Fotó: Facebook/Direcția Națională Anticorupție
A világjárvány kedvez a korrupció jelenségének, fennáll az egészségügyi célokra szánt közpénzek eltérítésének veszélye – üzente csütörtökön, a korrupcióellenes világnapon kiadott közleményében a korrupcióellenes ügyészség (DNA).
2021. december 09., 13:002021. december 09., 13:00
Az intézmény emlékeztetett arra, hogy fontos szerepet tölt be a társadalom érdekeinek védelmében a közepes és nagykorrupciós bűncselekmények feltárása és büntetése révén. A DNA úgy véli, hogy a korrupció által érintett gazdasági és politikai rendszerek sérülékenységét az átlagpolgárok is megszenvedik, a közpénzek eltérítése fékezi a fejlődést, bátorítja a klientelizmust és a nepotizmust, újratermeli a szegénységet, és a társadalmak demokratizálódását is fenyegeti.
„Éppen ezért a korrupció felszámolása nemcsak az igazságszolgáltatás, hanem a teljes társadalom fontos célkitűzése kell hogy maradjon” – olvasható az Agerpres által idézett közleményben. Az ügyészség emlékeztetett arra, hogy
Ez a DNA szerint csak ráerősít arra, hogy a döntéshozóknak prioritásként kell kezelniük a korrupció elleni fellépést. Ezért az ügyészség szerint a kormánynak és a parlamentnek kötelessége kiküszöbölni az igazságügyi törvényeknek azokat a módosításait, amelyek veszélyeztetik az igazságszolgáltatás függetlenségét és gyengítik a hatékonyságát, illetve védelmet nyújtanak bizonyos kategóriájú személyeknek a korrupciós vádakkal szemben.
A közlemény szerint a lakosságnak és a civil társadalomnak továbbra is fontos szerepe van a korrupció leküzdésében.
Az ügyészség arról biztosította a közvéleményt, hogy a továbbiakban is határozottan, felelősségteljesen és hozzáértéssel fogja ellátni a feladatát.
Munkaerőhiánnyal küzd a hegyimentőszolgálat (Salvamont): romániai szinten csupán az állások 18 százaléka van betöltve, miközben egyre több a bevetés.
A bukaresti ügyészség őrizetbe vette a közlekedésrendészet két rendőrét és hat helyi rendőrt, akiket azzal vádolnak, hogy kenőpénzt fogadtak el betonszállítással foglalkozó cégek képviselőitől.
Nem hajlandó egyeztetni az úgynevezett „Európa-barát” jelöltek közötti taktikai visszalépésről Crin Antonescu, a Szociáldemokrata Párt (PSD), a nemzeti Liberális Párt (PNL) és RMDSZ alkotta kormánykoalíció közös államfőjelöltje.
Tizenegy jelölt száll versenybe az elnöki székért, és 30 nap áll a rendelkezésükre meggyőzni a választópolgárokat, hogy szavazzanak bizalmat nekik május 4-én.
A TikTok egy jelentésben ismertette a tavaly novemberi romániai elnökválasztással kapcsolatban megfigyelt veszélyes jelenségeket, a választásokat megelőző intézkedéseit.
Ha nem Crin Antonescu, a Szociáldemokrata Párt (PSD), a Nemzeti Liberális Párt (PNL) és az RMDSZ alkotta kormánykoalíció jelöltje nyeri az államfőválasztást, a PSD kiléphet a kormányból – derült ki pártbeli források szerint.
A fejlesztési minisztérium 512 állást, az összes poszt 16 százalékát szünteti meg – jelentette ki szerdai bukaresti sajtótájékoztatóján Cseke Attila tárcavezető.
Romániából 466 tartalékos állományú, egykori hivatásos katona kötött törvényesen szerződést olyan biztonsági cégekkel, amelyek a Kongói Demokratikus Köztársaságban tevékenykednek, további hét aktív katona pedig törvénysértő módon szegődött zsoldosnak.
Cătălin Predoiu belügyminiszter szerint mindenképp értékelendő, hogy a bányászjárás ügyében a vádlottak bíróság elé kerülnek, még akkor is, ha ez később történt meg, mint ahogyan „mindannyian szerettük volna”.
Hajlandó az esetleges visszalépésről egyeztetni az elnökválasztáson független jelöltként induló bukaresti főpolgármester, Nicușor Dan annak érdekében, hogy a második fordulóba ne két szuverenista jelölt, George Simion és Victor Ponta jusson be.
szóljon hozzá!