Fotó: Facebook/Transylvania Hot Air Balloon
Szeptember 22–24. között új helyszínen rendezik Erdély legrégebbi hőlégballon-fesztiválját, a tizenhetedik kiadásához érkező Hőlégballon Parádét.
2023. szeptember 13., 12:162023. szeptember 13., 12:16
A szervezők szerkesztőségünkhöz eljuttatott közleménye szerint a minden eddiginél változatosabb programot, de a megszokott emlékezetes pillanatokat biztosító rendezvényen a határon innenről és túlról érkező hőlégballonosok – szám szerint tizenöten – ezúttal nem Vármezőn, hanem a szintén Maros megyei Nyárádköszvényes (Mătrici) szomszédságában sorakoznak fel, a Fő útról könnyen megközelíthető helyen. A település a Nyárád jobb partján, Marosvásárhelytől 28 km-re északkeletre, Deményházától 5 km-re fekszik.
„A rendezvény remek egész napos kikapcsolódást nyújt a családnak. Noha a hőlégballonok önmagukban is látványosak, a velük való repülés varázsa semmihez sem fogható” – csalogatnak a szervezők. Akik annak érdekében, hogy minél többen részesülhessenek ebből az élményből,
Tekintettel arra, hogy a hőlégballonozás rendkívül időjárásfüggő – a feltételek a felszálláshoz általában kora reggel vagy késő este ideálisak –, a szervezők fenntartják a programváltoztatás jogát, és felhívják a figyelmet, hogy az eladható jegyek száma limitált. A függeszkedő repülést minden nap 17 óra után tarják, amennyiben a szélviszonyok is megfelelőek. A hőlégballonok több tíz méter magasra is felemelkednek, ahonnan csodálatos kilátás nyílik Nyárádköszvényes környékére – olvasható a közleményben,. Felhívják a figyelmet: mindkét repüléshez fontos elolvasni a Hőlégballon Parádé szabályzatát, melyben minden részletre kitérnek a szervezők.
A szervezők szerint kár lenne kihagyni Mister Nicu szombat délutáni gyermekelőadását vagy a Kelekótya együttes fellépését. A 2001-ben alakult zenekar saját szerzemények mellett a gyermekirodalom legszebb megzenésített darabjaival lép színpadra. Elsődleges céljuk, hogy az élő előadásmód átütő erejével közvetítsék a magyar irodalom – Kányádi Sándor, Weöres Sándor, József Attila és mások – műremekeit.
Táncra serkentő zenéjüket egyszerűség és vidámság jellemzi, őket pedig az, hogy bárhova mennek, hatalmas bulit csinálnak” – áll a közleményben. Az eseményre való belépés jegyhez kötött, a jegyet a helyszínen lehet megvásárolni 20 lejért.
A szentjánosbogarak populációi világszerte jelentős csökkenést mutatnak, és Erdély, mint Európa egyik természeti sokszínűségben gazdag régiója, szintén érintett ebben a globális trendben – hívta fel a figyelmet László Zoltán biológus.
Egyre több helyen bukkan fel a Bulgáriában megszökött állítólagos fekete párduc: Székelyföldtől a Partiumig szinte nincs olyan közintézmény, állami hivatal, magánvállalat vagy közület, amelyik ne posztolt volna a vadállatot ábrázoló mémet.
Vizuálisan lenyűgöző, az életről és változásról szóló, mélyen szimbolikus történetet mutat be Kolozsváron a Cirque du Soleil. A világhírű kanadai utazócirkusz jövő év áprilisában érkezik a kincses városba OVO című produkciójának újragondolt változatával.
Utcazene-fesztivált tartanak július 11. és 13. között Szatmárnémetiben. A partiumi város egyik legnépszerűbb kulturális eseménye nemcsak zenei csemegékkel, hanem látványos utcai produkciókkal és pezsgő fesztiválhangulattal várja a közönséget.
Vannak olyan táborok, ahol az ember már az első pillanattól otthon érzi magát – akár először érkezik, akár visszatérőként lép be a kapun. A kalotaszentkirályi alkotótábor is ilyen hely: barátságok szövődnek, közös élmények és alkotások születnek.
Varga Csaba már a 2-es táborban – újságolta hétfőn a Facebook-oldalán a Hazajáró, amely nyomon követi a nagyváradi hegymászó legújabb expedícióját, amelynek célja a világ második legmagasabb csúcsa, a K2 meghódítása.
Idén nyáron nem kell messzire utazni ahhoz, hogy a gyermekek felfedezzék a történelmi Magyarország csodáit – elég, ha bekapcsolják a Csukás Meserádiót, és elindulnak egy varázslatos utazásra István bácsival, Terkával, Vakkanccsal és a Csoda Meseládikával.
Nemzetközi kutatás keretében vizsgálták, hogy a biológiai sokféleség szempontjából milyen lehetőségeket rejtenek többek között a romániai falvak, valamint azt is, hogy a környező táj hogyan befolyásolja a biológiai sokféleség mintázatait.
A nyári táborozás akkor válik igazán felhőtlen élménnyé, ha biztonságos körülmények között zajlik. A belügyminisztérium néhány hasznos tanácsot fogalmazott meg a szülőknek arra az esetre, ha gyermekük táborba indul.
Megannyi sportcipő jutott el az elmúlt évtizedben az anyaországból határon túli gyermekotthonokba az Egy Vérből Vagyunk Alapítvány jótékonysági futásainak köszönhetően. Gui Angéla szerint azonban ennél sokkal fontosabb, hogy célokat és élményt is vittek.
szóljon hozzá!