Vége a számolgatásnak: mennek haza Szoboszlaiék az Európa-bajnokságról

Fotó: MLSZ/Facebook

Nem sikerült továbbjutnia csoportjából Magyarország válogatottjának a Németországban zajló labdarúgó Európa-bajnokságon, mert a hat harmadik helyezett csapat közül nem végzett a legjobb négyben.

Krónika

2024. június 26., 23:532024. június 26., 23:53

2024. június 27., 00:532024. június 27., 00:53

A nyolcaddöntős szereplés azáltal hiúsult meg, hogy szerda késő este Portugália – nem kis meglepetésre – 2-0-ra kikapott Georgia (Grúzia) válogatottjától az F-csoport harmadik fordulójában. Pedig a csoport másik találkozójának végkimenetele a magyarok számára kedvezően alakult, Törökország ugyanis legyőzte Csehországot.

Ezen a mérkőzésen mondhatni Kovács István játékvezető is „megtette a magáét”, a nagykárolyi sípmester ugyanis kiállított egy cseh játékost.

A hat csoport első és második helyezettjei mellett a négy legjobb harmadik került a legjobb 16 közé. A magyar labdarúgó-válogatott a csoportkör végén a harmadikok tabelláján a nyolcaddöntőről éppen lemaradó ötödik helyen zárt, így kiesett a kontinenstornán.

Marco Rossi szövetségi kapitány tanítványai az Eb csoportküzdelmei során a svájciaktól és a házigazda németektől elszenvedett kétgólos vereség után Csoboth Kevin 100. percben lőtt góljával 1-0-ra legyőzték Skóciát, így három ponttal és mínusz hármas (2-5) gólkülönbséggel fejezték be a tornát. Három éve az előző kontinensviadalon is a csoportkörben búcsúztak, akkor két ponttal negyedikek lettek Franciaország, Németország és Portugália mögött. A nemzeti együttes legközelebb szeptember 7-én a Nemzetek Ligája negyedik idényében Németország vendége lesz Düsseldorfban.

Románia nemzeti tizenegye – mint arról beszámoltunk – nyolcaddöntőbe jutott a labdarúgó Európa-bajnokságon, miután az E csoport utolsó, szerda kora esti harmadik fordulójában Frankfurtban 1-1-es döntetlent játszott Szlovákia válogatottjával. Edward Iordănescu tanítványai július 2-án, kedden 19 órától Hollandiával találkoznak a legjobb 16 között.

Románia válogatottja csoportelsőként jutott a nyolcaddöntőbe az Eb-n

A román válogatott döntetlent játszott Szlovákia csapatával szerdán a labdarúgó Európa-bajnokság E csoportjának utolsó, harmadik fordulójában Frankfurtban, ezzel csoportelsőként továbbjutott a nyolcaddöntőbe.

2024. június 26., szerda

Varga Barnabás: nem vagyok ijedős típus, jó újra itthon lenni

A Skócia elleni labdarúgó-Európa-bajnoki mérkőzés során súlyos arcsérülést szenvedő magyar válogatott játékos, Varga Barnabás a műtétje és pár nap megfigyelés után szerdán elhagyhatta a stuttgarti kórházat és hazarepült Magyarországra.

Ma több „utolsó esély” nyílik arra, hogy Magyarország legyen Ronaldóék ellenfele az Eb-nyolcaddöntőben

Anglia labdarúgó-válogatottja kedden este nem tette meg azt a szívességet Magyarországnak, hogy egy győzelemmel nyolcaddöntőbe juttassa Marco Rossi csapatát, így a csoportkör utolsó napjára maradt a döntés.

2024. június 25., kedd

A románok szerint képtelenség az elejétől a „mindenkinek jó” döntetlenre játszani az Eb legizgalmasabb csoportjában

A németországi labdarúgó Európa-bajnokság legkiegyenlítettebb csoportjában, az E-ben a szlovákok a románokkal, az ukránok pedig a belgákkal csapnak össze szerdán. Az utolsó forduló előtt mind a négy válogatottnak három pontja van.

Marco Rossiék meglátogatták Varga Barnabást a kórházban

Marco Rossi szövetségi kapitány, valamint a játékosok nevében Botka Endre is meglátogatta a stuttgarti kórházban Varga Barnabást, aki vasárnap súlyos fejsérülést szenvedett a németországi labdarúgó Európa-bajnokságon.

A zöld-fehér-piros is piros-fehér-zöld: már csak egy lépés kell a magyar válogatott Eb-nyolcaddöntős szerepléséhez

Ismét a hosszabbítás utolsó percében dőlt el egy fontos kérdés a Németországban zajló labdarúgó-Európa-bajnokságon, és a végeredmény – ha csak közvetetten is, de – ezúttal is a magyar válogatottnak kedvez.

2024. június 24., hétfő

Rekordnézettséget hozott az M4 Sportnak Csoboth Kevin gólja

A közmédia és a teljes piac legnézettebb idei műsora lett vasárnap este az 1-0-ás győzelemmel zárult Magyarország-Skócia labdarúgó Európa-bajnoki csoportmérkőzés.

Műtétje után szerdáig biztosan kórházban marad az Eb-n többszörös arckoponyacsont-törést szenvedő Varga Barnabás

A műtétet követően legkorábban szerdán engedik ki a kórházból Varga Barnabást, a magyar labdarúgó-válogatott középcsatárát, aki a Skócia elleni Európa-bajnoki mérkőzésen többszörös arckoponyacsont-törést szenvedett.

Újabb Eb-meccsen fújja a sípot az erdélyi magyar játékvezető

Ismét szerephez jut Kovács István futballbíró a Németországban zajló labdarúgó-Európa-bajnokságon.

Magyar–román nyolcaddöntő is összejöhet: így juthat tovább az Eb-n a Rossi-csapat

A magyar labdarúgó-válogatott Skócia 1-0-s legyőzésével megszerezte a németországi Európa-bajnokság A csoportjának harmadik helyét, és a továbbjutása kedden vagy szerdán dől el.