Legyőzte a dán Esbjerget, és bejutott a női kézilabda Bajnokok Ligája döntőjébe a Győri Audi ETO

Stine Oftedal, a Győri Audi ETO KC játékosa a női kézilabda Bajnokok Ligája elődöntőjében játszott Team Esbjerg - Győri Audi ETO KC mérkőzésen

Fotó: MTI/Kovács Tamás

A Győri Audi ETO KC 24–23-ra legyőzte a dán Esbjerget a női kézilabda Bajnokok Ligája budapesti négyes döntőjének szombati első elődöntőjében. Az ötszörös BL-győztes győri együttes 16. alkalommal volt elődöntős, a négyes döntőben pedig – amelyet tizedszer rendeznek meg a magyar fővárosban – kilencedszer szerepel. Sikerének köszönhetően tizedszer jutott be a fináléba.

MTI

2024. június 01., 18:122024. június 01., 18:12

Három magyar klub vágott neki a csoportkörnek ősszel, a záró szakaszra egyedüliként talpon maradt ETO azzal a tudattal várta a hétvégét, hogy 2004, vagyis húsz év után zár ismét trófea nélkül, amennyiben nem nyer. Akkor a bajnokságot és a Magyar Kupát is a Dunaferr SE nyerte, míg a győriek az EHF Kupában ezüstérmesek lettek. Idén a két hazai sorozatban a Ferencváros diadalmaskodott, így a kisalföldi alakulatnak ez az utolsó esélye a szezonban a trófeaszerzésre.

A fináléért azzal az Esbjerggel küzdött meg, amely a nyolc között kettős sikerrel búcsúztatta a Ferencvárost. Két éve az elődöntőben, tavaly a bronzmérkőzésen múlta felül a magyar csapat a dán együttest, amely egymást követő két negyedik hely szeretne jobb eredményt idén. A két csapat ezt megelőzően hatszor találkozott egymással, és minden alkalommal az ETO győzött.

A magyar csapatban ezen a hétvégén lép pályára utoljára a nyáron távozó Line Haugsted, Szöllősi-Schatzl Nadine, Ana Gros, Stine Oftedal, Silje Solberg, Rinka Duijndam és Yvette Broch,

valamennyien ott is voltak a keretben, amelyből Emilie Hovden maradt ki.

Látványos megnyitó után kezdték a játékosok bemutatását, a vendégeknél a hetedik BL-elsőségéért harcoló egykori győri közönségkedvenc, Nora Mörk kapott a magyar klub kézilabdázóiéhoz hasonlóan hangos fogadtatást. Épp az ő két találata indította az összecsapást, a Győr trénere, Per Johansson pedig már a negyedik perc végén időt kért a dán alakulat 3-0-s vezetésénél. Az első győri gólok és az, hogy Sandra Toft védeni tudott egykori csapata ellen, meghozták a nézők kedvét a szurkoláshoz, mindebből erőt merítve a magyar klub tíz perc elteltével egyenlített, majd röviddel később a vezetést is átvette (6-5). Az ETO határozottabbá, keményebbé váló védekezése bő kilenc perces dán gólcsendet eredményezett. Ennek lezárulta után hét a hat elleni formációra váltott támadásban az Esbjerg, ám ezzel sem tudott a hatékony győri fal fölé kerekedni. A riválisnál a 2023-as év legjobb női játékosa, Henny Reistad a befejezésekben nem villogott, fél perccel a szünet előtt talált be először.

Egy perccel a pihenő előtt négy találatra hízott a „hazai” előny (12-8), és ekkora különbséggel zárult az első játékrész is.

Galéria

Ana Gros, a Győri Audi ETO KC játékosa is betalált a dán csapat kapujába

A második félidőt is nagy tempóban kezdte az Esbjerg egy 3-1-es periódussal, ezúttal azonban időkérés nélkül megrázta magát az ETO és az addigi legnagyobb különbséget kialakítva hat találatra távolodott el (18-12). Az újfent kapuslehozatallal létszámfölényt kialakító dán együttes a játékrész derekához közelítve megfelezte lemaradását (18-15), ennél jobban azonban sokáig nem tudta megközelíteni a hazai közönség buzdítását élvező Győrt. A védekezések hatékonyságának visszaesése és Reistad játékba lendülése nyomán a záró tíz percre kétgólos győri előnnyel fordultak a felek (21-19). Öt perccel a dudaszó előtt már csak egy volt közte (22-21), az utolsó három percre fordulva pedig egyenlíthetett volna az Esbjerg, ám üres kapunál egy ívelés nyomán a labda a felsőlécen csattant, a következő támadásnál pedig Toft védett.

Öven másodperc volt már csak hátra, amikor a Győr csapatkapitánya, Kari Brattset találatával ismét kétgólos volt a különbség. Ebből gyorsan faragott az Esbjerg – Sanna Solberg, a Győr kapusának, Silje Solbergnek az ikertestvére talált be –, majd letámadással hozta zavarba riválisát, amely labdát is vesztett.

