nagyvárosokban egyszerre kezdődjön el a bölcsőderendszer bővítése, ezért a szaktárca minden önkormányzatnak jóváhagyta egy vagy két bölcsőde megépítését, a város méretének függvényében, ha az önkormányzatok élnek a lehetőséggel” – összegezte Cseke Attila.
Fotó: Facebook/csekeattilahivatalos
A jóváhagyott lista nyilvános, és a minisztérium honlapján megtekinthető.
A miniszteri rendelet értelmében várhatóan jövő év elején megköthetik az első építkezési szerződéseket, azt követően pedig elkezdődhet az első bölcsődék megépítése.
Mircea Geoană független államfőjelölt szerint Marcel Ciolacu miniszterelnök nyilatkozatai a választási kampányba bevont trollfarmokról hivatali visszaélésnek minősülnek.
Feljelentést akart tenni Diana Şoşoacă európai parlamenti képviselő csütörtökön a legfőbb ügyészségen az elnökjelöltségét elutasító öt alkotmánybíró ellen, de nem engedték be az épületbe, mert csütörtökönként nincs ügyfélfogadás az intézménynél.
Pénteken éjfélkor kezdődik és november 30-án reggel 7 óráig tart a parlamenti választások kampánya.
A Központi Választási Iroda (BEC) csütörtökön bejelentette, hogy 31 politikai párt és választói szövetség, valamint 19 nemzeti kisebbségi szövetség jelöltjeinek jelölése maradt végleges az idei parlamenti választásokra.
Az Országos Kiberbiztonsági Igazgatóságnak (DNSC) nincs tudomása arról, hogy Romániában a választások kimenetelét befolyásolni akaró, kibertámadásokat végrehajtó trollfarm működne” – jelentette ki az intézmény igazgatója a Geoană-botrányról.
Ha elnökké választják, nem kéri fel kormányalakításra aaz AUR miniszterelnök-jelöltjét, a PSD pedig nem köt koalíciót a szélsőséges párttal – ígérte meg Marcel Ciolacu miniszterelnök, a PSD elnöke és államfőjelöltje.
„Az állam a polgárt védje, ne az intézményeket!” – konkrét megoldásokkal mutatta be Kelemen Hunor, milyen változásra van szükség ahhoz, hogy az állam a polgárokat szolgálja, és ne a polgárok szolgálják az államot.
A PNL, a PSD és az USR szavazói szerint a Demokrata Párt elnökjelöltje, Kamala Harris jobb barátja lenne Romániának, míg George Simion és az AUR szavazótábora a republikánusok jelöltjét, Donald Trumpot preferálja – derül ki az INSCOP felméréséből.
Több mint tízezer ukrán állampolgár lépte át idén illegálisan Románia északi határát, ami nagyságrendileg háromszorosa a tavalyi év azonos időszakában feljegyzett adatnak.
Több mint 180 mozit, színházat és koncerttermet ellenőrzött október 7. és 11. között az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC), és 36 bírságot rótt ki több mint 272 ezer lej értékben.
1 hozzászólás