Fotó: Forrás: Facebook
III. Károly brit királyban bíznak a leginkább a romániai polgárok, ugyanakkor Vlagyimir Putyin orosz elnökről hallottak a legtöbben – derül ki egy felmérésből.
2024. március 13., 16:492024. március 13., 16:49
Az INSCOP közvélemény-kutató cég által a News.ro hírportál megrendelésére készített felmérés szerint – amelyben arra kérdeztek rá, mennyire ismernek bizonyos külföldi politikusokat, illetve mennyire bíznak bennük –
Őt 96,4 százalékkal Donald Trump volt amerikai elnök követi, majd III. Károly következik 93,3 százalékkal. A további sorrend: Joe Biden amerikai elnök (92,1 százalék), Emmanuel Macron francia államfő (89,1), Maia Sandu moldovai elnök (79,3), Ursula von der Leyen, az Európai Bizottság elnöke (71,7), Olaf Scholz német kancellár (65,9). Arra a kérdésre ugyanakkor, hogy mennyire bíznak meg az említett külföldi politikusokban, már egészen más sorrend született.
A második Maia Sandu, akiben 34 százalék bízik, a harmadik pedig Emmanuel Macron, akit a megkérdezettek 32 százaléka tart megbízhatónak. A további sorrend: Joe Biden (27,6 százalék), Olaf Scholz (26,8), Ursula von der Leyen (25,9), Donald Trump (21,5), Vlagyimir Putyin (11,4).
Joe Bidenben a 45 év felettiek, a felsőfokú végzettségűek, a fehérgallérosok, a városlakók és a közösségi médiafiókkal nem rendelkezők bíznak inkább. Emmanuel Macronban elsősorban a férfiak, a 45 év felettiek, a felsőfokú végzettségűek, a fehérgallérosok és a magasabb jövedelemmel rendelkezők bíznak. Maia Sanduban jórészt a férfiak, a 45 év felettiek, a magasabb végzettségűek, a fehérgallérosok, a nagyvárosi környezetben élők és a magasabb jövedelemmel rendelkezők bíznak.
Olaf Scholzban a férfiak, a 45 év felettiek, a magasabb végzettségűek, a fehérgallérosok, a magasabb jövedelemmel rendelkezők bíznak jobban, mint a lakosság többi része.
Donald Trumpban különösen a férfiak, a 30 év alatti fiatalok és a kékgallérosok, míg Ursula von der Leyenben inkább a felsőfokú végzettségűek, a fehérgallérosok, a magasabb jövedelemmel rendelkezők és a közalkalmazottak bíznak.
A felmérés február 22. és 29. között készült 1100 fős mintán, a hibahatár 2,95 százalék.
Zár alá vették az ügyészek az uzsorával és zsarolással gyanúsított Bercea Mondialu és családtagjainak a vagyonát. A vagyonzár hét személyautóra, 41 bankszámlára és több mint 40 ingatlanra (telkek és lakások) vonatkozik.
Afrikai illegális bevándorlók és őket segítő román, illetve moldovai embercsempészek elfogásáról számolt be csütörtökön a román és a moldovai határrendészet.
Romániában nincs elegendő számú óvóhely, ami pedig megvan, az nem higiénikus, és az 1970-es évek szintjén maradt – áll abban a jelentésben, amelyet a Számvevőszék készített.
A Trump-adminisztráció képviselőivel készül tárgyalni a román kormány két különmegbízottja, elsősorban az amerikai vízummentességi programról – közölte a csütörtöki kormányülés előtt Marcel Ciolacu miniszterelnök.
Szolgálati fegyverével, munkaidőben lett öngyilkos egy csendőr – közölte csütörtökön a Suceava megyei csendőrség.
Munkaerőhiánnyal küzd a hegyimentőszolgálat (Salvamont): romániai szinten csupán az állások 18 százaléka van betöltve, miközben egyre több a bevetés.
A bukaresti ügyészség őrizetbe vette a közlekedésrendészet két rendőrét és hat helyi rendőrt, akiket azzal vádolnak, hogy kenőpénzt fogadtak el betonszállítással foglalkozó cégek képviselőitől.
Nem hajlandó egyeztetni az úgynevezett „Európa-barát” jelöltek közötti taktikai visszalépésről Crin Antonescu, a Szociáldemokrata Párt (PSD), a nemzeti Liberális Párt (PNL) és RMDSZ alkotta kormánykoalíció közös államfőjelöltje.
Tizenegy jelölt száll versenybe az elnöki székért, és 30 nap áll a rendelkezésükre meggyőzni a választópolgárokat, hogy szavazzanak bizalmat nekik május 4-én.
A TikTok egy jelentésben ismertette a tavaly novemberi romániai elnökválasztással kapcsolatban megfigyelt veszélyes jelenségeket, a választásokat megelőző intézkedéseit.
szóljon hozzá!