Teodora Voinescu 30 perc alatt több mint 130 oldalt olvasott el
Fotó: Teodora Voinescu saját archívuma
A brassói Grigore Moisil Informatikai Főgimnázium romántanárnője nyerte meg az idei gyorsolvasó-világbajnokságot.
2024. december 11., 22:122024. december 11., 22:12
Teodora Voinescu az elmúlt hétvégén vett részt Isztambulban a 33. alkalommal szervezett olvasó-vb-n. A bajnokságon több száz versenyzővel mérettetett meg, és sikerült 30 perc alatt elolvasnia több mint 130 oldalt.
A versenyzőknek 20 tartalmi kérdést is tesznek fel, amelyekre részletesen kell válaszolniuk, ezzel bizonyítva, hogy megértették a szöveget. Az eredményeket csak a hét elején közölték velünk, hatalmas meglepetés volt számomra, hiszen zseniális elmék, nagyon okos emberek vettek részt a bajnokságon” – idézte a győztest a Kolozsvári Rádió.
Mint honlapjukon írták,
„A szervezők megkérdezték, milyen technikáim vannak, vagy hogy képeztem-e magam a gyorsolvasásra. Nekik is elmondtam, hogy ez számomra természetes, nincs semmilyen technikám, pont úgy olvastam, mint otthon” – magyarázta a brassói tanárnő, akit a jövő évi, vietnámi kiadásra is meghívtak, valamint együttműködési lehetőséget ajánlottak fel neki külföldi egyetemeken való tanácsadásban, tankönyvfejlesztésben.
Ugyanakkor, ha érdeklődés mutatkozik, a pedagógus saját diákjainak, vagy más kíváncsi tanulóknak is szeretne segítséget nyújtani abban, hogy hasonló teljesítményt érjenek el.
A svájci konyha közkedvelt fogása a sajttal töltött krumpli, sertéssülttel kiegészítve pedig fenomenális ételt tehetünk az asztalra.
Sikeres évet zárt, rekordszámú résztvevővel szervezte meg teljesítménytúráit az Erdélyi Kárpát-Egyesület (EKE) kolozsvári tagszervezete Kismihály Boglárka irodavezető szerint.
Életbe lépett az Európai Unió új irányelve, miszerint az új mobiltelefonoknak és más kis és közepes méretű hordozható elektronikus eszközöknek egységes töltőt kell biztosítani.
Már 2025-öt írnak egy kicsiny csendes-óceáni szigeten, Kiritimatin, más néven a Karácsony-szigeten. Beköszöntött az új év Új-Zélandon is.
Ünnepi előkészületekkor sokan hajlamosak a szükségesnél több fogást vagy nagyobb mennyiségű ételt, süteményt készíteni, mindez rendszerint nem fogy el karácsonykor. Okos-Rigó Dóra kolozsvári dietetikussal azt jártuk körül, hogyan tároljuk a maradékokat.
Rendkívül egyszerű olaszországi recepttel jelentkezik Ízek a világ körül című sorozatunk. A szalámis tésztához csak néhány könnyen beszerezhető alapanyag kell.
Az előző évekhez képest a 2025-ös év kissé szegényesebbnek ígérkezik a koncertekre vágyó erdélyiek, romániaiak számára.
Diós vagy mákos? Évente felmerül ez a kérdés, amikor bejglikészítésről esik szó, ugyanakkor a megfelelő összetevők, kelesztés is okozhat némi fejtörést azoknak, akik a karácsonyi finomság házi elkészítésére vállalkoznak.
Az Országgyűlés Hivatala és a Nemzetközi Gyermekmentő Szolgálat (NGYSZ) a hagyományos Országházi Gyermekkarácsonyi ünnepségen nyolcszáz, nehéz anyagi körülmények között élő gyermeket látott vendégül Magyarországról és határon túlról.
A magyar közmédia kulturális csatornája idén is gazdag műsorkínálattal varázsol ünnepi hangulatot a nézők otthonába. A karácsonyi időszakban még inkább a művészetek kerülnek fókuszba, és a Librettó az év utolsó adásában különkiadással készül.
szóljon hozzá!