Képünk illusztráció
Fotó: Nagyváradi Nemzetközi Repülőtér
Az ukrán határ közelsége és a dunai folyami kikötő elleni rendszeres orosz dróntámadások miatt kerülik a légitársaságok a Duna-delta felújított nemzetközi repülőterét – mutatott rá Stoian Vâlcu igazgató a román közszolgálati rádió regionális stúdiójának nyilatkozva.
2024. április 15., 14:222024. április 15., 14:22
A G4Media hírportál által hétfőn szemlézett interjúban Vâlcu elmondta: április 24-én „utasok nélkül” fogják átadni a 180 millió lejes költségvetésből épült új utasterminált és az európai repülésbiztonsági ügynökség (EASA) előírásainak megfelelő műszaki berendezéseket, mert menetrend szerinti járataik nincsenek, viszonylag rendszeres charterjáratok indítására is leghamarabb szeptembertől van remény.
ezért a légitársaságok kerülnek bennünket, mert a biztosítási költségeik a veszélyek arányában nőnek. Mi már hozzászoktunk ehhez (a közeli ukrán kikötő elleni légitámadásokhoz), de számunkra valós veszélyt jelentenek az esetleges drónbalesetek. Reméljük, véget ér ez a háború, hogy mi is nyugodtan végezhessük a munkánkat” – magyarázta a repülőtér igazgatója a Konstancai Rádió műsorában az MTI szerint.
A turisták száma a Duna-deltában tavaly legalább 40 százalékkal csökkent az előző évhez képest a közelben dúló ukrajnai háború miatt, de az utazásszervezők optimisták az idei előrejelzést illetően.
A Duna-delta Nemzetközi Repülőtér az ország legkisebb forgalmú légi kikötője, ahol tavaly mindössze 300 – többnyire turisztikai cégek által bérelt kisrepülők által szállított – utas fordult meg. A két kilométeres kifutópálya Tulcea városától 14, az ukrán határtól kevesebb mint 20 kilométerre helyezkedik el, és észak-dél irányú.
Vélhetően vízi aknát találtak a Duna-Deltában, a régi Chilia-ágon – közölte hétfőn a Tulcea megyei katasztrófavédelem.
A Román Vasúttársaság (CFR) kedden tájékoztatott, hogy a rendkívüli hőség miatt a közlekedés biztonsága érdekében bizonyos vasúti pályaszakaszokon elrendelték a szerelvények sebességének korlátozását.
Nyílt levelet intézett kedden a bukaresti Legfelsőbb Igazságszolgáltatási Tanács (CSM) a kormányfőhöz, amelyben előzetes konzultációt követel a bírák és ügyészek jogállását is érintő deficitcsökkentő intézkedésekről.
A négypárti kormánykoalíció jelöltjeit, Mircea Abrudeant és Sorin Grindeanut választották meg a szenátus, illetve a képviselőház házelnökeivé kedden. A két új házelnököt a PNL, illetve a PSD javasolta a kormányalakítással megüresedett tisztségekbe.
A Bolojan-kormány programja szerint változások várhatóak a tanügyben, Daniel David folytatja munkáját a szaktárca élén. A szakszervezetek tiltakoznak a várható tanóraszám-növekedés és a tanári óradíjak csökkentése ellen.
Cirkuszt csinált a magyarellenességéről elhíresült Dan Tanasă a képviselőház jogi szakbizottságának keddi ülésén, amikor az RMDSZ alkotmánybíró-jelöltjét, Asztalos Csabát hallgatták meg.
Marian Enache és Varga Attila megbízatása jár le júliusban, a helyükre a PSD által támogatott Mihai Busuioc, az Állami Számvevőszék elnöke és az RMDSZ által javasolt Asztalos Csaba, az Országos Diszkriminációellenes Tanács elnöke kerülhet.
Régi-új RMDSZ-es „arc” is helyet kap az új bukaresti kormányban: Cseke Attila fejlesztési miniszterként folytathatja munkáját.
Új minisztere is lesz az RMDSZ-nek az újonnan alakult bukaresti kormányban Demeter András István személyében, aki a művelődésügyi tárcát irányítja.
A nyolcadikosok képességfelmérő vizsgájára beiratkozott 159 229 diák közül 152 639 vett részt hétfőn a román nyelv és irodalomból tartott írásbeli felmérőn – tájékoztatott az oktatási minisztérium.
Jövőbe tekintést kért a romániai társadalomtól hétfő este Nicușor Dan a Bolojan-kormány tagjainak eskütétele után. Ilie Bolojan úgy fogalmazott, hogy az új kormány tagjainak eskütételével ,,véget ér egy instabil és átmeneti időszak”.
szóljon hozzá!