Szükségünk van arra a hitre és reménységre, amelyet a feltámadás fénye nyújt nekünk – fogalmazott a román államfő húsvéti üzenetében, amelynek végén magyarul is megszólalt.
2021. április 03., 17:442021. április 03., 17:44
2021. április 03., 22:022021. április 03., 22:02
Klaus Iohannis áldott ünnepeket, megértést és bőséget kívánt azoknak, akik ezen a héten ünneplik a húsvéti ünnepeket.
„Ebben a periódusban minden korábbinál nagyobb szükségünk van arra a hitre és reménységre, amelyet a feltámadás fénye nyújt nekünk.
– mondja az Agerpres szerint az államfő az Államelnöki Hivatal honlapjára és az államfő Facebook-oldalára szombaton feltöltött videoüzenetében.
„Ezek a lelki megújulást nyújtó ünnepnapok hozzanak valamennyiüknek nyugalmat és harmóniát. Cristos a Înviat ! Kellemes húsvéti ünnepeket! Frohe Ostern!” – zárta üzenetét Klaus Iohannis.
Erdélyben készülnek Románia saját gyártású harci drónjai – jelentette be a bukaresti gazdasági minisztérium.
Kelemen Hunor RMDSZ-elnök azt mondja, Emil Hurezeanu külügyminiszterrel „nincs semmi problémája”, de a külügyminisztérium intézményével kapcsolatban vannak fenntartásai.
Kelemen Hunor RMDSZ-elnök pénteken kijelentette, hogy „a magyarok nem Románia ellenségei”, Victor Ponta elnökjelölt pedig „mellébeszél”, amikor azt mondja, hogy soha nem támogatná egy RMDSZ-es pénzügyminiszter kinevezését.
A kormány elsődleges prioritása jelenleg az országos helyreállítási terv (PNRR) megvalósítása, de a következő fontos lépés a közigazgatási-területi átszervezés és a közszféra reformja – jelentette ki pénteken Marcel Ciolacu kormányfő.
Crin Antonescunak kell megnyernie az elnökválasztást ahhoz, hogy Románia a történelem jó oldalán maradjon, különben zavaros időszak következhet az ország számára – jelentette ki Kelemen Hunor RMDSZ-elnök.
Marcel Ciolacu kormányfő több államtitkárt nevezett ki a munkaügyi, gazdasági, művelődési, közlekedésügyi, befektetési, energiaügyi, mezőgazdasági és egészségügyi minisztériumba.
Hiba volt 2023-ban kirúgni az RMDSZ-t az akkori, a maival megegyező hárompárti koalícióból – jelentette ki Marcel Ciolacu miniszterelnök, a Szociáldemokrata Párt (PSD) elnöke pénteken.
A demokráciát és a szólásszabadságot sérti a román miniszterelnök szerint, hogy az Országos Audiovizuális Tanács (CNA) elrendelte egyes újságírók véleménynyilvánításainak törlését az internetes felületekről.
A kormány csütörtökön további három hónappal, 2025. június 30-ig meghosszabbította a kötelező gépjármű-felelősségbiztosítás (RCA) díjának korlátozását – számolt be a kormányülés utáni sajtótájékoztatóján Mihai Constantin kormányszóvivő.
A bukaresti kormány lehetővé tette, hogy útlevélként is használható elektronikus útlevelet kapjanak a külföldi állandó lakhelyre költözött román állampolgárok.
szóljon hozzá!