Újabb magyar érem a kajak-kenu világbajnokságon

Világbajnoki ezüstérmes a Takács Kincső, Hajdu Jonatán alkotta mix kenu páros <span class=• Fotó: Magyar Kajak-Kenu Szövetség" class="img-fluid">

Takács Kincső és Hajdu Jonatán vegyes párosa ezüstérmet szerzett C-2 500 méteren vasárnap az üzbegisztáni Szamarkandban, az olimpia műsorán nem szereplő számok kajak-kenu világbajnokságán. Ezüstérmes az Ujfalvi Laura, Opavszky Márk, Kőhalmi Emese, Balogh Gergely összetételű vegyes kajaknégyes is.

MTI

2024. augusztus 25., 12:122024. augusztus 25., 12:12

2024. augusztus 25., 13:422024. augusztus 25., 13:42

A vb zárónapján sűrű a magyar program, mivel a 15 döntőből csak egyben nincs érdekeltség. A sort éppen ez a szám nyitotta meg Fejes Dániellel, aki a kenu egyesek 500 méteres B döntőjében térdelt hajóba. A kétszeres olimpikon – aki Adolf Balázzsal ezüstérmet ünnepelhetett szombaton C-2 1000 méteren – hetedikként zárt a kllencfős versenyben, így összesítésben 16. lett.

Női C-1 500 méteren Bragato Giada következett, aki szombaton második lett 1000 méteren.

A 25 éves tiszaújvárosi Európa-bajnoknak nem sikerült jól a rajtja, és végig a mezőny hátsó felében haladva a kilencedik, utolsó helyen ért célba. Kurucz Levente a K-1 500 méter fináléjában volt érdekelt. A jó kezdés után féltávnál kissé visszaesett, a nagykanizsai sportoló végül hatodik lett.

Kiskó Réka és Szegedi Angelina személyében egy felnőtt vb-újonc duó ült hajóba a női K-2 200 méteres döntőjében. Az utánpótlás korosztályban világbajnok egység remekül helytállt, és nagyszerű versenyzéssel a negyedik helyen zárt. Jóval rutinosabbnak számított – legalábbis külön-külön – Takács Kincső és Hajdu Jonatán vegyes párosa C-2 500 méteren: előbbi Párizsban olimpiai döntős és tíz éve világbajnok volt, utóbbi pedig három vb-ezüsttel büszkélkedhetett, a hónap elején pedig negyedik lett az ötkarikás játékokon.

Üzbegisztánban kiválóan kapták el a rajtot, féltávnál még egyértelműen vezettek, ám a cél előtt lehajrázta őket a semleges színekben indult orosz Alekszej Korovaskov és Jekatyerina Sljapnyikova, így ezüstérmet nyertek.

Szintén ezüstérmet szerzett az Ujfalvi Laura, Opavszky Márk, Kőhalmi Emese, Balogh Gergely összetételű vegyes kajaknégyes.

A versenynap középső része két új számmal zárult Üzbegisztánban, méghozzá a négyfős vegyes egységek 500 méteres küzdelmeivel. Elsőként a kajakosoknál Ujfalvi Laura, Opavszky Márk, Kőhalmi Emese és Balogh Gergely ült hajóba a fináléban, közülük Kőhalmi szombaton a magyar küldöttség eddigi egyetlen aranyát szerezte meg K-1 1000 méteren. A magyar kvartett remekül beosztotta az erejét, végig dobogós helyen haladt, és végül csak a fehéroroszok tudták megelőzni mintegy fél hajóhosszal.

