2011. november 16., 07:512011. november 16., 07:51
Bár a szélesített karosszéria, az ültetett futómű és a nagyméretű légterelők miatt nehéz következtetni a széria Lodgy formavilágára, a hűtőrács, az első és hátsó lámpák, illetve az emelkedő övvonal valószínűleg az utcai verzió esetében is megmarad.
Dacia Lodgy Glace-t a versenyszabályoknak megfelelően építette meg a Renault sporttechnológiai részlege: a szénszál-erősítésű műanyag felhasználásával készült karosszéria V6-os, 3,0 literes turbómotort takar, amelynek legnagyobb teljesítménye 355 lóerő, míg maximális forgatónyomatéka 360 Nm. Az összkerékmeghajtású és négykerék-kormányzású sportautó esetében az erőátvitelről hatfokozatú szekvenciális váltó és önzáró differenciálmű gondoskodik. A 4001 milliméter hosszú, 1900 mm széles és 1690 mm magas jármű saját tömege 950 kg, az első féktárcsák átmérője 300, a hátsóké pedig 260 mm.
A Dacia Duster Ice utódja, amellyel Alain Prost az elmúlt két szezonban mindannyiszor az összetett második helyen végzett a bajnokságban, két példányban áll rajthoz a Val Thorensben kezdődő pontversenyben. Az egyiket továbbra is korábbi négyszeres világbajnok Forma–1-es pilóta vezeti majd, a másikkal pedig felváltva versenyez a francia sztár fia, Nicolas Prost, illetve Evens Stievenart. Előbbi az utóbbi két évben megnyerte az Andros Kupa elektromos autók számára kiírt versenyét, utóbbi pedig tavaly a Duster Ice volánja mögött a sorozat nagydöntőjében győzedelmeskedett, amit a párizsi Stade de France stadionban rendeztek. Alain Prost amúgy 2003 óta versenyez a jeges pályákon, és eddig kétszer ünnepelhetett bajnoki címet.
A speciálisan átalakított sportgépek jeges pályákon való versenyzésének ötlete még a nyolcvanas évek közepén pattant ki a többszörös francia ralikrosszbajnok, Max Mamers és az Andros élelmiszergyártó cég vezetője, Frederic Gervoson fejéből. Az álomból 1990 januárjában lett valóság, ekkor rendezték meg az első négyfutamos bajnokság nyitóversenyét. Az új technikai sportág hamar népszerűvé vált, 1992-ben már hét megmérettetésből állt a bajnokság, 2003–2006 között pedig kanadai futamok beiktatásával nemzetközivé bővült az Andros Kupa. A bajnokság keretében két kategóriában avatnak bajnokot: a Dacia a legfelsőbb géposztályban indul. Emellett külön sorozata van a jégre adaptált elektromos autóknak, illetve a jégmotorkerékpároknak.