Simona Halep fergeteges játékkal diadalmaskodott a fináléban
Fotó: Laurence Griffiths/EPA/Agerpres
Simona Halep 6-2, 6-2-re legyőzte Serena Williamset a wimbledoni teniszbajnokság női egyes versenyének szombati döntőjében.
2019. július 13., 17:112019. július 13., 17:11
2019. július 13., 18:552019. július 13., 18:55
A világranglistán 7. kiemelt román játékos kevesebb mint egy óra alatt múlta felül a világ 11. helyére sorolt amerikai riválisát. Simona Halep pályafutása során először játszott finálét füves pályás Grand Slam-tornán, míg Serena Williams 11. alkalommal szállt harcba a végső győzelemért.
Magabiztosabb, és minden játékelemben pontosabb volt, így 4:0-ra elhúzott. Az amerikai világsztár csak ezt követően kezdett játékba lendülni, de a 27 perces első szettben már nem tudta megszorongatni román ellenfelét. A második felvonás eleinte szorosabban alakult, ám Halep 2:2 után riválisa két adogatójátékát is megnyerte, így a vártnál sokkal simábban, kiváló tenisszel győzött a mindössze 57 perces fináléban.
A hétszeres wimbledoni győztes amerikai gratulálni volt kénytelen román ellenfelének
Fotó: EPA/Will Oliver
Serena Williams 32. alkalommal játszott döntőt Grand Slam-tornán, és 23 siker mellett kilencedszer veszített, wimbledoni mérlege hét győzelem és négy vereség. Halep három kudarc mellett másodszor nyert GS-finálét – 2018-ban Roland Garroson diadalmaskodott –, Serena Williamst pedig kilenc vereség mellett másodszor győzte le.
A tavaly is döntős, 37 éves Williams a nála négy esztendővel fiatalabb cseh Barbora Strycovával csapott össze a csütörtöki elődöntőben: az amerikai végig remekül teniszezett, mindkét szettben kétszer brékelte a világranglistán 54. Strycovát, s alig több mint egy óra elteltével fogadhatta ellenfele gratulációját. A Williamshez hasonlóan ugyancsak volt világelső Simona Halep végig jobban játszott az élete első Grand Slam-elődöntőjében szereplő riválisnál, az ukrán Jelina Szvitolinánál, az első szettben mindössze egy, a másodikban pedig csupán három gémet veszített.
Eredmény, női egyes döntő:
Simona Halep (román, 7.)-Serena Williams (amerikai, 11.) 6:2, 6:2
Szoboszlai Dominik azt mondta, egész Magyarországnak küldi ezt a sikert, miután – első magyarként – vasárnap bajnok lett a Liverpoollal az angol labdarúgó Premier League-ben.
A magyar válogatott csapatkapitánya, Szoboszlai Dominik csapata, az éllovas Liverpool 5–1-re legyőzte a vendég Tottenham Hotspurt az angol labdarúgó Premier League 34. fordulójában, ezzel elhódította a bajnoki címet.
Aranyérmes lett Özbas Szofi a podgoricai cselgáncs Európa-bajnokságon, miután a 70 kilogrammos súlycsoport pénteki döntőjében ipponnal legyőzte a görög Eliszavet Telcidut.
A 2024–2025-ös labdarúgó Román Kupa döntőjét Aradon rendezik meg május 14-én. Az idén 80 éves UTA stadionja, a Neuman Ferenc Aréna 2022-ben a Szuperkupa-döntőnek adott otthont.
Vereséget szenvedett hazai medencében a Nagyváradi VSK a magyar légiósokkal erősített spanyol Barceloneta csapatától a férfi vízilabda Bajnokok Ligája negyeddöntős körének ötödik fordulójában.
Tíz éve minden reggel ugyanazzal a céllal ébred: kapus akar lenni, és ma már profi szerződése van a kolozsvári CFR-nél. Lang Erik még csak tizenhat éves, de amit felépített, abban nem volt helye kétségeknek.
Oscar Piastri, a McLaren ausztrál versenyzője nyerte a Forma-1-es Szaúdi Nagydíjat vasárnap Dzsiddában, ezzel átvette a vezetést a világbajnoki pontversenyben csapattársától, a most negyedikként záró brit Lando Norristól.
A magyar női vízilabda-válogatott 13-9-re kikapott a görög csapattól a vasárnapi fináléban, ezzel ezüstéremmel zárt a kínai Csengtuban rendezett világkupa-szuperdöntőben.
Nyolcvanéves a Partium, Erdély, Románia egyik legszeretettebb és legsikeresebb futballcsapata, az Aradi UTA, azaz az Öreg Hölgy, amely – „stílusosan” – futballmeccsel ünnepelt pénteken este.
Pénteken ünnepli alapításának 80. évfordulóját Arad labdarúgócsapata, az UTA, és idén lesz 115 éve, hogy megszületett a klub egykori tulajdonosa, báró Neuman Ferenc. Piros Dénes nyugalmazott kémiatanár személyesen ismerte Feri bárót.
szóljon hozzá!