Rossi: fontos a vb-selejtező szempontjából a Nemzetek Ligája élvonalában maradásra esélyt adó boszniai győzelem

Örül. Marco Rossi emlékeztetett: a vb-selejtező előtt fontos, hol végez a magyar nemzeti tizenegy •  Fotó: MTI/Illyés Tibor

Fotó: MTI/Illyés Tibor

Marco Rossi szövetségi kapitány kifejezetten fontosnak nevezte a bosnyákok vendégeként hétfőn este elért 2-0-s sikert, mert így a magyar labdarúgó-válogatott megőrizte esélyét, hogy a Nemzetek Ligájában az élvonalban maradjon.

MTI

2024. október 15., 12:402024. október 15., 12:40

„Tudtuk, hogy győzelemmel vagy döntetlennel jó eséllyel megszerezzük a harmadik, osztályozós helyet, ami fontos volt nekünk. A selejtezősorozatokban a kiemelésünket határozza meg a NL-ben nyújtott szereplésünk” – mondta a magyar állampolgársággal is rendelkező olasz szakvezető, aki példaként említette, hogy

amíg a 2020-as Eb selejtezősorozatában Horvátország, Wales és Szlovákia mögött negyedik lett a válogatott, addig az idei kontinensviadalra csoportgyőztesként jutott ki annak köszönhetően, hogy az NL-ben élvonalba jutott, s így legutóbb már könnyebb ellenfeleket kapott.

Rossi azzal kapcsolatban, hogy a bal oldalon volt veszélyesebb a csapata, úgy reagált az MTI-nek, hogy

túltöltötték a bal oldalt, odavitték a legveszélyesebb játékosokat, így például Sallai Rolandot és Szoboszlai Dominiket, akik remekül végezték a feladatukat.

Fontosnak nevezte, hogy rögtön a második félidő elején sikerült másodjára betalálni, mert onnantól visszaálltak és próbálták védeni az eredményt, hogy az ellenfél ne tudja a védelem mögé játszani a labdákat.

„Nem szeretnék senkit megnevezni a mérkőzés legjobbjaként. Szoboszlai Dominik ma két gólt szerzett, március óta először volt eredményes a válogatottban. Nem várhatjuk el, hogy minden alkalommal gólt szerezzen és eldöntse a mérkőzést, de minden meccsen benne van ez a lehetőség, ezért mindenkinek támogatnia kell őt” – fogalmazott Rossi.

A hatvanéves szakvezető szerint Magyarországon mindig félig üres a pohár, mert vereség esetén az eredményt, győzelem után pedig a jó játékot hiányolják. Mint fogalmazott, ő mindig azt keresi, miben lehet fejlődést elérni, de azt látni kell, hogy a válogatott nem tartozik a legjobbak közé, ezért elsősorban a labda nélküli játékban erősebb.

Idézet
Ha nyomást próbálunk gyakorolni Hollandiában, annak ugyanolyan vége lehet, mint Németországban az ötgólos vereség volt. De tökéletes meccsel és némi szerencsével elérhetünk jó eredményt.

Két lábbal a földön járva viszont Hollandia nagy esélyese a meccsnek” – tekintett előre a vélhetően a csoport második helyéről döntő összecsapásra Rossi, aki elárulta, soha nem gondolta volna, hogy olyan szakvezetőkkel említhetik egy lapon, mint Sebes Gusztáv, akit a hetvenedik mérkőzésével most hagyott maga mögött az örökrangsorban. Ennek ellenére hangsúlyozta, nem akarja sem magát az Aranycsapat mesterével összehasonlítani, sem a két együttest.

korábban írtuk

Szoboszlai bal-jobb: a második helyért harcolnak a Boszniában győztes magyarok

Magyarország labdarúgó-válogatottja Szoboszlai Dominik góljaival 2-0-ra nyert hétfő este Bosznia-Hercegovinában, így szinte biztos, hogy nem zár csoportutolsóként a Nemzetek Ligája elitjében, sőt a második helyért harcolhat.

