Fotó: Nagyváradi Állatkert/Alexandru Nițescu
Február másodikán, Gyertyaszentelő Boldogasszony napján immár hagyományosan meghatározza a közbeszédet, hogy meglátja-e az árnyékát a medve. Ugyanis ha napsütéses szép idő van, akkor a népi hagyomány szerint még várat magára a tavasz, folytatódnak a fagyos napok, a nagyvad pedig még hat hétre visszabújik a barlangjába.
2024. február 02., 14:482024. február 02., 14:48
A váradi állatkert fotós Facebook-bejegyzésben számolt be arról, hogy a Martin névre keresztelt medve kibújt pénteken a „barlangjából”, de mivel felhős-ködös volt egész délelőtt az időjárás, nem látta meg az árnyékát, ami azt jelenti, hogy enyhül a hideg, és hamarosan itt a tavasz.
A Székelyhon portál beszámolója szerint a marosvásárhelyi állatkert medvéje sem látta meg az árnyékát. Mint írták, Marosvásárhelyen, az ország egyik legnagyobb állatkertjében idén is megszervezték a MedvenapoZoo alkalmat, amikor a nagyvadak időt jósolnak, és próbálják kitalálni, hogy jön-e a tavasz.
Fotó: Haáz Vince
Pénteken kijöttek ugyan a medvék – legalábbis öten – a barlangjukból, de nem látták meg az árnyékukat, ez pedig ugyebár azt vetíti előre, hogy közeleg a tavasz.
Hétvégére és jövő hétre valóban amúgy valóban jelentős felmelegedést jósolnak a meteorológusok.
A romániai lakosság csaknem fele nem mer munkahelyén a többséggel, vagy a főnökével ellentétes véleményének hangot adni – állapította meg az Open Minds Egyesület legújabb felmérése.
Rendhagyó programmal várja a látogatókat a Marosvásárhelyi Állatkert május 17-én, a Múzeumok Éjszakáján. Az esemény keretében az érdeklődők betekintést nyerhetnek az állatkert éjszakai életébe.
A gyorsan elkészíthető, ízletes ételek között mindenképpen előkelő helyet foglal el Lettország specialitása, a kotletes.
A kincses városi The Office irodaházzal szemben működésbe helyeztek a héten egy különleges, teljesen automatizált ételautomatát, amely nem csupán friss, főtt ételeket kínál, de egy robotkar segítségével másodpercek alatt ki is szolgálja azokat.
Időszakos kiállítás keretében mutatja be a 250 éve született Bolyai Farkas polihisztor tevékenységét a marosvásárhelyi Teleki-Bolyai Könyvtár és a Teleki Téka Alapítvány.
Még a korábbiaknál is gazdagabb programkínálattal készül a Duna Médiaszolgáltató a 11. Duna Napokra, melyet május 30. és június 1. között rendeznek meg Torockón a nemzeti összetartozás napja alkalmából.
Felvette több mint 1,96 millió eurós nyereményét a vasárnapi hatoslottó-sorsolás telitalálatos szelvényének tulajdonosa – közölte kedden a Román Lottótársaság.
A Bilea-tónál mínusz 6,3 Celsius-fokot mértek az elmúlt éjszaka a meteorológusok; ez az elmúlt 46 év május 12-ei dátumain mért értékek negatív rekordja.
Erdei ösvényeken, sziklás helyeken, hegyi patak mentén, kis települések mellett vezet végig az EKE Jókai Mór emlék- és teljesítménytúrájának útvonala, melynek 30 km-es szakaszát a nagy író születésének 200. évfordulója alkalmából mi is megtettük.
Az idő felmelegedésével országszerte egyre több problémát jelentenek a kullancsok. Kiss Melinda marosvásárhelyi bőr- és nemigyógyász a Krónikának arról beszélt, mi a teendő kullancscsípés esetén, mikor kell orvoshoz fordulni.
szóljon hozzá!