Magánéleti gondjai ellenére csúccsal nyerte idei első versenyét Hosszú Katinka

Hosszú Katinka fülig érő szájjal fogadta idei első győzelmét

Fotó: Instagram

Hosszú Katinka 2:10.87 perces eredménnyel megnyerte a 200 méteres vegyesúszás döntőjét idei első versenyén, a kaliforniai Irvine-ban, ezzel az európai ranglista második helyére került.

Krónika

2018. május 26., 19:462018. május 26., 19:46

2018. május 26., 19:472018. május 26., 19:47

A Speedo Grand Challenge honlapja szerint a háromszoros olimpiai bajnok magyar úszó – aki csütörtökön jelentette be, hogy véget ért a munkakapcsolata edzőjével-férjével, Shane Tusuppal – versenycsúcsot ért el. Az eddigi rekordot is ő tartotta, 2010-ben 2:11.12-vel győzött.

A szám világcsúcsa is Hosszúé azzal, hogy a 2015-ös kazanyi világbajnokságon 2:06.12-t úszott.

Hosszú az 50 gyors fináléjában a negyedik lett (25.67 mp) Irvine-ban, és indul még 100, valamint 200 háton, 100 gyorson és 400 vegyesen is. „Köszönöm, hogy mindig számíthatok rád, úszás! Köszönöm, hogy vagy nekem, a kapaszkodóm, a vasmacskám. Annyi mindent kaptam már Tőled!” – írta a futam után az Iron Ladyként emlegetett, háromszoros olimpiai bajnok úszófenomén.

A 29 éves bajai sportoló csütörtökön jelentette be Facebook-oldalán, hogy véget ért az edző-férjével, Shane Tusuppal ápolt munkakapcsolata. „Shane-nel nem sikerült a magánéleti problémáinkat rendezni, így a továbbiakban nem az ő vezetésével készülök” – közölte a sportoló. Shane Tusup még aznap kiteregette a családi szennyest: az edző azt állítja, hogy felesége kétszer is megcsalta edzőtársával, Dudás Dániellel.

Az MTI beszámolója szerint Shane Tusup és Hosszú Katinka házassága tavaly év végén romlott meg, az év edzőjének négyszer megválasztott amerikai szakember már a tavalyi rövidpályás Európa-bajnokságon sem volt ott tanítvány-feleségével. A 30 éves Tusup 2013-ban vette feleségül Hosszú Katinkát, akivel a 2012-es londoni olimpia után kezdett el dolgozni. Az azt követő öt évben a három olimpiai bajnoki cím mellett hat nagymedencés vb-elsőséget és összesen hét Eb-aranyérmet ünnepelhettek közösen. Hosszú nagymedencében 200 és 400 méteres vegyesúszásban is világcsúcstartó.

A klasszis sportoló a tavaly decemberi rövidpályás Eb-n versenyzett legutóbb, azt követően hónapokat hagyott ki. Idén először a Mare Nostrum-sorozatban, júniusban ugrik majd medencébe, s várhatóan rajthoz áll az augusztusi, glasgow-i Eb-n is.

skg \ slr \ sgg \ sag

2024. augusztus 14., szerda

Rábólintott a kormány: helyet csinálnak a méregdrága futballcsodának

Jóváhagyta a bukaresti kormány szerdai ülésén a temesvári Dan Păltinişanu-stadion lebontását.

Nem tört meg a dán átok: döntetlent játszott a Ferencváros a Midtjyllanddal, az El selejtezőjében folytatja

A Ferencváros 1-1-es döntetlent játszott a keddi visszavágón a vendég Midtjyllanddal, amely így 3-1-es összesítéssel jutott tovább a labdarúgó Bajnokok Ligája selejtezőjének harmadik fordulójából.

2024. augusztus 13., kedd

Folytatódik az amerikai-román iszapbirkózás a vitatott olimpiai bronzérem miatt

Bár a Nemzetközi Sportdöntőbíróság (CAS) hétfőn este úgy döntött, nem módosít döntését, amellyel elveszi az amerikai Jordan Chiles párizsi olimpián nyert bronzérmét, az amerikai tornaszövetség közölte: tovább harcol a medáliáért.

2024. augusztus 12., hétfő

Földet ért a magyar aranygép, Milák Kristóf is mikrofont ragadott

Több mint ezerfős lelkes tömeg, rokonok, barátok, szurkolók és a média munkatársai fogadták a párizsi olimpiáról az aranygéppel, valamint korábban hazatért magyar olimpikonokat hétfő délután a Puskás Szoborparkban.

Magyarország a régiónk „olimpiai bajnoka”, mindenhol jól fizetnek az érmek és a pontos helyezések

Bár az előző szerepléshez képest egy bronzéremmel kevesebbet szerzett, Magyarország a közép-kelet-európai régió „olimpiai bajnoka”.

Búcsú Párizstól: kialudt a láng, véget ért a 2024-es nyári olimpia

A Stade de France-ban a vasárnapi záróünnepségen kialudt a láng, ezzel véget ért a XXXIII. nyári olimpia Párizsban.

2024. augusztus 11., vasárnap

Magyarország küldöttsége 19, Romániáé 9 éremmel tér haza Párizsból

Záróakkordjához közeledik a 2024-es párizsi olimpia, amelyről a magyar küldöttség összesen 19, a román versenyzők pedig kilenc éremmel térhetnek haza.

Diadal az olimpia zárónapján: aranyérmet nyert öttusában Gulyás Michelle Párizsban

Gulyás Michelle parádés teljesítményt nyújtva aranyérmet nyert, Guzi Blanka pedig a kombinált számban jelentősen előre lépve negyedik lett a párizsi olimpia öttusaversenyén.

Birkózásban sem lett meg a bronz: a Magyarországot képviselő Muszukajev ötödik helyen végzett

A szabadfogású birkózók 65 kilogrammos súlycsoportjában szereplő Muszukajev Iszmail elveszítette a bronzmérkőzést, így az ötödik helyen végzett a párizsi olimpia vasárnapi zárónapján.

Nem lett meg a bronz: büntetőpárbajban legyőzték a magyar férfi vízilabda-válogatottat az amerikaiak

Az Egyesült Államok lett a férfi vízilabda bronzérmese a párizsi olimpián, a magyar csapata negyedik helyen végzett.