Vizes vb: ötméteresekkel a hetedik helyen végzett a magyar férfi vízilabda-válogatott, a románok tizedikek lettek

Fotó: MTI/Kovács Tamás

A magyar vízilabda-válogatott címvédőként a hetedik helyen végzett a dohai világbajnokságon, amelynek szombati helyosztóján ötméteresek után 18-16-ra nyert a montenegrói csapat ellen.

MTI

2024. február 17., 11:022024. február 17., 11:02

2024. február 17., 11:282024. február 17., 11:28

A magyar válogatott történetének ez volt holtversenyben a második legrosszabb világbajnoki szereplése, 2022-ben hazai környezetben volt még hetedik, a negatív rekordot az 1986-ban Madridban elért kilencedik hely jelenti.

Eredmény: férfi vízilabdatorna, a 7. helyért:
Magyarország-Montenegró 18-16 (4-3, 2-3, 3-3, 5-5, 4-2) – ötméteresekkel
gólszerzők: Zalánki 4, Vigvári Vi. 3, Kovács P., Jansik Sz., Vámos 2-2, Fekete 1, illetve Vujovic 4, Popadic 3, Perkovic, Radovic, Vidovic 2-2, Mrsic 1

Akárcsak a 2022-es világbajnokságon, ezúttal is a 7. helyért csapott össze egymással a két csapat, akkor a magyarok a Margitszigeten 8-6-ra diadalmaskodtak.

Az utolsó világbajnoki mérkőzésről a 15 fős keretből Varga Dénes és Nagy Ádám maradt ki.

A magyarok Vigvári Vince lefordulásából szerezték meg a vezetést, de Marko Mrsic akcióból válaszolt. A túloldalon a 2023-as év legjobb férfi játékosának megválasztott Zalánki Gergő mutatta meg, miért nyerte meg a szavazást, egy másodperccel a támadóidő lejárta előtt bombázott a léc alá. A rivális emberelőnyből egyenlített újra, de Zalánki is értékesítette a fórt. Az ellenfél ötmétereshez jutott, de Mrsic a lécre bombázott, a túloldalon viszont Angyal Dániel remek passzát Jansik Szilárd értékesítette. A montenegróiaknak mindössze 11 másodpercük maradt a szünetig, de ez is elég volt nekik, hogy akciógólt szerezzenek, a magyar kispadról pedig hallani is lehetett az elégedetlenkedést.

A második felvonásra támadásban lefagytak a magyarok, a védekezésük viszont jó volt, mígnem Zalánki megúszásból értékesített egy ziccert, lezárva ezzel a közel egy negyeden át tartó szenvedést.

Bő fél perccel a félidő előtt Montenegró fórból egyenlített, a túloldalon azonban a vb-újonc Kovács Péter centerből betalált. A montenegróiak ezúttal is góllal zárták a játékrészt, Vlado Popadic ötméterest értékesített.

A fordulást követően Fekete Gergő emberelőnyből lőtt hatalmas gólt, majd az újabb fór előtt Varga Zsolt kért időt a kétgólos vezetés megszerzésének reményében, Vámost Márton lövése viszont elakadt a kapusban. Hasonlóképpen tett a montenegrói szövetségi kapitány is, Miroslav Perkovic pedig közelről talált a hálóba. A túloldalon a magyarok hasonlóan játszották meg az előnyt, Vigvári tűpontos passzát Kovács húzta be, majd Zalánki zúdított a hálóba egy szabaddobást. A rivális egy percen belül két gólt szerezve egyenlített.

A zárónegyedből mindössze 23 másodperc telt el, amikor Popadic harmadik találatával a meccsen először vezetést szerzett Montenegró, Zalánki a túloldalon kapufára verte az ötöst. A Pro Recco balkezese megúszásból újabb büntetőt harcolt ki, a végrehajtó ezúttal Vámos volt, sikeresen. Zalánki újra megúszott, de a kapusba lőtte a ziccert, viszont Jansik összeszedte a labdát, fórt harcolt ki, amit Vigvári fejezett be.

A rivális megint két gólt szerzett egy perc alatt, így fordított, Vogel Soma helyére pedig Bányai Márk tempózott be. Jansik a falból előnyből egalizált, hátul pedig Vigvári szerzett labdát.

Bányai másfél perccel a vége előtt ziccert védett, Vujovic azonban lelépett Manhercz Krisztiánról és kapásból a hálóba lőtt.

A magyarok 52 másodperccel a vége előtt Vámos bombájával egyenlítettek, Radovic azonban elhajlásból szép kapufás gólt lőtt. A magyaroknak 23 másodpercük maradt az egyenlítésre, Kovács kiállítást harcolt ki, Vigvári pedig ötméteres párbajra mentette a meccset.

