Fotó: VaccinationEu
Az elmúlt hét nap adatai alapján Románia az utolsó helyen áll az Európai Unióban a száz főre jutó beadott védőoltások számát tekintve.
2021. augusztus 17., 13:482021. augusztus 17., 13:48
A Vaccination EU Twitter-bejegyzése szerint hétfőn több mint 1,8 millió adag oltást adtak be az Európai Unióban. A legkevesebbet Romániában használták fel, körülbelül fele annyit, mint a lista utolsó előtti helyén álló Bulgáriában. Romániában az elmúlt hét napban 100 emberre 0,06 adag beadott vakcina jutott (a hét nap adatai alapján számolt átlag szerint), míg Bulgáriában ez a szám 0,13, Szlovákiában és Lengyelországban pedig 0,14.
A lista dobogósai esetében ez a szám több mint tízszerese a romániai adatoknak: az első helyen Dánia áll 0,94 adag/100 fővel, majd Portugália (0,89) és Finnország (0,8) követi.
Immunizáltság tekintetében a listavezető Málta, ahol a lakosság 79,1 százaléka rendelkezik már oltással. Portugáliában ez az arány 75,5, míg Dániában 74,2 százalék.
Fotó: VaccinationEu
A 100 főre számolt beadott oltások tekintetében (nem csak az utolsó hét nap alapján, hanem az oltási kampány kezdete óta) Románia szintén a sereghajtók közé került: utolsó előtti 45 adag/100 fővel. Itt is Bulgária az utolsó 31,15 adaggal; a legjobban pedig Málta, Dánia és Belgium áll, 152, 139 és 134,8 adaggal.
Fotó: VaccinationEu
Több mint 16 millió szál csempészett cigarettát és közel 500 kilogramm dohányt foglaltak le a rendőrök az év első három hónapjában – tájékoztatott szombaton a román rendőrség.
Az ország mintegy felét érintő első- és másodfokú viharriasztásokat bocsátott ki szombaton felhőszakadások és légköri instabilitás miatt az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM).
A kiadások csökkentését és a beruházások növelését folytatni kell – állapította meg Tánczos Barna pénzügyminiszter azzal kapcsolatban, hogy idén március végén 2,28 százalékra nőtt a GDP-arányos költségvetési hiány.
A legfelsőbb bíróság teljes egészében hatályon kívül helyezte a ploiești-i ítélőtábla közigazgatási részlegének csütörtöki ítéletét, megállapítva, hogy a bíróságok nem vizsgálhatják felül az alkotmánybírósági határozatokat.
A romániaiak több mint 60 százaléka szerint az ország rossz irányba tart, ezért a választók elvárják a következő államfőtől, hogy valós és mélyreható változást idézzen elő – állapította meg a legutóbbi felmérésekre hivatkozva az ASPES.
Véget ér vasárnap a húsvéti vakáció, hétfőtől folytatódik a tanítás az iskolákban.
Az alkotmánybíróság is megfellebbezte pénteken a tavalyi elnökválasztást érvénytelenítő határozatát felfüggesztő csütörtöki bírósági ítéletet – adta hírül az Agerpres hírügynökség.
Alig több mint egy hét alatt, április 8. és 17. között több mint 130, a 2024. decemberi elnökválasztást érvénytelenítő alkotmánybírósági határozat megsemmisítésére vagy felfüggesztésére irányuló keresetet nyújtottak be a román táblabíróságokon – írja a <a href="https://hotnews.ro/
A George Simion, a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) elnöke és államfőjelöltje amerikai népszerűsítésére vonatkozó a szerződés nem lépett hatályba, és az ilyen szolgáltatásokért nem fizettek pénzt – közölte az érintett amerikai lobbicég.
A CSM az Igazságügyi Felügyelethez fordul annak a bírónak az ügyében, aki egy, a jogi szakértők által keményen bírált döntéssel felfüggesztette a tavalyi elnökválasztás első fordulójának eredményét megsemmisítő alkotmánybírósági döntést.
szóljon hozzá!