2011. augusztus 10., 09:012011. augusztus 10., 09:01
A brit kormány által is támogatott programban 62 közintézmény és 76 magánszemély vett részt. A kísérletben részt vevő 40 Mini E modellel a 32 női és 106 férfi sofőr összesen 415 379 kilométert tett meg. A Mini E elektromotorja 204 lóerőt és 220 Nm-es nyomatékot ad le, a lítium-ion akkumulátor-telepek pedig akár 250 kilométeres hatótávolságot is lehetővé tesznek. A legtöbb információt a járművek, illetve a töltőállomások szenzorai gyűjtötték be, és azok elemzésében az Oxford Egyetem munkatársai is részt vettek. Az előzetes eredmények egy részét már felhasználták a BMW 1-es sorozatán alapuló négyszemélyes BMW ActiveE koncepció megalkotásakor, a tapasztalatokból azonban leginkább a leendő BMW i3, a márka első elektromos szériaautójának tervezői profitálnak majd. Ennek piacra dobását 2013-ra prognosztizálják.
Az angliai tesztek azt mutatták, hogy az elektromos meghajtású Mini modellek használata nem tér el különösebben a benzines autókat vezető kontrollcsoport szokásaitól. A napi megtett átlagtávolság 47,8 km volt, egy kicsivel több, mint a Mini Cooper és BMW 116i modelleket használó „hagyományos” sofőrök esetében. Négyből öt vezető azt mondta, hogy utazásainak 80 százaléka megoldható lenne kizárólag a Mini E modellel, míg a sofőrök 90 százaléka szerint tágasabb hátsó tér és valamivel nagyobb csomagtartó esetén egyáltalán nem volna szükségük más járműre is. Bár 84 százalékuk úgy észlelte, hogy a hőmérséklet-csökkenés jelentős hatással van a hatótávolságra, 80 százalékuk azt nyilatkozta, hogy a Mini E télen is használható. A napi átlagtávolságokat figyelembe véve a legtöbb sofőr nem töltötte fel minden éjszaka az akkumulátorokat, sőt az elektromos töltőrendszerek adatai alapján átlagban heti 2,9 töltés jutott egy járműre. A járműtulajdonosok amúgy is részesülhettek az olcsóbb éjszakai elektromos szolgáltatás előnyeiből, így az egy autóra jutó éves áramköltség alig haladta meg a 130 eurót.
A teszt végén szinte mindenki, a résztvevők 96 százaléka, nyilatkozta azt, hogy számításba veszi egy elektromos autó vásárlását, míg 51 százalékuk arra is hajlandó, hogy akár 30 százalékkal is többet fizessen egy elektromos autóért. A tesztben szereplők 30 százaléka a már a következő 12 hónapban vásárolna egy ilyen járművet, míg 55 százalékuk még várna legalább két évet. A kísérlet arra is rámutatott, hogy a részt vevő sofőrök mindössze egy hét alatt alkalmazkodtak az elektromos autók sajátosságaihoz, mint a feltöltés, hatótávolság, a fékezési energia visszanyerése, vagy a szinte zajtalan működés.
szóljon hozzá!