Fotó: Europa.eu
Egy friss felmérés szerint a romániai lakosság alig több mint egyharmada tartja működő valóságnak az uniós tagállamok közötti jogegyenlőség elvét, 53 százalékuk úgy értékeli: az Európai Unió kevesebb jogot biztosít Romániának, mint amennyi kötelezettséget előír számára.
2023. március 28., 08:472023. március 28., 08:47
A CURS közvélemény-kutató intézet március 10–20. között végzett felmérésében a román uniós tagság előnyeit firtató kérdésnél a megkérdezettek 56 százaléka jelölte be azt a választ, hogy a tagságból „csak egyeseknek származott előnyök, a lakosság többségének nem”, míg 37 százalékuk vélte úgy, hogy a polgárok többsége profitált országa uniós tagságából.
Arra a kérdésre, hogy vajon az EU-nak több vagy kevesebb hatalommal kell-e rendelkeznie, mint a nemzeti kormányoknak, a válaszadók alig 13 százaléka válaszolta azt, hogy az Uniónak kell „erősebbnek” lennie. 28 százalékuk szerint egyforma erős jogosítvánnyal kell rendelkezniük, míg
A több mint ezer válaszadó bevonásával végzett reprezentatív felmérés az energiaválsággal kapcsolatos román kormányzati intézkedések fogadtatását is mérte. A megkérdezettek 15 százaléka jelezte, hogy elégedett ezekkel, 2 százaléka, hogy „nagyon elégedett”,
Arra a kérdésre, hogy milyen gondok orvoslását várja elsősorban az ország vezetésétől, a megkérdezettek 30 százaléka az életszínvonal, a bérek és nyugdíjak témakörét jelölte meg, „második legfontosabb teendőként” pedig a válaszadók ugyanekkora arányban az infláció, az energiaárak és a közüzemi díjak problémájára várnak megoldást a döntéshozóktól.
A romániai lakosság mindössze 46 százaléka tartja még mindig jó dolognak Románia európai uniós tagságát, szemben 62 százalékos az európai átlaggal – derül ki az Európai Parlament kilencedik Eurobarométer felméréséből.
Alexandru Rogobete egészségügyi miniszter kedden kijelentette, hogy a kormány nem készül leépítésekre az egészségügyben.
Alkotmányellenesnek nyilvánította kedden az alkotmánybíróság a volt államfőket megillető juttatásokat eltörlő törvénymódosítást – értesült hivatalos forrásokból az Agerpres. A keresetet Traian Băsescu kezdeményezte 2022-ben.
A romániai polgárok többsége szerint Románia rossz irányba halad, és az Ilie Bolojan vezette új kormány sem lesz képes jó irányba fordítani – derül ki egy friss közvélemény-kutatásból.
Keddi ülése után a Legfelsőbb Igazságszolgáltatási Tanács (CSM) állásfoglalást tett közzé, amely szerint a bírák és ügyészek bérezése és nyugdíjazásuk rendszere nem kiváltság, hanem a jogállásuk alapvető eleme.
Elena Udrea feltételes szabadlábra helyezéséről döntött kedden a ploiești-i bíróság. Az ítélet nem jogerős. A volt turisztikai minisztert jelenleg a ploiești-i megyei sürgősségi kórházban ápolják, miután vasárnap egy epehólyagműtéten esett át.
Volt szovjet tagköztársaságokból származó külföldieknek román személyazonossági iratokat kiállító bűnszövetkezet tagjaira csaptak le kedden a hatóságok Botoșani megyében – közölte a román legfőbb ügyészség.
A közigazgatási és területi reformot a politikai pártok reformjának kell kísérnie – fogalmazta meg Radu Burnete gazdasági és társadalmi kérdésekben illetékes elnöki tanácsadó.
Az alkotmánybíróság arra készül, hogy fejenként 180 ezer lejes juttatást biztosítson annak a három alkotmánybírónak, akinek most jár le a kilenc éves mandátuma. Értesült a<a href="https://www.g4media.ro/surse-curtea-constitutionala-pregateste-indemnizatii-de-cate-180-000-de-lei-pentru-cei-trei-judecatori-care-isi-termina-mandatul-desi-guvernul-a-interzis-astfel-de-plati-in-sistemul
2025-re biztosított a költségvetés a bölcsődeépítő kormányprogram folytatására – jelentette ki Cseke Attila fejlesztési miniszter kedden egy új piatra-neamț-i bölcsőde felavatásán.
Az egész országban folytatták kedden a tiltakozó akciókat a közalkalmazottak, miután a kormány elfogadta a veszélyes körülmények miatt járó prémiumok csökkentéséről szóló sürgősségi rendeletet.
szóljon hozzá!