Sportos modellel bővíti kínálatát a Peugeot

A két évvel ezelőtti Frankfurti Autószalonon bemutatott koncepció-változat után az idei német seregszemlén a Peugeot-standon már az új RCZ kupé szériaverziója lesz látható. A sportkupé értékesítése jövő tavaszszal indul.

Kiss Csaba

2009. augusztus 26., 11:202009. augusztus 26., 11:20

A design nem módosult sokat a tanulmányhoz képest, a francia gyár formatervezői megtartották a vaskos kerékjárati íveket és a hullámos tetőt is. Így az új Peugeot kategóriája egyik legeredetibb megjelenésű modellje lesz, és várhatóan sikerrel veszi fel a küzdelmet az Audi TT, a Hyundai Coupe vagy az Alfa Romeo GT ellen. A Peugeot ráadásul számos olyan opcionális tételt kínál, amelyek segítségével az ügyfelek saját ízlésük szerint alakíthatják ki az autót.

A tető lehet szénszálas műanyagból is, a kerékjárati ívek különböző színben érkezhetnek (fekete, szatén), és egyebek mellett a 18 vagy 19 colos felnik színét is meg lehet választani (matt-fekete, fekete, szürke, gyémánt-árnyalt). A négyüléses utastérben a hátsó széktámlákat le lehet dönteni, amivel tovább nő az alaphelyzetben 384 literes csomagtér. A műszerfalat a Peugeot 308-as modellből vették át, de a minőségibb anyagok használatának, valamint az egyedi felszerelésnek köszönhetően ez nem szembetűnő.

A Peugeot–Citroën-csoport ugyanezen platformot használó többi típusáéhoz képest az új RCZ hasmagassága 20 mm-rel csökkent, így a súlypont 40 mm-rel került alacsonyabbra. Az úttartás további javítása érdekében az első nyomtáv 54, a hátsó pedig 72 m, illetve lejtmeneti elindulást segítő eszközzel ellátott menetsabilizátor is. Ez utóbbit azonban a jobb vezetési élmény érdekében ki is lehet kapcsolni.

Az autót kezdetben a Magna Steyr vállalat speciális járművekre szakosodott ausztriai üzemében gyártják majd, a motorválaszték pedig három egységből fog állni. Az 1,6 literes, benzines erőforrás dupla turbós, 200 lóerős változata jelenti a csúcsot, a hatsebességes kéziváltóval társított motor álló helyzetből 7,6 másodperc alatt gyorsítja fel az autót 100 km/h-s sebességre. Az 1,6-os erőforrás alapváltozata 156 lovas, ehhez már automata váltó is kérhető, míg a dízelerőforrások kedvelői a 2,0 literes 163 lóerős motorral kérhetik az autót.  Ez utóbbi átlagfogyasztása 5,4 liter 100 kilométeren.

Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!

Ezek is érdekelhetik

A rovat további cikkei