A kenusoknál Balla Virág, Bragato Giada, Kollár Kristóf és Juhász István volt érdekelt a nyolccsapatos döntőben, és bár volt esélye az éremre, ötödikként zárt. A kora délutáni program nyitányán női K-1 200 méteren Rugonfalvi-Kiss Janka újonc létére óriási csatát vívott a dobogóért, a 20 éves versenyző a televíziós felvétel alapján végül mindössze hat ezredmásodperccel maradt le dán riválisa mögött a bronzéremről. Később a magyar szövetség arról tájékoztatta az MTI-t, hogy a rendezők azonos időnek tekintik a két versenyző eredményét, így Bolette Nyvang Iversen és Rugonfalvi-Kiss is bronzérmet kap.

korábban írtuk

Három magyar érem a kajak-kenu vébé első döntős napján

A magyar versenyzők egy arany- és két ezüstérmet szereztek az első döntős napon, szombaton az üzbegisztáni Szamarkandban, az olimpia műsorán nem szereplő számok kajak-kenu világbajnokságán.

2024. augusztus 24., szombat

Orbán Viktor: a magyarok helye az első tízben van az olimpián, a több román siker a mi érdekünk is

Derekas helytállásnak nevezte Orbán Viktor miniszterelnök a Nemzeti Sportnak adott interjúban a magyar olimpikonok által elért eredményeket, köztük a hat aranyérmet, és úgy vélte, hogy a magyarok helye az első tízben van.

2024. augusztus 23., péntek

Nagyváradi születésű olimpiai bajnok került be a vívó Hírességek Csarnokába

Újabb magyar tagja lett a vívó Hírességek Csarnokának, a Hall of Fame-nek a háromszoros olimpiai bajnok Kabos Endre személyében – adta hírül csütörtökön a honlapján a magyar szövetség.

2024. augusztus 22., csütörtök

Megvan a pénz az új váradi stadion megépítésére, már csak a vadakat kellene „elterelni” valahova

A bukaresti kormány elfogadta a Nagyváradon tervezett új futballstadion műszaki-gazdasági mutatóit, azaz jóváhagyta a csaknem 95 millió eurós beruházás állami finanszírozását. Ha minden jól megy, már ősszel kiírhatják a versenytárgyalást.

Új arcokat ígér és agresszívebb játékot vár Marco Rossi szövetségi kapitány

Marco Rossi szövetségi kapitány azt ígéri, hogy a következő kerethirdetésnél lesznek új arcok a magyar labdarúgó-válogatottban. Ő maga a csapattól a jövőben agresszívabb játékot vár.

2024. augusztus 20., kedd

Célba vett állami sportberuházások: mi a nagyon kevés és mi a túl sok?

Örök vitatéma, mennyi közpénzt kell, lehet, érdemes vagy szabad költeni sportra, a hozzá tartozó létesítményekre, infrastruktúrára. Romániában a jelenkor egyik legnagyobb csillaga, David Popovici kongatta meg a vészharangot olimpiai érmei után.

2024. augusztus 19., hétfő

Fogalma nincs a magyar szakszövetségnek, miként készült Milák Kristóf az olimpiára

Wladár Sándor, a Magyar Úszó Szövetség elnöke szerint sportolóik felülmúlták az elvárásokat a párizsi olimpián.

2024. augusztus 18., vasárnap

Biztató a magyar válogatott játékos szerint, hogy bukaresti klubja kétéves szerződést kötött vele

Pásztor Noémi, az olimpiai hatodik magyar női kézilabda-válogatott beállója szerint biztató, hogy új klubja, a Bajnokok Ligája csoportkörös román bajnoki címvédő Bukaresti CSM nem egy-, hanem kétéves szerződést kötött vele.

2024. augusztus 17., szombat

Leigazolta a Brassói Corona a Csíkszeredai Sportklub legjobb játékosát

A jégkorong Erste Ligában címvédő Brassói Corona leigazolta David Levint.

2024. augusztus 16., péntek

„Igazságot szolgáltattak”: átvette kiperelt olimpiai bronzérmét a román tornászlány

Átadták a bukaresti Olimpiai Ház előtti sétányon pénteken rendezett ünnepségen Ana Maria Bărbosunak azt a bronzérmet, amelyet a Nemzetközi Sportdöntőbíróság döntése alapján a tornászlány a párizsi olimpiai játékok talajtorna döntőjében szerzett meg.