Eco-Tak: nagyobb teljesítmény, kisebb szennyezés

Bármilyen szárazföldi vagy vízi járműbe beszerelve jelentősen csökkenti a károsanyag-kibocsátást, környezetbarátabb közlekedést eredményez, és növeli a jármű teljesítőképességét, a motor élettartamát az Eco-Tak nevű magyar találmány.

2011. október 12., 06:072011. október 12., 06:07

A szerkezetet először a magyarországi Euroring versenypályán mutatták be. A nagy teljesítményű sportautókba szerelt készülék csökkenti az – amúgy meglehetősen környezetszennyező – motorok károsanyag-kibocsátását, az üzemanyagköltséget, és jelentősen megnöveli a motor teljesítményét.

A szerkezet a nukleáris mágneses rezonancia elvén alapul, amelyet még a múlt század közepén két amerikai fizikus dolgozott ki. Az elv alapján magyar feltalálók, gépészek és fizikusok létrehoztak egy olyan készüléket, amelyen ha a szénhidrogénláncból álló benzin vagy gázolaj áthalad, a hidrogén-ionok leválnak, ennek következtében más típusú égéstermék keletkezik. „Ezzel a készülékkel elérhető az, hogy a káros anyag mennyisége akár 60-80 százalékkal csökkenjen. Ez igaz a dízel- és a benzinnel működő autókra is. A dinamikusabb égés miatt nagyobb teljesítmény jön létre, ezt – az autóknál 8–25 százalék közötti növekedés – mért adatok bizonyítják” – mondta Török Géza, az Econergy Kft. marketingvezetője. „Csökken a szennyezőanyag-kibocsátás, növekszik a teljesítmény, és csökken a gépjármű fogyasztása. A fogyasztás csökkenésére is a 8–25 százalék közötti arány jellemző, ez azonban függ a gépkocsi szerkezetétől, műszaki állapotától és a befecskendezési rendszer kialakításától” – tette hozzá.

A terméket nemcsak személy- vagy sportautókba, hanem bármilyen járműbe be lehet szerelni. Traktorokba és nyergesvontatókba szerelt változatokról számos mérési adat áll már rendelkezésre. A tesztek a közelmúltban számos országban befejeződtek, mért adatokkal tudnak szolgálni Argentínából, Chiléből, Mexikóból, Ausztriából és Japánból is. Ezekből az országokból pozitív visszajelzések érkeztek a találmány működése tekintetében, olyannyira, hogy már a megrendelések is érkeztek. A versenypályán bemutatkoztak olyan autók is, amelyekbe már beépítésre került a készülék. Számos különleges jármű mellett látható volt egy Audi RS6, egy Audi RS2 vagy egy Dodge Viper. „Azért ezekbe a nagy teljesítményű autókba építettük be a szerkezetet, mert a nyomatéknövekedés és az üzemanyag-csökkenés itt látványosabb, mint egy 60 lóerős városi autónál” – fogalmazott Bányai József, a cég ügyvezető igazgatója.

Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!

Ezek is érdekelhetik

A rovat további cikkei