Kiss Andrea Beatrix alkotása számos dicséretben részesült a tehetségkutató során
Fotó: Facebook/Andrea Beatrix Kiss
Lenyűgözte az egyik román kereskedelmi csatorna tehetségkutatójának zsűrijét a mezőcsávási Kiss Andrea Beatrix, aki fémhulladékból hoz létre különböző tárgyakat, a műsorban például egy balerinát. A fiatal fémműves inspirációjáról és szenvedélyének kialakulásáról, alkotásaihoz való kötődéséről beszélt a Krónikának.
2024. május 06., 20:112024. május 06., 20:11
2024. május 09., 09:222024. május 09., 09:22
A Maros megyei Mezőcsáváson élő Kiss Andrea Beatrix kislánya elvesztése után úgy érezte, hogy elkeseredéséből kitörve újból a fényt kell keresnie az életben. „2018-tól fémfeldolgozással foglalkozunk, ezért mielőtt csatlakoztam a csapathoz, én is elkezdtem tanulmányozni az acélt, és grafikai ábrázolást, illetve lakberendezést tanultam, azzal a céllal, hogy saját elképzelésű bútorokat tervezzek, amit a férjem és a kollégák majd legyártanak. Időközben szerettem volna a gépeket is megismerni, irányítani, megtanulni hegeszteni, hogy segíthessek a férjemnek, amikor túlterhelt. Ő mindennek a működését megmutatta, és innentől kezdve már minden tőlem függött” – idézte fel a Krónika megkeresésére a korábban gyógyszerészként tevékenykedő fiatal nő. Kiss Andrea Beatrix a Pro TV kereskedelmi csatorna Românii au talent (A románok tehetségesek) című műsorában szerepel.
„Első konkrét alkotásom 2023 januárjában tettem közzé, és óriási érdeklődés övezte. Ezt követően amit kigondoltam, azt kézzel fogható darabbá olvasztottam, és ez nagyon jót tett a lelkemnek, gyógyító hatással volt rám. Minden alkotásom után boldog voltam, és ez változatlan” – magyarázta a cégvezető. Mint kifejtette, fejlődésének köszönhetően egyre többen keresték meg sajátos tematikával, amit elképzelései alapján készíthetett el. „Nehéz ezektől a daraboktól megválni, hiszen számomra olyanok, mintha élnének, minden alkotásomat megsiratom. Csak abban bízom, hogy aki megvásárolja, ugyanolyan szeretettel ápolja” – fogalmazott a 32 éves családanya, aki úgy érzi, ez a fajta alkotás táplálék a lelke számára.
A mezőcsávási versenyző egy balerinát hozott létre a műsorban
Fotó: Facebook/Andrea Beatrix Kiss
Rámutatott, az olyan események és életérzések inspirálják, melyek mély nyomot hagynak benne.
Egyelőre még tartanak az előválogatós produkciók, ezt követően kezdődik az élő műsor, amelyet a Pro TV csatornán, vagy online a VOYO oldalon lehet figyelemmel követni.
Azt, hogy legközelebb mit alkot a műsorban, Kiss Andrea Beatrix nem árulhatta el, meglepetésnek szánja. Ugyanakkor arról is mesélt lapunknak, hogy az ólomkatona története már gyermekkorától mély érzéseket kelt benne.
Az ólomkatona története is nagy hatással van a fémművesre
Fotó: Facebook/Andrea Beatrix Kiss
„A nőt is ábrázoltam már több alkotással, és a kisfiam kedvenc rajzfilm-figuráját, a Sonicot is elkészítettem. A móka kedvéért pedig egy Ford Mustangot is megalkottam: mivel ezt az álomautót nem engedhetem meg magamnak, hát készítettem egyet” – részletezte a fémműves, akinek alkotásai elérhetők a novarockmetalveld.ro oldalon.
Új dallal jelentkezett a héten a gyergyószentmiklósi NÉKED zenekar, amelynek egy szintén friss szerzeménye a Legszebb Erdélyi Magyar Dal pályázaton is elnyerte a zsűri tetszését. Fodor László frontember a két zeneműről, a banda első egy évéről beszélt.
Országszerte vetítik a mozikban a Via Transilvanica történetéről szóló dokumentumfilmet, amelyben a 9 főszereplő határaikat feszegetve 25 nap alatt futja le az 1400 kilométeres távot.
Az idei év utolsó hagyományőrző alkotóműhelyének ad otthont pénteken a torockói Duna-ház, ahol a résztvevők a tervek szerint a jövő évben is megismerhetik és gyakorolhatják a torockói hímzés alapjait és fortélyait.
Elvitték csütörtökön este a közel 10 millió eurós főnyereményt a hatos lottón – közölte a Román Lottótársaság.
A Guinness Rekordok Könyvének bizottsága hivatalosan is elismerte Thurzó Zoltán rekorddöntését a fél perc alatt leggyorsabban leütött billentyűjátékot illetően, így a nagyváradi zongoraművész immár négyszeres világrekordernek mondhatja magát.
A városon élő romániaiak közel egyharmada (32 százaléka) kipróbálta már a digitális méregtelenítést, 62 százalékuk pedig néhány napra szüneteltette az internet és a digitális eszközök használatát – derül ki egy friss felmérésből.
A világ legkisebb mesterséges szívét fejlesztették ki a jászvásári Grigore T. Popa Orvosi és Gyógyszerészeti Egyetem hallgatói, akik kedden Japánban képviselik az országot egy világverseny döntőjében.
Ökológiai lábnyomot mérő alkalmazás nyerte az első díjat a Fedezd fel a szenvedélyedet az informatikában elnevezésű kolozsvári gálán. Kelemen Szilárd István, a nyertes kincses városi csapat tagja az Orbis applikációról beszélt a Krónikával.
Ellenőrzéseket rendelt el a kulturális miniszter, miután felmerült a csalás gyanúja: a szinajai Peleş-kastélyban működő múzeumban „párhuzamos jegyárusító” hálózatot működtettek.
Lámpás felvonulással, névnapköszöntőkkel, mulatsággal napjainkban is ünneplik Erdélyben a november 11-i Márton-napot, amelyhez több hiedelem is fűződik. A legismertebb legendákról és néphagyományokról Cserey Both Zsuzsa néprajzkutató beszélt a Krónikának.
szóljon hozzá!