Fotó: Ilusztráció
Nicolae Ciucă miniszterelnök és Bogdan Aurescu külügyminiszter üdvözölte pénteken, hogy a holland kormány pozitívan véleményezte Románia csatlakozását a schengeni térséghez.
2022. december 02., 18:382022. december 02., 18:38
2022. december 13., 12:032022. december 13., 12:03
Nicolae Ciucă azt írta a Twiterre, üdvözli, hogy a holland kormány a párbeszéd és együttműködés eredményeképpen elismeri: Románia felkészült a schengeni csatlakozásra.
– idézi az Agerpres a kormányfő bejegyzését.
„Kiemelten üdvözlöm a holland kormány mai pozitív értékelését és álláspontját Románia schengeni csatlakozását illetően. Ez az elmúlt időszakban folytatott intenzív párbeszéd és nagyon jó technikai felkészültségünk eredménye. Köszönet a támogatásért kollégámnak, Wopke Hoekstra miniszternek” – írta Bogdan Aurescu külügyminiszter is a Twitterre.
Ezzel egyidőben Katerina Szakellaropoulou görög államfő is megerősítette a Klaus Iohannis román elnökkel való pénteki találkozón, hogy Görögország teljes mértékben támogatja Romániát a schengeni térséghez való csatlakozási törekvéseiben, írta az Agerpres.
Az EFE hírügynökség pénteki közlése szerint a holland kormány úgy döntött, hogy jóváhagyja Románia és Horvátország csatlakozását a schengeni térséghez,
A holland kormány pénteki ülésén megvitatta a schengeni térség esetleges bővítését, amely a bel- és igazságügyi tanács (IB) december 8-i ülésének napirendjén szerepel, majd úgy döntött, hogy csak Románia és Horvátország felvételéhez járul hozzá.
Wopke Hoekstra holland külügyminiszter a sajtónak úgy nyilatkozott, hogy „még túl korai” jóváhagyni Bulgária csatlakozását a schengeni térséghez, és hogy Hollandia csak akkor veszi ezt újra fontolóra, ha bebizonyosodik, hogy Bulgária jogállam, amely képes visszaszorítani a korrupciót és a szervezett bűnözést. Bulgária újbóli kiértékelésére Mark Rutte holland miniszterelnök szerint „valószínűleg jövő évben” kerül sor, de csak, miután meggyőződtek róla, hogy Bulgária meg tudja állítani a schengeni övezet határainál az illegális migrációt.
„Ha mások egyet is értenek valamiben, az még nem jelenti, hogy nekünk is ugyanúgy kell eljárnunk. Nem így működnek a dolgok” – mondta a holland politikus arra utalva, hogy valamely ország schengeni övezetbe való felvételéhez minden schengeni tagállam egyöntetű hozzájárulása szükséges.
„Vannak Európában, akik nyomást gyakorolnak országunkra, de mi ellen tudunk állni a nyomásgyakorlásnak. Egyszerű: ha betartod a megállapodásokat és a feltételeket, akkor szívesen látunk a Schengenben” – mondta Eric van der Burg.
Ilie Bolojan miniszterelnök a Hivatalos Közlönyben szerdán közzétett határozataiban megszabta az öt kormányfőhelyettes feladatkörét.
Az Országos Korrupcióellenes Ügyosztály (DNA) megfellebbezte a ploiești-i bíróság ítéletét Elena Udrea feltételes szabadlábra helyezéséről – értesült szerdán ügyészségi forrásokból az Agerpres hírügynökség.
Csütörtökön elsőfokú hőségriasztás van érvényben 15 nyugat- és dél-romániai megyében – figyelmeztetett szerdán az Országos Meteorológiai Szolgálat.
Orosz, ukrán és moldovai állampolgárokat hamis román személyazonossági okmányokhoz juttató Botoșani megyei hivatalnokok ellen indított büntetőeljárást a legfőbb ügyészség.
Oroszország szerda hajnalban újabb dróntámadást intézett a román határ közelében lévő ukrán civil infrastruktúra és folyami kikötők ellen, ezért a román légierő két F-16-os harci gépet küldött a térségbe megfigyelés alatt tartani a román légteret.
A Richter-skála szerint 3,6-os erősségű földrengés történt szerdán 7 óra 19 perckor Vrancea megyében, Vrancea szeizmikus térségben – közölte az országos földfizikai intézet (INCDFP).
Alexandru Rogobete egészségügyi miniszter kedden kijelentette, hogy a kormány nem készül leépítésekre az egészségügyben.
Alkotmányellenesnek nyilvánította kedden az alkotmánybíróság a volt államfőket megillető juttatásokat eltörlő törvénymódosítást – értesült hivatalos forrásokból az Agerpres. A keresetet Traian Băsescu kezdeményezte 2022-ben.
A romániai polgárok többsége szerint Románia rossz irányba halad, és az Ilie Bolojan vezette új kormány sem lesz képes jó irányba fordítani – derül ki egy friss közvélemény-kutatásból.
Keddi ülése után a Legfelsőbb Igazságszolgáltatási Tanács (CSM) állásfoglalást tett közzé, amely szerint a bírák és ügyészek bérezése és nyugdíjazásuk rendszere nem kiváltság, hanem a jogállásuk alapvető eleme.
szóljon hozzá!