Legyőzte a dán Esbjerget, és bejutott a női kézilabda Bajnokok Ligája döntőjébe a Győri Audi ETO

Stine Oftedal, a Győri Audi ETO KC játékosa a női kézilabda Bajnokok Ligája elődöntőjében játszott Team Esbjerg - Győri Audi ETO KC mérkőzésen

Fotó: MTI/Kovács Tamás

A Győri Audi ETO KC 24–23-ra legyőzte a dán Esbjerget a női kézilabda Bajnokok Ligája budapesti négyes döntőjének szombati első elődöntőjében. Az ötszörös BL-győztes győri együttes 16. alkalommal volt elődöntős, a négyes döntőben pedig – amelyet tizedszer rendeznek meg a magyar fővárosban – kilencedszer szerepel. Sikerének köszönhetően tizedszer jutott be a fináléba.

MTI

2024. június 01., 18:122024. június 01., 18:12

Három magyar klub vágott neki a csoportkörnek ősszel, a záró szakaszra egyedüliként talpon maradt ETO azzal a tudattal várta a hétvégét, hogy 2004, vagyis húsz év után zár ismét trófea nélkül, amennyiben nem nyer. Akkor a bajnokságot és a Magyar Kupát is a Dunaferr SE nyerte, míg a győriek az EHF Kupában ezüstérmesek lettek. Idén a két hazai sorozatban a Ferencváros diadalmaskodott, így a kisalföldi alakulatnak ez az utolsó esélye a szezonban a trófeaszerzésre.

A fináléért azzal az Esbjerggel küzdött meg, amely a nyolc között kettős sikerrel búcsúztatta a Ferencvárost. Két éve az elődöntőben, tavaly a bronzmérkőzésen múlta felül a magyar csapat a dán együttest, amely egymást követő két negyedik hely szeretne jobb eredményt idén. A két csapat ezt megelőzően hatszor találkozott egymással, és minden alkalommal az ETO győzött.

A magyar csapatban ezen a hétvégén lép pályára utoljára a nyáron távozó Line Haugsted, Szöllősi-Schatzl Nadine, Ana Gros, Stine Oftedal, Silje Solberg, Rinka Duijndam és Yvette Broch,

valamennyien ott is voltak a keretben, amelyből Emilie Hovden maradt ki.

Látványos megnyitó után kezdték a játékosok bemutatását, a vendégeknél a hetedik BL-elsőségéért harcoló egykori győri közönségkedvenc, Nora Mörk kapott a magyar klub kézilabdázóiéhoz hasonlóan hangos fogadtatást. Épp az ő két találata indította az összecsapást, a Győr trénere, Per Johansson pedig már a negyedik perc végén időt kért a dán alakulat 3-0-s vezetésénél. Az első győri gólok és az, hogy Sandra Toft védeni tudott egykori csapata ellen, meghozták a nézők kedvét a szurkoláshoz, mindebből erőt merítve a magyar klub tíz perc elteltével egyenlített, majd röviddel később a vezetést is átvette (6-5). Az ETO határozottabbá, keményebbé váló védekezése bő kilenc perces dán gólcsendet eredményezett. Ennek lezárulta után hét a hat elleni formációra váltott támadásban az Esbjerg, ám ezzel sem tudott a hatékony győri fal fölé kerekedni. A riválisnál a 2023-as év legjobb női játékosa, Henny Reistad a befejezésekben nem villogott, fél perccel a szünet előtt talált be először.

Egy perccel a pihenő előtt négy találatra hízott a „hazai” előny (12-8), és ekkora különbséggel zárult az első játékrész is.

Galéria

Ana Gros, a Győri Audi ETO KC játékosa is betalált a dán csapat kapujába

A második félidőt is nagy tempóban kezdte az Esbjerg egy 3-1-es periódussal, ezúttal azonban időkérés nélkül megrázta magát az ETO és az addigi legnagyobb különbséget kialakítva hat találatra távolodott el (18-12). Az újfent kapuslehozatallal létszámfölényt kialakító dán együttes a játékrész derekához közelítve megfelezte lemaradását (18-15), ennél jobban azonban sokáig nem tudta megközelíteni a hazai közönség buzdítását élvező Győrt. A védekezések hatékonyságának visszaesése és Reistad játékba lendülése nyomán a záró tíz percre kétgólos győri előnnyel fordultak a felek (21-19). Öt perccel a dudaszó előtt már csak egy volt közte (22-21), az utolsó három percre fordulva pedig egyenlíthetett volna az Esbjerg, ám üres kapunál egy ívelés nyomán a labda a felsőlécen csattant, a következő támadásnál pedig Toft védett.