Támadhatott az egyenlítésért az Esbjerg, ám Toft hárította Sanna Solberg újabb kísérletét az utolsó másodpercben, ezzel döntőbe védte csapatát.

Toft a kapujára tartó 33 kísérletből 13-at hatástalanított. Az esbjergi hálóőrök közül Anna Kristensen öt, Amalie Milling három lövést hárított. A győri Estelle Nze Minko hatszor volt eredményes, akárcsak a túloldalon Mörk.

A három magyar kézilabdázót, Faluvégi Dorottyát, Háfra Noémit és a térdműtét után gyógyuló Szikora Melindát foglalkoztató német Bietigheim a francia Metz együttesével mérkőzik meg 18 órától a fináléba kerülésért.

Eredmény, elődöntő:
Győri Audi ETO KC-Team Esbjerg (dán) 24-23 (13-9)
------------------------------------------------
MVM Dome, v.: Eskil Braseth, Leif André Sundet (norvégok)
gólszerzők: Nze Minko 6, Szöllősi-Schatzl 4, Oftedal, Gros, Brattset 3-3, Győri-Lukács 2, De Paula, Rü, Kristiansen 1-1, illetve Mörk 6, Reistad 5, Möller, Sa. Solberg 4-4, Petersen 3, Rushfeldt 1
lövések/gólok: 39/24, illetve 43/23
gólok hétméteresből: 3/2, illetve 5/5
kiállítások: 8, illetve 6 perc

2024. május 30., csütörtök

Hosszabbításban lőtt góllal győzött az Olimpiakosz a Konferencia-liga döntőjében

Az Olimpiakosz első görög klubcsapatként nyert nemzetközi trófeát, miután szerdán a harmadik alkalommal kiírt labdarúgó Konferencia-liga athéni döntőjében hosszabbítás után 1-0-ra legyőzte a tavaly is finalista olasz Fiorentinát.

2024. május 28., kedd

Másodszorra is az élvonalba vezette debreceni vízilabdacsapatát a nagyváradi edző

A tavalyi szezonhoz hasonlóan idén is feljutott a magyar élvonalba a Debrecen pólócsapata, ezúttal azonban óriási a különbség Kádár Kálmán együttese számára, a klub ugyanis vállalja az OB1-es szereplést.

2024. május 27., hétfő

Magyar színekben vesz részt a sakkolimpián az egy ideje román „zászló alatt” versenyző Rapport Richárd

Rapport Richárd és Lékó Péter is ott lesz a magyar férfi sakkválogatottban a szeptember 10-én kezdődő budapesti sakkolimpián.

Rossi az Eb kapcsán: meccsről meccsre gondolkodunk, jelenleg a Svájc elleni csoportmérkőzés „életünk legfontosabb összecsapása”

A magyar labdarúgó-válogatott célja a továbbjutás a házigazda németeket, valamint a skótokat és a svájciakat is felvonultató csoportból a június 14-én kezdődő Európa-bajnokságon, de Marco Rossi szövetségi kapitány szerint ez nem csak a csapaton múlik.

Elhunyt Birtalan István, a román kézilabda-válogatott kétszeres világbajnok egykori tagja

Elhunyt hétfőn Birtalan István romániai magyar kézilabdázó, a román válogatott egykori, kétszeres világbajnok tagja.

2024. május 26., vasárnap

Leclerc Monaco hercege: először nyert hazai pilóta Monte-Carlóban az autótörős nagydíjon

A hazai közönség előtt szereplő Charles Leclerc, a Ferrari versenyzője nyerte a vasárnapi Forma-1-es Monacói Nagydíjat, így a sportág történetének első hercegségbeli győztese lett Monte-Carlóban.

2024. május 24., péntek

Székelyföld ad otthont a jövő évi divízió 1/A-s férfi jégkorong-világbajnokságnak

A sepsiszentgyörgyi Sepsi Arénában rendezik meg a 2025-ös divízió 1/A-s férfi jégkorong-világbajnokságot – jelentette be pénteken a Román Jégkorongszövetség.

2024. május 23., csütörtök

Verbális molesztálás: felfüggesztették tisztségéből a legeredményesebb magyar női sportoló edzőjét

Kozák Danuta hatszoros olimpiai bajnok kajakos csütörtökön súlyos vádakat fogalmazott meg Csipes Ferenccel szemben, ami után a szakember ellen fegyelmi eljárást indítottak, ezzel egyidejűleg ideiglenesen felfüggesztették az edzői tevékenység alól.

Gratulált az UEFA Kovács Istvánnak az Európa-liga döntője után – Nem mindenki ért egyet

Az UEFA gratulált Kovács István nagykárolyi játékvezetőnek a labdarúgó Európa-liga szerda esti döntője után.

A Leverkusen veretlenségi szériáját megszakítva nyerte az Európa-ligát az Atalanta

Az Atalanta nyerte a labdarúgó Európa-liga 2023/24-es kiírását, mivel szerdán a dublini fináléban – amelyet a nagykárolyi Kovács István vezetett – 3-0-ra legyőzte az egész idényben először alulmaradó Bayer Leverkusent.