Határozottan cáfolta Florian Coldea, a Román Hírszerző Szolgálat (SRI) idén furcsa körülmények között lemondott első igazgatóhelyettese Daniel Dragomir volt SRI-ezredes vádjait, amelyek szerint a titkosszolgálat szorosan összefonódott volna a korrupcióellenes ügyészséggel és a sajtóval.
2017. szeptember 20., 10:572017. szeptember 20., 10:57
2017. szeptember 20., 11:452017. szeptember 20., 11:45
Coldea a Ziare.com portálnak adott interjúban kijelentette: nem igaz, hogy Dragomir a helyettese lett volna, és leszögezte:
nem fordult olyan elő, hogy a SRI munkatársai állítottak volna össze vádiratokat.
Coldea hazugságnak nevezte az erre vonatkozó állításokat, amelyeket annál veszélyesebbnek nevezett, mivel egy volt hírszerzőtiszttől származnak. Hazugságnak nevezte azt is, hogy irodája lett volna a DNA-nál, és
Azt is tagadta, hogy Dragomir láthatta, amint a sajtóban dolgozó fedett ügynökök jöttek ki az irodájából. Coldea a legnagyobb és legveszélyesebb hazugságnak azokat az állításokat nevezte, miszerint az ügyészek és a bírák között is ott lennének a SRI fedett ügynökei. Állítása szerint ezt a Legfelsőbb Védelmi Tanács (CSAT) és a SRI-t ellenőrző parlamenti bizottság is többször ellenőrizte.
Arra a felvetésre, miszerint a sajtóban dolgozhatnak fedett ügynökök, Coldea megismételte a SRI közleményét: a többi szolgálathoz hasonlóan ők is alkalmaznak fedett ügynököket minden, a nemzetbiztonság szempontjából fontos területen, de csakis „a törvényeket szigorúan betartva”.
illetve nem áll-e fenn az esélye, hogy bizonyos érdekek mentén manipulálják a közvéleményt. Coldea szerint Dragomir egyszerűen kétségbeesett, mivel neki magának is büntetőügyekkel kell szembenéznie, és valakik csupán felhasználják őt egy magasabb rendű terv végrehajtásában.
Dragomir vasárnap este az Antena 3 hírtelevízióban nyilatkozva azt állította: a jelenlegi szociálliberális kormánnyal szemben álló sajtóorgánumok közül több – így a Digi 24 és a HotNews – is a SRI utasításait követő újságírókat foglalkoztat. Emellett korábban azt is kijelentette, hogy a DNA több vádiratát is a SRI állította össze.
Dragomirt keddre a SRI-t ellenőrző parlamenti bizottság is beidézte meghallgatásra az általa megfogalmazott vádak ügyében.
Több mint 16 millió szál csempészett cigarettát és közel 500 kilogramm dohányt foglaltak le a rendőrök az év első három hónapjában – tájékoztatott szombaton a román rendőrség.
Az ország mintegy felét érintő első- és másodfokú viharriasztásokat bocsátott ki szombaton felhőszakadások és légköri instabilitás miatt az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM).
A kiadások csökkentését és a beruházások növelését folytatni kell – állapította meg Tánczos Barna pénzügyminiszter azzal kapcsolatban, hogy idén március végén 2,28 százalékra nőtt a GDP-arányos költségvetési hiány.
A legfelsőbb bíróság teljes egészében hatályon kívül helyezte a ploiești-i ítélőtábla közigazgatási részlegének csütörtöki ítéletét, megállapítva, hogy a bíróságok nem vizsgálhatják felül az alkotmánybírósági határozatokat.
A romániaiak több mint 60 százaléka szerint az ország rossz irányba tart, ezért a választók elvárják a következő államfőtől, hogy valós és mélyreható változást idézzen elő – állapította meg a legutóbbi felmérésekre hivatkozva az ASPES.
Véget ér vasárnap a húsvéti vakáció, hétfőtől folytatódik a tanítás az iskolákban.
Az alkotmánybíróság is megfellebbezte pénteken a tavalyi elnökválasztást érvénytelenítő határozatát felfüggesztő csütörtöki bírósági ítéletet – adta hírül az Agerpres hírügynökség.
Alig több mint egy hét alatt, április 8. és 17. között több mint 130, a 2024. decemberi elnökválasztást érvénytelenítő alkotmánybírósági határozat megsemmisítésére vagy felfüggesztésére irányuló keresetet nyújtottak be a román táblabíróságokon – írja a <a href="https://hotnews.ro/
A George Simion, a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) elnöke és államfőjelöltje amerikai népszerűsítésére vonatkozó a szerződés nem lépett hatályba, és az ilyen szolgáltatásokért nem fizettek pénzt – közölte az érintett amerikai lobbicég.
A CSM az Igazságügyi Felügyelethez fordul annak a bírónak az ügyében, aki egy, a jogi szakértők által keményen bírált döntéssel felfüggesztette a tavalyi elnökválasztás első fordulójának eredményét megsemmisítő alkotmánybírósági döntést.
szóljon hozzá!