Fotó: Haáz Vince
Várhatóan az elkövetkező időszakban nőni fog a koronavírussal fertőzöttek száma Romániában, miután az ünnepek alatt sokan nem tartották be a járvány terjedésének megakadályozását célzó szabályokat – vallja Raed Arafat katasztrófavédelemért felelős belügyminisztériumi államtitkár.
2021. január 03., 10:012021. január 03., 10:01
2021. január 03., 11:402021. január 03., 11:40
Az egészségügyi szakember a Digi 24 hírtelevízió szombat esti műsorában ugyanakkor arról is beszélt, hogy az oltási kampány elkezdése még nem jelenti azt, hogy véget ért a pandémia, vagy ellenőrzés alatt lehet tartani, így meggyőződése, hogy a hatóságok a veszélyhelyzet meghosszabbítása mellett fognak dönteni.
„Világos, hogy az ünnepek után újra növekedés jöhet, kérdés, hogy mennyire lesz nagy, mennyire lesz meredek” – fejtette ki Arafat, aláhúzva,
Csökkent az elmúlt 24 órában az egy nap alatt regisztrált koronavírusos esetek száma Romániában, összlétszámuk meghaladta a 637 ezret – közölte szombaton a stratégiai kommunikációs törzs (GCS).
Fotó: Székelyhon TV
„Nem én döntök, magas szinten javaslatot tesznek, ám
– mondta az államtitkár. Megjegyezte egyúttal, hogy nem esett szó újabb megszorításokról, az általános kijárási korlátozás kizárt, ezentúl is azokon a vidékeken lesznek korlátozások, ahol nagyobb az esetszám.
A romániai lakosság 48 százaléka beoltatná magát koronavírus ellen az IMAS legfrissebb felmérése szerint.
előfordulhat azonban, hogy a szigorúbb korlátozásokat alkalmazó országokban lesznek olyan rendezvények, amelyeken az oltáshoz kötik a részvételt.
„Megtörténhet, hogy lesznek olyan nemzetközi rendezvények, amelyek esetében leszögezik: csak olyanok vehetnek részt, akik be vannnak oltva. Erre is számítani lehet” – idézi az Agerpres az egészségügyi szakembert.
Az ünnepek idején is szigorúan be kell tartani a szabályokat, a lehető legkevesebbet kell utazni, és minimálisra kell csökkenteni azon alkalmak számát, amelyek során olyan személyekkel találkozunk, akikkel általában nem szoktunk – tanácsolja Raed Arafat belügyi államtitkár.
Mircea Geoană független államfőjelölt szerint Marcel Ciolacu miniszterelnök nyilatkozatai a választási kampányba bevont trollfarmokról hivatali visszaélésnek minősülnek.
Feljelentést akart tenni Diana Şoşoacă európai parlamenti képviselő csütörtökön a legfőbb ügyészségen az elnökjelöltségét elutasító öt alkotmánybíró ellen, de nem engedték be az épületbe, mert csütörtökönként nincs ügyfélfogadás az intézménynél.
Pénteken éjfélkor kezdődik és november 30-án reggel 7 óráig tart a parlamenti választások kampánya.
A Központi Választási Iroda (BEC) csütörtökön bejelentette, hogy 31 politikai párt és választói szövetség, valamint 19 nemzeti kisebbségi szövetség jelöltjeinek jelölése maradt végleges az idei parlamenti választásokra.
Az Országos Kiberbiztonsági Igazgatóságnak (DNSC) nincs tudomása arról, hogy Romániában a választások kimenetelét befolyásolni akaró, kibertámadásokat végrehajtó trollfarm működne” – jelentette ki az intézmény igazgatója a Geoană-botrányról.
Ha elnökké választják, nem kéri fel kormányalakításra aaz AUR miniszterelnök-jelöltjét, a PSD pedig nem köt koalíciót a szélsőséges párttal – ígérte meg Marcel Ciolacu miniszterelnök, a PSD elnöke és államfőjelöltje.
„Az állam a polgárt védje, ne az intézményeket!” – konkrét megoldásokkal mutatta be Kelemen Hunor, milyen változásra van szükség ahhoz, hogy az állam a polgárokat szolgálja, és ne a polgárok szolgálják az államot.
A PNL, a PSD és az USR szavazói szerint a Demokrata Párt elnökjelöltje, Kamala Harris jobb barátja lenne Romániának, míg George Simion és az AUR szavazótábora a republikánusok jelöltjét, Donald Trumpot preferálja – derül ki az INSCOP felméréséből.
Több mint tízezer ukrán állampolgár lépte át idén illegálisan Románia északi határát, ami nagyságrendileg háromszorosa a tavalyi év azonos időszakában feljegyzett adatnak.
Több mint 180 mozit, színházat és koncerttermet ellenőrzött október 7. és 11. között az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC), és 36 bírságot rótt ki több mint 272 ezer lej értékben.
szóljon hozzá!