Öven másodperc volt már csak hátra, amikor a Győr csapatkapitánya, Kari Brattset találatával ismét kétgólos volt a különbség. Ebből gyorsan faragott az Esbjerg – Sanna Solberg, a Győr kapusának, Silje Solbergnek az ikertestvére talált be –, majd letámadással hozta zavarba riválisát, amely labdát is vesztett.

Támadhatott az egyenlítésért az Esbjerg, ám Toft hárította Sanna Solberg újabb kísérletét az utolsó másodpercben, ezzel döntőbe védte csapatát.

Toft a kapujára tartó 33 kísérletből 13-at hatástalanított. Az esbjergi hálóőrök közül Anna Kristensen öt, Amalie Milling három lövést hárított. A győri Estelle Nze Minko hatszor volt eredményes, akárcsak a túloldalon Mörk.

A három magyar kézilabdázót, Faluvégi Dorottyát, Háfra Noémit és a térdműtét után gyógyuló Szikora Melindát foglalkoztató német Bietigheim a francia Metz együttesével mérkőzik meg 18 órától a fináléba kerülésért.

Eredmény, elődöntő:
Győri Audi ETO KC-Team Esbjerg (dán) 24-23 (13-9)
------------------------------------------------
MVM Dome, v.: Eskil Braseth, Leif André Sundet (norvégok)
gólszerzők: Nze Minko 6, Szöllősi-Schatzl 4, Oftedal, Gros, Brattset 3-3, Győri-Lukács 2, De Paula, Rü, Kristiansen 1-1, illetve Mörk 6, Reistad 5, Möller, Sa. Solberg 4-4, Petersen 3, Rushfeldt 1

Tizenhat év után negyeddöntős Törökország a futball Európa-bajnokságon

A török labdarúgó-válogatott kisebb meglepetésre, a duplázó Merih Demiral vezérletével 2-1-re legyőzte Ausztria csapatát a németországi Európa-bajnokság kedd esti nyolcaddöntőjében.

2024. július 02., kedd

Románia is búcsúzik a foci Eb-től: Hollandia könnyedén ejtette ki a citromsárga mezeseket

Hollandia 3-0-ra nyerte a foci Eb nyolcaddöntőjét Románia ellen.

Marosvásárhelyről az olimpiára: álmairól mesél a világklasszis Szőcs Bernadett

Szőcs Bernadett marosvásárhelyi asztaliteniszező kerül reflektorfénybe az Országos Sportügynökség csütörtöki podcast műsorában.

Csak a hosszabbítás utáni tizenegyespárbajban tudták legyőzni a szlovénokat Ronaldóék

A portugál labdarúgó-válogatott a gól nélküli döntetlennel zárult rendes játékidő és hosszabbítás után tizenegyesekkel 3-0-ra legyőzte Szlovéniát a németországi Európa-bajnokság hétfő esti nyolcaddöntőjében.

2024. július 01., hétfő

Bölöni László Marosvásárhely díszpolgára lett

Bölöni László távozik a francia labdarúgó-bajnokságból búcsúzott Metz együttesétől.

2024. június 30., vasárnap

Negyeddöntős a házigazda német csapat, miután legyőzte a dánokat

A házigazda német válogatott 2-0-ra legyőzte a dán csapatot a labdarúgó Európa-bajnokság szombaton Dortmundban játszott és vihar miatt csaknem fél órára félbeszakított nyolcaddöntőjében, ezzel bejutott a legjobb nyolc közé.

2024. június 29., szombat

Már az egyenes kieséses szakasz első meccsén kikapott a címvédő a futball-Eb-n

A címvédő olasz válogatott 2-0-s vereséget szenvedett a magyarok csoportjából továbbjutott Svájctól a németországi labdarúgó Európa-bajnokság szombati nyolcaddöntőjében, ezzel búcsúzott a további küzdelemtől.

2024. június 26., szerda

Vége a számolgatásnak: mennek haza Szoboszlaiék az Európa-bajnokságról

Nem sikerült továbbjutnia csoportjából Magyarország válogatottjának a Németországban zajló labdarúgó Európa-bajnokságon, mert a hat harmadik helyezett csapat közül nem végzett a legjobb négyben.

Románia válogatottja csoportelsőként jutott a nyolcaddöntőbe az Eb-n

A román válogatott döntetlent játszott Szlovákia csapatával szerdán a labdarúgó Európa-bajnokság E csoportjának utolsó, harmadik fordulójában Frankfurtban, ezzel csoportelsőként továbbjutott a nyolcaddöntőbe.

Varga Barnabás: nem vagyok ijedős típus, jó újra itthon lenni

A Skócia elleni labdarúgó-Európa-bajnoki mérkőzés során súlyos arcsérülést szenvedő magyar válogatott játékos, Varga Barnabás a műtétje és pár nap megfigyelés után szerdán elhagyhatta a stuttgarti kórházat és hazarepült Magyarországra.