Fotó: Facebook/Marcel Ioan Boloș
Az Országos Korrupcióellenes Ügyosztálynak (DNA) vagy a Szervezettbűnözés és Terrorellenes Ügyosztálynak (DIICOT) is szerepet szánna az adócsalás elleni küzdelemben Marcel Boloș pénzügyminiszter.
2023. október 12., 16:022023. október 12., 16:02
2023. október 12., 16:052023. október 12., 16:05
A tárcavezető a Profit.ro gazdasági portálnak adott interjúban elmondta, a pénzügyminisztérium az igazságügyi minisztériummal közösen meg kívánja változtatni a nagy adócsalási ügyek kivizsgálásának módját.
Ennek nyomán egy még meghatározandó értékhatár felett a jelentősebb összeget érintő adócsalási ügyek közvetlenül a DNA-hoz vagy a DIICOT-hoz kerülnének. A tervezetről még folynak a tárgyalások, de a pénzügyminiszter reméli, hogy a tervet sikerül megvalósítani, hogy növelni lehessen az adóelkerülés elleni küzdelem hatékonyságát.
A csalásokat, beleértve a nagy összegű csalásokat is, jelenleg olyan ügyészségek vizsgálják, amelyek más bűncselekményekre is kiterjedő hatáskörrel rendelkeznek.
A pénzügyminisztérium által tervezett változtatások azt jelentenék, hogy az adócsalással kapcsolatos kisebb ügyek továbbra is a bírósági, törvényszéki és táblabírósági ügyészségeknél maradnának, míg a nagy horderejű ügyeket közvetlenül a DNA vagy a DIICOT vizsgálná.
Az ANAF – többek között a Csalásellenes Igazgatóságon keresztül – rendelkezik hatáskörrel az adócsalások felderítésében, de a felderített ügyekben ügyészségi feljelentést tesz.
Egyébként nem lenne újdonság a DNA bevonása: a most tervezetthez hasonló helyzet állt fenn körülbelül tíz évvel ezelőttig, amikor nagy összegű, 1 millió eurót meghaladó adócsalási ügyekbe bevonták a DNA-t.
Tavaly az Országos Adóhatóság (ANAF) keretében működő Csalásellenes Igazgatóság és az adófelügyelet több száz büntetőfeljelentést tett adócsalási ügyekben,
A Csalásellenes Igazgatóság tavaly 194 bűnügyi nyomozást kezdeményezett, 575,5 millió lejre becsült kárral, míg az adófelügyelet 238 bűnügyi feljelentést tett, 457,2 millió lejre becsült kárral.
Holnap új fejezet kezdődik Románia életében, és az országnak mindannyiótokra szükség lesz – jelentette ki Nicușor Dan, Románia frissen megválasztott államelnöke vasárnap éjjel a hívei előtt Bukarestben.
Megnyerte a megmérettetésen függetlenként indult Nicușor Dan a romániai államfőválasztást, miután a hivatalos szavazatszámlálás alapján előnye behozhatatlanná vált ellenfele, George Simion számára.
Nicușor Dan szerint a román társadalom megmutatta az erejét az elnökválasztás második fordulójában.
Vasárnap a 21 órai urnazárásig több mint 11 millió 600 ezer személy szavazott az államfőválasztás döntő fordulójában.
George Simion vasárnap este, a második elnökválasztási forduló 21 órai exit poll felmérések eredményeinek közzététele után kijelentette, hogy a valós változást akaró román nép nevében magának követeli a választási győzelmet.
Szoros eredményt jósolnak az államfőválasztás vasárnapi második fordulójában a közvélemény-kutatók Nicușor Dan és George Simion között.
Teljesen alaptalan vádak keringenek a Telegramon és a X-en a romániai elnökválasztásba való állítólagos francia beavatkozásról − közölte vasárnap este a francia külügyminisztérium.
Vasárnap 20 óráig több mint 11 millió román állampolgár adta le voksát az államfőválasztás döntő fordulójában.
Elutasítja az orosz külügyminisztériumi szóvivő azokat a vádakat, miszerint Moszkva beavatkozott volna a romániai államelnök-választásba.
Összesen 140 lehetséges választási incidensről érkezett bejelentés vasárnap a belügyi szervekhez; ezek közül 43 alaptalannak bizonyult, tízet még vizsgálnak, hetet pedig továbbküldtek az illetékes választási irodának.
szóljon hozzá!