Jelena Ostapenko a serleggel
Fotó: A Roland Garros Facebook-oldala
Vereséget szenvedett Simona Halep a francia nemzetközi teniszbajnokság (Roland Garros) női egyes versenyének döntőjében. A világranglista negyedik helyén álló román teniszezőt 4-6, 6-4, 6-3 arányban győzte le a lettországi Jelena Ostapenko (47. WTA).
2017. június 10., 18:412017. június 10., 18:41
2017. június 11., 12:202017. június 11., 12:20
A 116. francia nyílt teniszbajnokság női egyes versenyének szombat délutáni fináléjában a 20 éves lett teniszező rengeteg szép megoldása mellett sok rontott ütést is bemutatott, míg a második Roland Garros-fináléjában is vesztes román ellenfelénél ezúttal kevésnek bizonyultak a stabil alapütések. A fordulatos találkozó egy perc híján két órán át tartott.
Egyben ő az első 1933 óta, aki nem kiemeltként elhódította a Suzanne Lenglen Kupát.
Pedig az előjelek a 2014 után a Roland Garroson másodszor döntős Halep mellett szóltak, aki – ahogy arra az MTI is felhívta a figyelmet – 15 tornát nyert már, ráadásul a 25 éves román játékos annak a tudatában lépett pályára, hogy első Grand Slam-trófeájával rögtön világelső is lehet. A 20. születésnapját győztes elődöntővel ünneplő Ostapenko ugyanakkor a verseny meglepetésembere volt: Ana Ivanovic 2007-es részvétele óta a legfiatalabb női döntős, továbbá 1983 óta az első nem kiemelt finalista. A rigai játékos még egyetlen tornát sem nyert a felnőttmezőnyben, és Gustavo Kuerten váratlan diadala óta ő lehetett az első, aki rögtön egy Roland Garros-győzelemmel kezdi meg karrierjét. A brazil 1997. június 8-án nyert először Párizsban – éppen ezen a napon született Ostapenko, akinek a tenyerese gyorsabb, mint a férfi világelső Andy Murrayé.
A szombati finálé két gyors brékkel indult, a tenisztörténelem első lett Grand Slam-döntőse a szokásos megalkuvás nélküli teniszét hozta, minden labdát megtámadott, és látványos nyerő ütések mellett sokszor rontott is. A harmadik helyen kiemelt Halepről ugyanakkor falként jöttek vissza a labdák, ő stabilitásával és elképesztő lábmunkájával próbálta ellensúlyozni riválisa agresszív harcmodorát.
A labdamenetek ennél fogva a világranglistán 47. Ostapenko nyerőjével vagy rontásával értek véget, a túloldalon a konstancai teniszező nyolc gém után még csak egyet-egyet mutatott be ezekből. Halep 38 perc elteltével játszmalabdához jutott, Ostapenko pedig bemutatta 23. rontott ütését – a román ekkor csupán kettőnél tartott.
A második felvonásban a továbbra is türelmesen játszó Halepnek labdája volt a 4:0-hoz, de ellenfele sorozatban négy gémet nyerve fordított, és 44 perc elteltével 5:4-re vezetett. Ezután újabb hihetetlen tenyeresekkel, könnyedén hozta a szerváját, így jöhetett a döntő szett. Ebben Halep került brékelőnybe (3:1), miközben Ostapenko elemi erejű ütései hol vonalon belül, hol kívül landoltak. A folytatásban azonban a lett ismét felzárkózott, és egy hálóról lecsorgó labdával már nála volt az előny (4:3), majd egy koncentráltabb adogatójátékkal a diadal küszöbére ért (5:3).
Tapasztalatlansága ellenére nem remegett meg a keze, így 1 óra 59 perc elteltével ő ünnepelhetett. A meccs képéről sokat elárul, hogy Ostapenko 54 nyerő és ugyanennyi rontott ütéssel zárt, míg Halepnél csupán 8 és 10 ez a két számadat. A lett teniszező Roland Garros-győzelméért 2,1 millió eurós pénzdíjat és 2 000 ranglistapontot kap, míg a döntőbe jutásért az egymillió eurós pénzdíj mellett 1 300 pont jár Halepnek, aki hétfőtől átveszi a második helyet a világranglistán.
Az elmúlt tíz év női döntői az MTI adatbázisa alapján:
------------------------------
2008: Ivanovic (szerb)-Szafina (orosz) 6:4, 6:3
2009: Kuznyecova (orosz)-Szafina 6:4, 6:2
2010: Schiavone (olasz)-Stosur (ausztrál) 6:4, 7:6 (7-2)
2011: Li Na (kínai)-Schiavone 6:4, 7:6 (7-0)
2012: Sarapova (orosz)-Errani (olasz) 6:3, 6:2
2013: S. Williams (amerikai)-Sarapova 6:4, 6:4
2014: Sarapova-Halep (román) 6:4, 6:7 (5-7), 6:4
2015: S. Williams-Safarova (cseh) 6:3, 6:7 (2-7), 6:2
2016: Muguruza (spanyol)-S. Williams 7:5, 6:4
2017: Ostapenko (lett)-Halep 4:6, 6:4, 6:3
Magyar érdekeltségű csapatokkal találkozik a férfi vízilabda Bajnokok Ligája negyeddöntős körében a Nagyváradi VSK, amely többek között a címvédő Ferencvárossal is összecsap.
Magyarország női kézilabda-válogatottja kedd este Debrecenben 30-27-re kikapott Franciaországtól az Európa-bajnokság középdöntőjének csoportrangadóján, így az eddig hibátlan magyar lányok második helyezettként jutottak elődöntőbe.
Magyarország válogatottja 37-29-re legyőzte Romániát a részben debreceni rendezésű női kézilabda Európa-bajnokság középdöntőjének vasárnapi harmadik fordulójában, és 2012 után ismét bejutott az elődöntőbe egy világversenyen.
Számos gyereket mozgatott meg mind mászótermében, mind a természetben a Telemark Sportegyesület, amely immár tizenöt éve működik a kincses városban. Décsei Levente alapító a következő hónapokban szervezendő programokról beszélt a Krónikának.
Vasárnap Románia ellen folytatja szereplését az osztrák-magyar-svájci rendezésű Európa-bajnokságon eddig százszázalékos teljesítményű magyar női kézilabda-válogatott.
A magyar női válogatott 26–20-ra legyőzte Montenegrót a részben debreceni rendezésű női kézilabda Európa-bajnokság középdöntőjének első fordulójában, csütörtökön. Ezzel a sikerrel Golovin Vlagyimir együttese nagy lépést tett a bécsi elődöntőbe jutás felé.
Rendkívül szoros, magas színvonalú, gyenge idegzetűeknek nem ajánlott párharcban vívta ki a Bajnokok Ligája nyolccsapatos csoportküzdelmeibe jutást a Nagyváradi VSK férfi vízilabda-csapata.
A Nagyváradi VSK büntetődobásokkal 19-18-ra győzött szerdán este a bukaresti Steaua ellen a vízilabda Bajnokok Ligája A csoportja küzdelmeinek hatodik, záró fordulójában, ezzel fennállása során először bejutott a torna legjobb nyolc csapata közé.
Post mortem állami kitüntetésben részesíti Klaus Iohannis államfő a Bukaresti Steaua labdarúgócsapatának legendás kapusát, a hétfőn elhunyt Helmut Duckadamot.
Az Európai Kézilabda Szövetség (EHF) közzétette a részben debreceni rendezésű női Európa-bajnokság középdöntőjének végleges menetrendjét.
szóljon hozzá!