Kollégája, Sergej Barbarez úgy vélte, a magyarok jól kihasználták a lehetőségeiket, ennek ellenére büszke a játékosaira, mert méltóképpen küzdöttek a válogatottért.

„Saját hibáinkból kaptuk gólokat, nekünk is megvoltak a lehetőségeink, de mi kihagytuk azokat, ezért szenvedtünk vereséget” – összegzett Barbarez.

Dibusz Dénes, a magyar labdarúgó-válogatott kapusa szerint a nemzeti csapat azt az arcát mutatta a bosnyákok elleni mérkőzésen, amelyet szeretett volna.

A Ferencváros hálóőre a találkozó után az M4 Sport helyszíni stábjának arról beszélt,

a találkozó eleje kritikus volt, de sikerült átvészelniük az első négy-öt percet, amelyben a hazaiak „nekik estek”.

„Rendeztük a sorokat, megszereztük a vezetést, aztán a második félidőben szerencsére gyorsan megdupláztuk az előnyt. Utána a maradék negyven perc arról szólt, hogy stabilan, egymáshoz közel helyezkedve védjük a kapunkat. Dzeko két helyzeténél szerencsére tudtam hárítani, örülök, hogy lehoztuk kapott gól nélkül a mérkőzést, és azt az arcunkat mutattuk, amelyet szerettük volna” – elemezte az összecsapást Dibusz.

A hálóőr hozzátette,

a pálya talaja nem igazán volt alkalmas a rövidpasszos játékra, így készültek az ívelésekre és jól alkalmazkodtak a körülményekhez.

A talaj állapotáról beszélt Nagy Zsolt is, aki az első félidőben gólpasszt adott Szoboszlai Dominiknak, majd a második játékrészben ő harcolta ki azt a tizenegyest, amelyet a csapatkapitány értékesített.

„A pálya nem igazán volt alkalmas arra, hogy játszunk, de úgy érzem, jól megoldottuk ezt a helyzetet is. Kemény meccsre készültünk, és arra, hogy ha jobban akarjuk a győzelmet, akkor nyerni fogunk. Nagy volt a tét, de elindultunk egy elég szép úton. Egységes a csapat, kompaktak vagyunk, fontos volt ez a három pont” – mondta a Puskás Akadémia játékosa.

Nagy szerint is

nehezen kezdték a zenicai találkozót, átadták a területet a hazaiaknak, de amikor ebből kijöttek és Szoboszlai belőtte a passzát, átfordult a meccs.

„A második félidő első 15 perce fontos volt, átváltottak két csatárra, és bár 2-0 után beszorultunk, Dini nagyot védett. Elfáradtunk, de mindenki kitett mindent a pályára” – emlékezett meg Dibusz Edin Dzeko sarkazásánál bemutatott bravúrjáról Nagy Zsolt.

A csapatkapitány Szoboszlai Dominik arról beszélt, a tizenegyes előtt kicsit hezitált, de végül „maradt a szokásosnál”, és a jobb alsó sarokba lőtte a labdát.

„Ezek vagyunk mi: védekezünk, harcolunk, párharcokat nyerünk, ott vagyunk a másiknak, ha kell, azt csináljuk, amiben jók vagyunk” – árulta el a siker receptjét a Liverpool középpályása, aki szerint ezen az estén is csapatként teljesítettek igazán jól.

Idézet
Az volt a fejünkben, hogy a kiemelkedő holland mérkőzést koronázzuk meg egy győzelemmel. Ez sikerült”

– zárta Szoboszlai.

A kecskeméti Nikitscher Tamás kijelentette: eddigi válogatott meccseire szívesen emlékszik vissza, de mivel ez a mostani volt az első győzelme címeres mezben, „eszméletlenül boldog”, és ezt biztosan még a többinél is jobban a szívébe zárja.

