Szőcs Bernadettet megállították az asztalitenisz-torna nyolcaddöntőjében Párizsban

Szőcs Bernadette a párizsi olimpián egyéniben elért 9. helyen kívül az 5. helyen végzett vegyes párosban Ovidiu Ionescuval

Fotó: Facebook/Comitetul Olimpic și Sportiv Român

Szőcs Bernadette a nyolcaddöntőben búcsúzott női egyesben a párizsi olimpia asztalitenisz-tornáján.

Krónika

2024. július 31., 17:002024. július 31., 17:00

2024. július 31., 19:092024. július 31., 19:09

A marosvásárhelyi származású játékos szerdán az osztrák színekben versenyző Sofia Polcanovával találkozott, és rendkívül simán, 4-0 (12-10, 11-4, 13-11, 11-9) arányban vereséget szenvedett. A román válogatott ötödik helyen kiemelt tagja az első fordulóban a szingapúri Zhou Jingyit verte 4-1-re (9-11, 11-4, 11-3, 11-7, 11-9), majd ugyanilyen arányban túllépett az ukrán Margaryta Pesotskán.

Nyolcaddöntős ellenfele, a Moldovai Köztársaságban született Polcanova az ötkarikás játékok 15. helyen kiemeltje, 2022-ben egyéniben és női kettesben egyaránt aranyérmet szerzett az Európa-bajnokságon.

A helyzet pikantériája, hogy a müncheni kontinenstornán éppen Szőcs Bernadettel együtt játszott, és lépett fel a dobogó legfelső fokára női kettesben.

Szőcs Bernadette a párizsi olimpián egyéniben elért 9. helyezésén kívül az 5. helyen végzett vegyes párosban Ovidiu Ionescuval. A magyar nemzetiségű asztaliteniszező ugyanakkor a román válogatott tagjaként hétfőn India ellen áll asztalhoz női csapatversenyben a legjobb tizenhat között.

A magyarországi versenyzők közül Póta Georgina a második fordulóban, a legjobb 32 között búcsúzott női egyesben a párizsi olimpia asztalitenisz-tornáján. A 39 éves, kétszeres Európa-bajnok magyar játékos szerdán a negyedik helyen kiemelt dél-koreai Sin Jubinnel találkozott, akitől öt játszmában kapott ki.