Marosvásárhelyen folytatódik a II. Erdélyi Slam Poetry-bajnokság: a második fordulót április ötödikén este 9-től tartják a G. Caféban.
2014. március 31., 18:202014. március 31., 18:20
Még mindig jelentkezhetnek érdeklődők a vetélkedőre, hogy kiderüljön, a csíkszeredai első fordulóban továbbjutott Kassay Sára és Birtalan Andrea mellett ki mérkőzhet majd meg a nagydöntőben. A vásárhelyi fordulót a magyarországi slam krémje krémje erősíti: jelen lesz vendégként Bock Balázs, Színész Bob, Kemény Zsófi és Pion István is.
A bajnokságra bárki jelentkezhet, és maximum 15-en vehetnek részt. A jelentkezőknek két szöveggel kell készülniük, amelyek egyenként nem léphetik túl a 3 perc 30 másodperces időhatárt – az idő túllépéséért pontlevonás jár.
A verseny kétfordulós, az első kör után továbbjutó 5 fő között dől el a végleges sorrend. A pontozás 1-től 10-ig történik, a bírálatért 3 szakmai zsűritag, illetve 2 közönségből kiválaszott zsűritag a felelős.
Jelentkezni a Slam Poetry Erdély Facebook-oldalán üzenetben vagy a slampoetryerdely@gmail.com címen lehet. A továbbjutás mellett természetesen most is jár a pénzjutalom: az első helyezett 150, a második 100, a harmadik 50 lejjel lesz gazdagabb. Az eseményre a belépő 5 lejbe kerül.
A kolozsvári Untold Fesztivál idei kiadására naponta 100–110 ezer részvevőt várnak, ami a négy nap alatt közel félmillió vendéget jelent – számoltak be keddi sajtótájékoztatójukon a szervezők.
Mexikói cumbiától ausztrál módra játszott cigánymuzsikáig, balkáni ritmusoktól az autentikus magyar dallamokig számos zenei különlegességet, önfeledt szórakozást nyújtott a Méra Világzenei Csűrfesztivál idei kiadása.
Közös razziába kezdett a rendőrség és a Nemzeti Kereskedelmi és Fogyasztóvédelmi Hatóság (NKFH) az illegális zöldség-gyümölcs kereskedelem visszaszorítása érdekében.
Egyszerre volt nyugodt és izgalmas, csendes és hangos a Kolozsvári Református Egyházmegye által először megszervezett ÉltetŐ nevű ifjúsági tábor Szabó László szerint. A rendezvény munkatársának, valamint egyik résztvevőjének beszámolóját alább közöljük.
Románia az első helyen áll az Európai Unióban a macskatartás tekintetében, a háztartások szinte fele (48 százaléka) tart legalább egy macskát – derül ki egy 2023-as elemzésből.
Az RMDSZ Szilágy megyei szervezete első alkalommal hirdeti meg a Szilágysági Ifjú Tehetségek Gáláját.
Miközben gőzerővel zajlanak az előkészületek Kolozsváron a térség legnagyobb elektronikus zenei fesztiváljára, a jubileumi Untold X-re, felrebbentek olyan hírek is, miszerint az idei lehet a gigabuli utolsó kiadása a kincses városban.
Sokak számára ma már természetes, hogy ha nem tudja megenni az étteremben a kirendelt ételt, akkor becsomagoltatja, a legtöbb vendéglőben lehetőség is nyílik erre. Egy felmérés eredményei szerint viszont széles tömegek inkább ott hagyják a maradékot.
Új helyszínnel gazdagodik a Kalotaszeg népművészetét is népszerűsítő Méra Világzenei Csűrfesztivál (Méra World Music), melynek tizedik, jubileumi kiadását július 31. és augusztus 3. között tartják a Kolozsvár melletti Mérában.
A 30 szobás aradi belvárosi villa ára 2,4 millió euró, és a luxusingatlanokra specializálódott nemzetközi ingatlanügynökség, a Sotheby’s International Realty hirdette meg.
szóljon hozzá!