„Kompaktak voltunk, egy célért küzdöttünk, ennek köszönhető a jó eredmény. Kihasználtuk az erősségünket, hogy az átmenetekből jól el tudtunk menni, jó az összhang közöttünk, és ráléptünk egy olyan útra, amin a minket ide is elkísérő szurkolók is nagyon boldogok lehetnek” – mondta a négyszeres válogatott középpályás.

A nemzeti együttes a negyedik fordulóban aratott sikerével megerősítette az osztályozót érő harmadik helyét a csoportjában, továbbá pontszámban utolérte a negyeddöntőt érő második helyet elfoglaló hollandokat.

A magyarokra idén további két találkozó vár a Nemzetek Ligája élvonalában: legközelebb november 16-án Hollandia vendégei lesznek Amszterdamban, majd három nappal később Németországot fogadják a Puskás Arénában.

2024. október 14., hétfő

Erőszakra buzdító, rasszista és szexista „ajándékkal” lepte meg a Kolozsvári U az elsőéves egyetemistákat

Erőszakra buzdító, rasszista és szexista soroktól hemzsegő szurkolói rigmusokat felsorakoztató brosúrával lepte meg a Kolozsvári U labdarúgócsapata a város elsőéves egyetemi hallgatóit.

2024. október 13., vasárnap

Sorsdöntő meccs vár a magyarokra Boszniában

A hollandok elleni bravúros pontszerzésnek köszönhetően a magyar labdarúgó-válogatott várja kedvezőbb helyzetből a bennmaradás szempontjából sorsdöntő hétfői boszniai mérkőzést a Nemzetek Ligája élvonalának negyedik fordulójában.

2024. október 12., szombat

Magyar–holland: Rossi bravúros eredményt, Koeman igazságos döntetlent emleget

Marco Rossi szövetségi kapitány szerint bravúros eredmény az 1-1-es döntetlen a holland csapat ellen, mégis érez némi csalódottságot, mert az ellenfél emberhátrányban tudott egyenlíteni a magyar labdarúgó-válogatott ellen a Nemzetek Ligájában.

2024. október 11., péntek

Mindenkiben maradt hiányérzet, de nem szégyenkezhet a magyar labdarúgó-válogatott Hollandiával szemben

Sallai Roland gólja nagy reményekkel kecsegtette a magyar labdarúgó-válogatottat a Hollandia elleni Nemzetek Ligája-mérkőzésen, ám a vendégek a második félidőben egyenlítettek.

2024. október 10., csütörtök

Marco Rossi: különösen nehéz összecsapás vár ránk

Marco Rossi szövetségi kapitány szerint a magyar labdarúgó-válogatott pénteki ellenfele, a holland csapat még erősebb is, mint a német, amelytől tanítványai szeptemberben 5-0-s vereséget szenvedtek a Nemzetek Ligájában.

Egy korszak vége: bejelentette visszavonulását Rafael Nadal

Visszavonul Rafael Nadal, a spanyolok 22-szeres Grand Slam-győztes teniszezője.

2024. október 09., szerda

Akkorát lódított a román portál az FK Csíkszeredáról, hogy maga is belepirult

Kénytelen volt bocsánatot kérni a Golazo.ro bukaresti sportportál, miután azt állította: az FK Csíkszereda kifogást emelt az ellen, hogy egy televíziós kommentátor románul is kiejtette a futballklub nevét, a panaszt pedig kivizsgálta a médiahatóság.

Egyéves eltiltást ér az „utálunk, szar Románia” a magyar válogatottnak

Kota Gabriellát egy évre eltiltotta a válogatottságtól a Magyar Labdarúgó Szövetség (MLSZ), az eltiltás súlyos sportszerűtlenség következménye.

Magyar sportvezetőt választottak az első ligás csapatok a román szövetség végrehajtó bizottságába

Mészár Sándor sportmenedzsert, az UTA vezetőjét és újraalapítóját választotta az első osztályú labdarúgó-bajnokságban szereplő klubok közgyűlése képviselőnek a Román Labdarúgó-szövetség (FRF) végrehajtó bizottságába.