A büntetőkhöz érkezett Vogel, akivel szemben kétszer is hibáztak a montenegróiak, a magyarok közül viszont senki sem rontott.

A román férfi vízilabda-válogatott helyezése már két nappal korábban véglegessé vált az Egyesült Államoktól elszenvedett vereség után, melynek eredménye 13-9 (5-2, 2-2, 3-4, 3-1) lett, Vancsik Leventéék a 10. helyen fejezték be a dohai tornát.

korábban írtuk

Nem lett meg a vb-arany: a budapesti forgatókönyvet megismételve kikapott az amerikaiaktól a magyar női vízilabda-válogatott

A magyar női vízilabda-válogatott ezüstérmesként zárta a dohai világbajnokságot, amelynek pénteki döntőjében 8-7-es vereséget szenvedett az olimpiai bajnok amerikai csapattól.

2024. április 04., csütörtök

Van rá esély, hogy Budapest adjon otthont a labdarúgó Bajnokok Ligája döntőjének, a kormány nyitott rá

A magyar kormány támogatja a labdarúgó Bajnokok Ligája döntőjének budapesti megrendezését.

Halottnak „nyilvánította” Jenei Imrét a román sajtó

Jenei Imre neves labdarúgóedző állítólagos halálhíréről számolt be csütörtökön számos román hírtelevízió és portál, mint utólag kiderült, teljesen tévesen.

FIFA-világranglista: Magyarország javított, Románia rontott

A magyar válogatott egy pozíciót javított, így a 26. helyen áll a Nemzetközi Labdarúgó Szövetség (FIFA) legfrissebb világranglistáján, melyet továbbra is a világbajnok Argentína vezet.

2024. április 03., szerda

Kiengedték a börtönből Dănuţ Lupu egykori válogatott labdarúgót

Elrendelte szerdán a bukaresti törvényszék Dănuţ Lupu feltételes szabadlábra helyezését. Az egykori válogatott labdarúgót két alkalommal is jogosítvány nélküli vezetésen érték, amiért hét hónap és tíz nap letöltendő börtönbüntetésre ítélték.

2024. március 28., csütörtök

Magyar vízilabdázót választott a tavalyi év legjobbjának az európai szövetség

Akárcsak a világszövetségnél (World Aquatics), a vizes sportokat tömörítő európai szervezetnél (LEN) is Zalánki Gergőt választották a 2023-as esztendő legjobb férfi vízilabdázójának.

2024. március 26., kedd

Legyőzte Koszovót, így immár 14 meccs óta veretlen a magyar labdarúgó-válogatott

A nyári Európa-bajnokságra készülő magyar labdarúgó-válogatott 2-0-ra legyőzte kedden a vendég koszovói csapatot a Puskás Arénában rendezett barátságos mérkőzésen.

2024. március 24., vasárnap

Műtétből felépülve törte meg ismét Verstappen győzelmi sorozatát a Ferrari spanyol pilótája

A vakbélműtétje után lábadozó Carlos Sainz Jr., a Ferrari spanyol versenyzője nyerte a vasárnapi Forma-1-es Ausztrál Nagydíjat, melyet a címvédő és háromszoros világbajnok Max Verstappen, a Red Bull holland pilótája műszaki hiba miatt feladott.

2024. március 23., szombat

A stabil védekezésben látja a siker kulcsát a magyar férfi vízilabda-válogatott csapatkapitánya

Jansik Szilárd, a magyar férfi vízilabda-válogatott csapatkapitánya klubjával, a Ferencvárossal a bajnoki cím elhódításán kívül négyes döntőbe szeretne jutni a BL-ben, míg a nemzeti együttessel az olimpián szeretné kijavítani a dohai világbajnoki fiaskót.

2024. március 21., csütörtök

Szoboszlai csapata dobogós a romániai focikedvelők körében, de a favoritok az ibériai gárdák

Ibériai gárdák uralják a legjobb labdarúgó-csapatok népszerűségi listáját a romániai focikedvelők körében, de a harmadik helyre azért a Szoboszlai Dominiket is foglalkoztató Liverpool is odafér – derül ki egy friss közvélemény-kutatásból.

2024. március 20., szerda

A Sepsi OSK elleni mérkőzésen történt incidensek miatt több tízezer lejre bírságolták a ploieşti-i Petrolul klubot

A Román Labdarúgó-szövetség (FRF) fegyelmi bizottsága szerdán 33 750 lejes bírságot szabott ki a ploieşti-i Petrolul klubra a Sepsi OSK elleni találkozón történt incidensek miatt.