Képünk illusztráció
Fotó: Pixabay
A mesterséges intelligencia segítségével igyekeznek védekezni a medvetámadások ellen a japánok.
2024. május 02., 15:292024. május 02., 15:29
Egy új, mesterséges intelligenciával működő medveriasztó rendszert fejlesztenek ki Japánban. A riasztó célja, hogy csökkentsék a térségben a medvetámadásokat, amelyek száma idén rekordmennyiségűre nőtt.
A Guardian szerint a biztonsági és térfigyelő kamerák által rögzített felvételeket egy szoftver elemzi, amely képes azonnal tájékoztatni az illetékes hatóságokat, ha medvét észlelnek a területen. A mesterséges intelligencia ezenkívül megvizsgálja a medvék mozgásának irányát, amely segít kikövetkeztetni az állatok jövőbeli útvonalait.
Ha a rendszer beválik, a tervek szerint több, medvék által sűrűn látogatott területen is alkalmazzák majd.
A Híradó.hu által idézett szakértők szerint a jelenséghez az is hozzájárul, hogy a medvék egyre nehezebben találnak táplálékot természetes élőhelyeiken.
72 éves külföldi turistára támadt egy medve hétfőn, az Argeş megyei Vidraru-tó térségében. A hatóságok RoAlert üzenetben figyelmeztették a környéken élőket a veszélyre. Kiderült, az áldozat fényképezte a vadat.
A medveveszélyre figyelmeztetve a Brassó megyei Salvamont hasznos tanácsokkal látja el a hegyekbe kiránduló turistákat. Az egyik legfontosabb tanács, hogy soha ne induljunk el egyedül.
Virágzik a Radnai-havasokban az erdélyi havasszépe (Rhododendron kotschyi), a speciális viszonyok közt termő, védett növényt nem szabad leszedni.
A Drakula néven ismert Vlad Țepes havasalföldi fejedelem sírját vélhetően Nápoly városában, a Santa Maria la Nova templom őrzi – számolt be olasz és román kutatók feltételezéseiről az Il Mattino nápolyi napilap.
Nyáron ismét ingyenes szabadtéri filmvetítések várják az érdeklődőket a marosvásárhelyi Somostetőn. A péntek esténként szervezett program célja a függőségek veszélyeinek bemutatása és generációkat összekötő párbeszéd ösztönzése.
Balszerencsésen végződött egy brăilai férfi vízi szórakozása: a jet ski vízre bocsátásakor az autó és a vízi járművet szállító utánfutó is a Dunában landolt.
A nyíltvízi úszórekordjairól ismert petrozsényi könyvtáros, Avram Iancu vasárnap újabb maratoni táv megtételébe kezdett. Ezúttal a Majnát, a Rajna legfontosabb mellékfolyójának teljes hosszának leúszására vállalkozott.
Nagy erőkkel vonult ki a Konstanca Megyei Rendőr-főkapitányság emberei, miután riasztást kaptak, hogy lövések dördültek el a Fekete-tenger-parti Mamaia strandterületén.
„Art Mansion – ahol az ihlet otthon van” mottóval szerveznek kreatív nyílt napot június 28-án, szombaton 14 órától a Szatmárnémeti szomszédságában található Sándorhomokon, a történelmi Kováts-kúria udvarán.
Egy fiatal férfi, aki nem vágyik reflektorfényre, csak a hajnali ködbe, a vízpart csöndjébe, az erdők-mezők szabadságába. Timár Zoltán Sepsiszentgyörgyön talált rá arra az útra, amely nem zajos, nincs tele tapssal, de valódi és emelkedett.
Közép-európai idő szerint június 26-án, 13 óra 31 perckor sikeresen csatlakozott a Nemzetközi Űrállomáshoz (ISS) az Ax-4 küldetés személyzetét, köztük Kapu Tibor magyar űrhajóst szállító Dragon űrhajó.
Jubileumi kiadásához érkezett a szilágysomlyói Báthory Feszt. A Báthory István erdélyi fejedelem korát hűen felidéző, 10. alkalommal szervezendő rendezvényről, Báthory örökségéről, hagyományok ápolásáról Szabó Ernő Csaba városgazda beszélt a Krónikának.
szóljon hozzá!